Chińscy analitycy sugerują, że globalny kryzys koronawirusowy może się skończyć wojną z USA

Kategorie: 

Źródło: Globalbalita.com

Zdaniem chińskich analityków, Chiny doświadczają obecnie największej antypatii od ponad 30 lat, która może nawet przerodzić się w otwarty konflikt zbrojny ze Stanami Zjednoczonymi. Kryzys w relacjach Chin z resztą świata spowodowany jest przede wszystkim zatajaniem informacji o przebiegu epidemii koronawirusa.

 

Według agencji Reuters, analitycy z Chińskich Instytutów Współczesnych Stosunków Międzynarodowych przygotowali raport, w którym stwierdzili, że Stany Zjednoczone podsycają antychińskie nastroje w związku z pandemią koronawirusa, a globalna niechęć do Chin jest największa od czasów wydarzeń na placu Tiananmen w 1989 roku. Ich zdaniem, antypatia może zaszkodzić realizacji projektu Nowego Jedwabnego Szlaku, zwiększyć napięcie w Azji, a także doprowadzić do konfrontacji zbrojnej Chin z USA.

 

Amerykanie promują narrację, według której Chiny bezpośrednio odpowiadają za pandemię koronawirusa i wszelkie straty z nią powiązane. Władze w Pekinie oskarżane są o ukrywanie rzeczywistej liczby zakażeń na początku epidemii, przez co reszta świata nie wiedziała, jak należy przygotować się na pojawienie się koronawirusa. Prezydent Donald Trump otwarcie mówi, że koronawirus może pochodzić z chińskiego laboratorium w Wuhan.

Nie jest tajemnicą, że rosnąca potęga Chin poważnie niepokoiła Stany Zjednoczone. Chińscy analitycy uważają, że Zachód postrzega Chiny jako zagrożenie dla swojej ekonomii i bezpieczeństwa, a władze USA wykorzystują temat koronawirusa, aby podważyć zaufanie społeczne do Partii Komunistycznej. Pandemia koronawirusa może być elementem rywalizacji między mocarstwami. Trudno jednak powiedzieć, który kraj zyska na pandemii, a który straci.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

Globalny Kryzys

Globalny Kryzys Koronawirusowy Hmmm...

Czy to na pewno o to chodzi, co się wszystkim sugeruje, żeby rozumieli?

Jak pamiętam DJ Trump na jednej z pierwszych konferencji prasowo/dziennikarskich powiedział : "Covid 19, to Operacja Militarna". Jeżeli tak było od początku, to dlaczego mielibyśmy to inaczej rozumieć teraz? 

Coraz powszechniej widać "nieposłuszeństwo obywatelskie", czyli brak " obowiązujących maseczek niewolnika - kagańca". Na ulicach co drugi, przynajmniej w mojej okolicy nie nosi żadnych maseczek. Kretyńsko to wygląda pół na pół. *biggrin**biggrin**biggrin*!!

Ale co zrobić. To obraz społeczeństwa przy okazji, oraz jak " lekarstwo na głupotę", czyli koronaświrusa, czyli postępujące powoli zrozumienie i oświecenie zdobywają nowe przyczółki w sferze " chmury intelektualnej " Narodu.  *biggrin**biggrin**biggrin*

Jakby tak zestawić proporcję: Straty Gospodarki z powodu totalnej niekompetencji nierządu, miejsc pracy, zaufania między ludźmi, bankructwa tysięcy firm małych i większych, grubiusieńkich setek miliardów złotych i nie tylko, realnego bankructwa Kraju, kontra : walka o władzę grupki sqrwionych dla korzyści z koryta i opylania Polski po kawałku, która rozciąga się miesiącami, pochłonęła 2 miliardy PLN z naszych podatków, które maliniak-długopis kopsnął telewizji, żeby wiedzieli jaką narrację mają utrzymywać; to co nam wychodzi ??

Bo jak dla mnie straty są niewspółmierne, do "ewentualnych korzyści" wynikających z pozostania u władzy obecnej ekipy.

Po pierwsze przepieprzyli jakieś 60 miliardów PLN z funduszu kryzysowego na dzień dobry. Kto z "rządzących" przypuszczał jeszcze rok temu, że będzie jakaś pandemia ?? I że trzeba będzie tą kasą rzucić, jak tylko zostanie ogłoszony Stan Klęski Żywiołowej, czy Stan Wyjątkowy ?? A nie podzielić ładnie między siebie w postaci różnych Nagród....

