Chińczycy zbudują największy na świecie podwodny tunel

Kategorie: 

Źródło: tg

Bardzo często obiekty geologiczne, takie jak góry, rzeki i morza, blokują drogę do bezpośredniego układania wygodnej drogi. W tym przypadku konieczne jest budowanie mostów, tuneli i innych środków komunikacji. I w tym, wydaje się, nie ma nic niezwykłego, jeśli długość dróg będzie niewielka. Ale może to stanowić problem, gdy planowana odległość przekracza kilkadziesiąt kilometrów, a nawet znajdzie się pod wodą. Okazuje się, że władze chińskie budują tunel, którego podwodna część będzie miała 135 kilometrów.

 

Nowa droga połączy Tajwan z Chinami kontynentalnymi. Plany budowy tak ambitnego projektu były omawiane od kilku lat, ale dopiero teraz, według architektów, znaleziono optymalne rozwiązanie. W porównaniu z planami Cesarstwa Niebieskiego, jedna z najbardziej podobnych na wielką skalę konstrukcji ubiegłego wieku, a mianowicie budowa Eurotunelu pod kanałem La Manche, który łączy Europę z Wielką Brytanią, wydaje się drobiazgowa. Długość podwodnej części Eurotunelu jest 3,5 razy mniejsza: „tylko" 37 kilometrów o łącznej długości 51 kilometrów.

 

Wracając do obiektu chińskiego. Jego średnica będzie wynosić 10 metrów, a maksymalna dozwolona prędkość ruchu w niektórych sekcjach będzie wynosić około 250 kilometrów na godzinę. Jednocześnie w tunelu ułożone zostaną dwie linie kolejowe, którymi będą jeździć pociągi w obu kierunkach.

 

W obiekcie będą organizowane „wyspy" dla czerpania powietrza i wentylacji, a także systemy zasilania elektrycznego, komunikacja komórkowa i Wi-Fi. Strefa wolnego handlu będzie zlokalizowana po obu stronach. Otwarcie tunelu planowane jest na 2030 rok.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Szkoda że oprócz zwyczajowych

Szkoda że oprócz zwyczajowych złośliwości nikt nie dostrzega chińsiego potencjału.Nie znaczy to żeby kochać chińczyków ale że istnieje ospowiedni potencjał do stworzenia go przez bladą twarz bo żółta się już nim spokojnie posługuje.

Portret użytkownika euklides

"prędkość ruchu w niektórych

"prędkość ruchu w niektórych sekcjach będzie wynosić około 250 kilometrów na godzinę."

Tak wygląda cywilizacja, która się rozwija. Szybkość to oszczędność czasu, a zaoszczędzony czas można poświęcić na rozwój.

U nas za to postępuje antyrozwój.

"Unia proponuje w tym celu m.in. wprowadzenie obowiązkowych ograniczników prędkości, które fizycznie uniemożliwią jazdę szybszą niż 150 km/h."

http://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/unia-europejska-chce-kolejnych-ograniczen-dla-kierowcow/se2zm0

Wszystko coraz wolniejsze, coraz bardziej ślamazarne i zbiurokratyzowane. Chińczycy nas w końcu podbiją i będziemy bezpiecznie nabici na pale spoglądać na mknące z prędkością 500km/h chińskie samochody.

Portret użytkownika SurvivorMan

Kolej w obu kierunkach...

Kolej w obu kierunkach... Ruch drogowy w obu kierunkach... A średnica tunelu 10 metrów??? Serio???
A wracając do aspektów geopolitycznych...
Może Chiny to nie taki wróg Tajwanu, a Tajwan to nie taki przyjaciel USA, jak malują to w Waszyngtonie...

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika inzynier magister

Jak Trump przestanie być

Jak Trump przestanie być prezydentem to albo wybuchnie wojna światowa, albo USA przestaną istnieć i staną się sługą potężnych Chin ! A Polska musi się modlić i prosić o miłosierdzie Jezusa bo pisowskie władze po cichu wprowadzają ewnuowskie system śmierci albo nie mają wpływu na to co siędzieje w strefie ideologiczno duchowej ! "- Jesteśmy zawiedzeni, że troska o zdrowie kobiety oraz rodzinę stała się przedmiotem politycznych sporów – powiedziała Jenny Hunsberger, wiceszefowa Centrum Opieki nad Kobietami w amerykańskim South Bend, w stanie Indiana. To jej reakcja na walkę władz ze specjalnym centrum pomocy pro-life.Specjalne centrum pomocy kobietom w ciąży miało powstać niemal drzwi w drzwi z kliniką aborcyjną. Dałoby to obrońcom życia wielką szansę, by ratować życie nienarodzonych u bram miejsca ich kaźni. Niestety, władze stanowe sprzeciwiły się, by właśnie w tym miejscu stanęła siedziba centrum.: http://www.pch24.pl/usa--pro-liferzy-beda-walczyc-o-zycie-kazdego-nienarodzonego-dziecka--wbrew-wladzom-,62023,i.html#ixzz5NQj1vRvU

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Maryjan_66

Majstersztyk. Podpiąć budowę

Majstersztyk. Podpiąć budowę chińskiego tunelu pod zdrowie kobiet a foto 'ślaczki' na niebie. Zapytał ja Jezusa przy okazji skąd u Inż taka pasja i energia do rozrzucania newsów jak ..gnojowice po polu. On mi powiedział, że boot-Inż-Mgr-Homo-Sapiens sprytnie swą działalnością z naszego pierwszego 'chrześciańskiego' władcy Mieszka maluje obraz gościa, na którego nie da się juz dłużej patrzeć..chodzi o odpowiednie skojarzenia, które mają do mdłości i wku..nie kierować (użył 'znięchęcenie') ale nieco podkręciłem przekaz, bo wiem że lubią ludziska ostrzej. Powiedział też, że ostrożnie z tym wsadzaniem sobie jego imienia w różne otwory fizjologiczne, bo potem jak już miłość z człowieka chce sama promieniować na innych, to schowana w tak nieczystych zakamarkach powoduje tam wewnętrzne eksplozje i turbulencje objawiające się różnymi nieporządanymi efektami zwieraczo - impaktującymi.  Dlatego lepiej ją nosić w sercu. Tak mi rzekł. A ja Wam przekazuję.

Skomentuj