Po drugie widać jak są przygotowani Merytorycznie ( słynne hasełko ) do realnego, a nie gadanego, rządzenia Krajem w sytuacji kryzysowej. Przy okazji wyszło jak "dysponują" naszymi podatkami. Na zalepkę dziury, w sytuacji kryzysu typu "pandemia", nierząd rzuca nam koło ratunkowe : Nowe Podatkiiii !!! Jaaaaa !! Już czuję się uratowany !! Pot z czoła....fiuuu fiuuu !! Blisko było, blisko...... Gdyby nie Nasz Rząd !!!......

Wyszło też parę innych arcyciekawych rzeczy !!

Opylanko za grubą kasiorę naszych złóż naturalnych i natychmiastowe przekazanie tejże grubej kasy na jakieś opłaty roczne nieznanej nikomu do tej pory bliżej spółki Poland Republic of CIK.

https://www.youtube.com/watch?v=dDzhURCCaSE&feature=emb_logo

7 minuta 17 sekund obraz zatrzymany. Wszystko widać. 7 minuta 47 sekunda ciąg dalszy.

Złoża sudeckie miedzi i srebra potajemnie nierząd sprzedał niby kanadyjskiej spółce, w zarządzie spółki siedzi poseł pisu, płaciła gejchujnia parę dni po transakcji jako nagłe "dotacje". Złoża poszły za 237 miliardów, opłata roczna spółki Poland Republic of CIK to 54 miliardy dolarów, 237 : 54 = 4,38 a to grudniowy wysoki kurs złotego do dolara (chyba grudniowy, może styczeń).

Okazuje się, że tak naprawdę nic nie wiemy o zasadach funkcjonowania Państwa Polskiego, które do tej pory było uważane za demokratyczne. Hasło Demokracja brzmi dumnie tylko i wyłącznie w założeniu teoretycznym. Wszyscy " zakładają " dobre intencje wybranych przez siebie Przedstawicieli Narodu. Demokraci są dumni z teoretycznej Mocy Sprawczej Własnego Głosu Wyborczego !!! *biggrin**biggrin**biggrin**biggrin*

A jak jest ?

Po trzecie : nierząd jest nienasz, nie ma pojęcia o rządzeniu, nie ma Kompetencji do rządzenia (kaskada przypadków olewania własnych zarządzeń publicznie, bo ONI mogą), ma centralnie w dupie co się dzieje z ludźmi i ich życiem, bo ważniejsze są urojone wybory korespondencyjne, a nie tonąca jak Titanic Gospodarka. Czyli tak traktują Naszą przyszłość. I tak traktują Super Ważne Głosy Demonaiwniaków.

Straty obecne idą w setki miliardów, jak nie biliony już. Zanim wszystko się podniesie, wróci na obroty, będa dalsze, jeszcze większe straty, na pewno już w bilionach PLN. Jakiś ekonomista rozumujący poprawnie policzył, że jeszcze miesiąc kryzysu plandemii i gospodarki Świata będą wychodzić z tego 13 lat !!!

Niestety Demokracja w praktyce okazuje się zbyt dużą pokusą dla "nieprzygotowanych" do rządzenia czymkolwiek, oprócz własnego języka, a i to rzadko... . Pokusą na nieswoje, grubiutkie miliony i miliardziki. Nagrody. Zarobione przez cały Naród godzinami, miesiącami, latami w pracy; a trwonione na niesłychaną skalę w ciągu dni i tygodni. Beztrosko BRANE SOBIE ze współnej kasy Narodu. I tak już 30 LAT. 

A tu ZONG !!! Plandemiaaaa.....

I co tu robić, jak zaraz się okaże jak bardzo robimy Naród w Hogona  !!!??? Kłamiemy. Kłamiemy w zaparte, muszą uwierzyć i dalej dawać się doić......

Jeżeli tak będzie, że 35 milionów  (jakieś) Polaków, daje się wodzić za uzdę/kaganiec bandzie bezczelnych koczowników-bandytów (jakieś parę tysięcy, rewolucję październikową i czystkę etniczną Rosjan { 100 milionów } zrobiło 1264 parchów), to znaczy, że jesteśmy Narodem świadomych niewolników, których nie stać na Wolność. Nie stać mentalnie. Niewolnik zinstytucjonalizowany. Jak w "Skazani na Shawshank" Red powiedział.

No fakt. To już ponad 30 lat od Okrągłego Stołu, gdzie 75% miejsc było już zajęte przez parchów. Czas wystarczający na Zinstytucjonalizowanie Niewolnika. Stała mniej więcej proporcja: NKWD 75% zawartości parcha, UB i SB - 80% zawartości parcha, Okrągły Stół - 75% zawartości parcha. Obecnie w nierządzie -też pewnie 70-80% zawartości....

Trzymamy jakość....latami....*biggrin**biggrin**biggrin*

Brawo My !!!

Niezmiernie ciekawi mnie ciąg dalszy teatru: Zakłamana "władza" kontra ogłupiony Naród.....

Pozdrawiam Myślących.

Portret użytkownika Kwazar

Biorąc pod uwage kompletnie

Biorąc pod uwage kompletnie nieodpowiedzialnych jankeskich SZCZEKACZY To może skończyć sie wojną.Ale czy to pierwszy raz SZCZEKACZE prą do wojny ? Tylko że tym razem tak bezstresowo i pasożytniczo się im nie skończy.Są organizmy doskonale przygotowane do walki z pasożytem.

Portret użytkownika inzynier magister

mafia szczepionkowa

mafia szczepionkowa zamordowała naukowca !

Wokół obecnej pandemii COVID-19, ogłoszonej w marcu przez WHO narastają ogromne emocje również w USA. W miniony weekend „szanowany badacz” z University of Pittsburgh Medical Center, który miał być blisko „bardzo znaczących odkryć” związanych z koronawirusem, został zastrzelony.Dr Bing Liu, stracił życie w swoim domu w Ross Township w sobotnie popołudnie, kiedy inny mężczyzna - zidentyfikowany jako Hao Gu - rzekomo wszedł do rezydencji przez otwarte drzwi i zaczął strzelać. Liu został trafiony w głowę, szyję i tułów. Zmarł z powodu odniesionych obrażeń.

Jego żona nie była w domu w czasie zabójstwa - donosił „Pittsburgh Post-Gazette”. Para nie miała dzieci.

Policja twierdzi, że ​​Gu wrócił do swojego samochodu  i się zastrzelił.

Według śledczych, Bing Liu i Gu mieli się znać wcześniej. Bing Liu był profesorem biologii obliczeniowej i systemów UPMC, zgodnie z oświadczeniem wydanym przez jego pracodawcę.

„Bing był na skraju poczynienia bardzo znaczących ustaleń w kierunku zrozumienia mechanizmów komórkowych leżących u podstaw zakażenia SARS-CoV-2 [COVID-19] oraz podstaw następujących powikłań” - czytamy w oświadczeniu.

Pochodzący z Chin uczony uzyskał stopień licencjata i doktora informatyki na National University of Singapore, a następnie kontynuował naukę w Carnegie Mellon University w Pittsburghu.

Był współautorem książek i ponad 30 publikacji, zyskując reputację płodnego badacza i szanowanego „mentora” dla młodszych kolegów. Dr Ivet Bahar, powiedział „Post-Gazette”, że Liu dopiero niedawno zaczął badać COVID-19 i „dopiero zaczynał uzyskiwać ciekawe wyniki”.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika osa

Każdy może napisać to, co

Każdy może napisać to, co chce i opublikować w Internecie. Każdy zatem może znaleźć potwierdzenie tego, co chce znaleźć. Jak USA potrzebowały dowodó winy Iraku swego czasu, też nie było problemów.

O inteligencji świadczy to jak się pozyskuje wiedzę i jak ją przetwarza, jakie źródła wybiera. Jeśli ktoś szuka tylko tego, co chce znaleźć i jest ślepy na wszystko inne, cóż ten syndrom jest znany od dawna... Nie każdy może dokonać coś w życiu, nie każdy jest w stanie tworzyć naukę czy ją rozumieć, ale wielu ma ambicję by zaistnieć...

To ogólna refleksja abstrahująca nawet od tego konkretnego przypadku... Bo widząc spiski wszędzie, prędzej czy później się na jakiś trafi, i wtedy co głupsi uważają, że to potwierdzenie, że dobrze robią. Zupełnie jak zarabiający na żcyie grając w totka, no przecież mieli parę czwórek i kilka miesięcy w życiu że im się zwróciło, więc koncepcja jest słuszna Smile

Portret użytkownika 777

Kilka czy kilkanaście lat

Kilka czy kilkanaście lat temu zaszczepiono ludzi w jednym z afrykańskich krajów, efektem ubocznym było, że kobiety nie mogły donosić ciąży. Słyszałam wypowiedź jednego z oficjeli, choć nie wiem, czy dotyczyła akurat tej szczepionki czy innej, ale chodziło również o Afrykę. Fragment, który zapamiętałam: " Leczenie przyniosło pozytywny efekt- populacja się zmniejszyła." W takiej sytuacji nie może dziwić, że ludzie boją się szczepić, zwłaszcza jeśli miałoby to być szczepienie przymusowe.

Portret użytkownika ArturK

Kto zna historię, ten wie, że

Kto zna historię, ten wie, że Chiny to twór, że tak to oględnie nazwę Wall Street, oni uzbrajali Mao Zedonga kiedy nawet Sowiety wspierały Czang Kaj-szeka. No i oczywiście instytut Rockefellera miał się w Chinach dobrze nawet jeszcze przed rewolucją kulturalną. Oprócz tego jest wiele wypowiedzi Davida Rockefellera juniora z lat 90, gdzie jak mówi o Chinach to sika po nogach mówiąc jaki to najlepszy ustrój. Oczywiście to protekcja Wall Street pozwoliła im zbudować największą gospodarkę na świecie nie tylko bez przeciwdziałania USA ale wręcz z ich pomocą i nich żaden megaloman nie pieprzy, że USA coś przeoczyły (kraj który ma tajne służby wszędzie na świece w niespotykanej ilości nie może niczego przeoczyć). Jak słyszę wypowiedzi pani Christine LaGarde ( szefowa banku światowego ), że do 2030 główne siedziby tego typu organizacji będą w Chinach oznacza, że Wall Street cały czas stawia na Chiny. Co oczywiście nie oznacza, że wszyscy się wszędzie zgadzają. Ja chciałbym wierzyć, że w Chinach wygra frakcja, która zmieni front ale póki co są całkowicie zblatowani ( Bilderberg, The Trilateral Commission etc., etc. ).

Portret użytkownika inzynier magister

Łukasz Szumowski, minister

Łukasz Szumowski, minister zdrowia pytany czy szczepionka na koronawirusa będzie obowiązkowa nie udzielił jednoznacznej odpowiedzi. „To trudne pytanie” – odparł w rozmowie z wp.pl. Wcześniej z jego wypowiedzi wynikało, że szczepienia będą dotyczyły większość społeczeństwa.Będzie obowiązek szczepień na koronawirusa? Minister zdrowia nie udziela jasnej odpowiedzi na tak zadane pytania. Jak mówił, to „trudne pytanie” i można sobie wyobrazić, że „w pierwszej kolejności będziemy ją proponować osobom najbardziej narażonym, a później reszcie społeczeństwa”.Szumowski podkreślał, że wiele zależeć będzie od tego „jaka to będzie szczepionka i jakie będą wyniki testów i efekty badań klinicznych”.Póki co nie ma pewności, że szczepionka w ogóle powstanie. Tak sugerował specjalny wysłannik Światowej Organizacji Zdrowia ds. COVID-19, dr David Nabarro, który ostrzegał, że świat powinien „przygotować się na to, że koronawirus stanie się dla nas stałym zagrożeniem”. Inne stanowisko przedstawiał prezydent USA Donald Trump, który ocenił, że szczepionka powstanie jeszcze w tym roku"

Wielu ludzi wybierze więzienie niż podejrzane szczepionki mafii lekowej szumowski-gatesa niszczące ludzkie zdrowie !

Przez nasz świat przechodzi fala strachu i dezinformacji. Wirus, chemiczna cząstka o rozmiarach milionowych części milimetra, całkowicie zmienia nasze życie, a my nie wiemy, na jakie? Sytuacja jest tym dziwniejsza, że w Polsce dzienna liczba jej ofiar nie przekroczyła 3 proc. typowej liczby zgonów, a strach był jakby to Anioł Śmierci przechodził przez Egipt Faraona. Czekam bez skutecznie szczepionkę na syfilis - czemu jej nie ma przecież zbiera wielkie zniwo. Dla pana Szumowskiego gwiazdą przewodnią jest aborcjonista a obecnie szczepionkowiec Gates. Szanowny pan Szumowski już zadeklarował kupno tej "szczepionki" i uszczęśliwienia nią pana Gatesa i wszystkich Polaków. Pan Prezydent Duda popiera pana Szumowskiego, który popiera pana Gatesa. A ja ich nie popieram i nie poprę!

i to jest "polski" rząd?! ..ustawa antyaborcyjna w zamrażarce, ustawa stop-pedofilii w zamrażarce , ustawa 447 w zamrażarce - a tu hop  750 tysi euro morawiecki od goldmana i saksa daje bez mrugnięcia okiem na coś czego nikt nie chce . I mówią o targowicy n antenie Radia Maryja .. Himalaje hipokryzji !

Musimy się modlić do Chrystusa Pana i Maryi Dziewicy żeby w Polsce nikt nie został zaszczepiony szatańskimi szczepionkami NWO diabła Gatesa Sorosa ! Niech nas ocharnia Maryja z Jezusem od tych pisowskich diabłów i zdrajców !!!

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Sofo11

dajcie już spokój z tym

dajcie już spokój z tym Chrześcijaństwem,to religia Pawła z Tarsu z domu Heroda wielkiego(rzym 16:11) był uważany za prawdziwy kościół apostolski jako arcy-wrog(bart ehrman,oxford 2006) Polacy to potomkowie Królestwa Izraela kara na Dom Izraela dobiega końca(7x390 lat)

A gdy sie to zacznie dziac, wyprostujcie sie i podniescie glowy swoje, gdyz zbliza sie odkupienie wasze.

Portret użytkownika Kościuszko

Ech... wielka polityka...

Ech... wielka polityka...

Może doczekam dnia gdy ludzie zrozumieją, że nie potrzebujemy kontroli, rządów, policji, wojska i obcych sądów. Cywilizacja słowiańska była najlepszym przykładem - człowiek był wolny, wszystko odbywało się lokalnie, prawo i sądy odbywały się jawnie i przez ludzi, których znano osobiście i wybrano - jako najbardziej zasłużonych i najmądrzejszych z grodu. 

Stać nas na to, bo póki co to tylko jarzmo, ucisk, stres i bieda. 

Portret użytkownika dziadek

 

 

COŚ TRZEBA ZROBIĆ

 

Nie ma co za bardzo teraz i biadolić

Bo ten wirus to za mocno swawoli

Jakoś oligarchów światowych nie rusza

Czyżby mieli odtrutkę na tego wirusa?

 

Śmiech bierze, jak słychać, że światowe ciało

Do walki z tym wirusem powołać by się zdało

A może lepiej komisję do wyjaśnienia

Skąd się wzięła i kto odpowiada, że jest ta pandemia.

 

Czyżby nie było w całym dzisiaj świecie

Tęgich głów, co nie w klice, pod dywan nie zmiecie

Tylko krok po kroku i bez oszołomów

Wyjaśnią skąd koronawirus zagościł nam w domu.

 

Państwo z państwem przyczajka, wciąż porozumienia

A ludzie umierają i nic się nie zmienia

Nie ma, kiedy minie, ale jest, że się rozwija

Gracze karty rozdają a wina niczyja?

 

Obudzcie się ludzie, wiążą nas, niewolą

Niedługo bąka puścić, będzie pod kontrolą

Nawet nadzieję wiary dzisiaj nam zabrali

Wczoraj głupie teorie, dzisiaj wreszcie dokopali.

 

Wygląda jak wojna tylko okopów brakuje

Trup się ścieli gęsto i cieszą się szuje

Kasę się garnie za medykamenty i leki

Ktoś na tym się obławia donoszą przecieki.

 

Zniewolić narody, to nikczemne plany

Kontrolę powołać, wyjaśnień ŻĄDAMY

Boże daj rozum, siłę, w mądrości poprowadz

Zanim nie zdążą wszystkich jeszcze wymordować.

 

Portret użytkownika angelus

Ten konflikt pomiędzy USA i

Ten konflikt pomiędzy USA i Chinami podsycają światowe elity, dążące do utworzenia Nowego Porządku Świata, z depopulacją rasy ludzkiej do 500 mln. Niewatpliwie, wobec narracji Trumpa, dotyczącej oskarżeń pod ich adresem, sami mający się gdzie skryć ( "arki noego" pobudowane w wielu miejscach planety oraz "gwiezdne miasto na orbicie geostacjonarnej Ziemi) sprowokują nuklearny armagedon oraz "wojnę światów", gdyż posiadają nieograniczone środki finansowe, oraz technologiczne, rodem sci-fi...

Strony

Skomentuj