Chińczycy z powodzeniem przetestowali na małpach szczepionkę przeciwko COVID-19

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Chińska szczepionka została pomyślnie przetestowana na małpach. Jej badania kliniczne rozpoczną się wkrótce, zgodnie z oczekiwaniami naukowców z Chińskiej Akademii Nauk i Medycyny Porównawczej.

 

Obecnie lekarze na całym świecie opracowują szczepionki przeciwko nowemu typowi koronawirusa, który 20 kwietnia zaraził już ponad 2,42 miliona ludzi w 185 krajach. Niektóre szczepionki są już testowane na ochotnikach, a w szczególności dotyczą one produktów amerykańskiej firmy Moderna i chińskiej CanSino Biologics.

 

Artykuł mówi o opracowanej w Chinach szczepionce PiCoVacc, opracowanej przez firmę farmaceutyczną Sinovac i Chińską Akademię Nauk. Szczegóły na ten temat nie zostały ujawnione. Wiadomo tylko, że specyfik został stworzony na podstawie inaktywowanych cząstek wirusowych.

 

Do jego produkcji wykorzystano próbki płynów pobrane z płuc pacjentów z potwierdzoną chorobą COVID-19 z Chin, Włoch, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii.

 

Według naukowców podczas testów na myszach, szczurach i małpach nie było żadnych komplikacji. Zwierzęta dobrze znosiły próby, a przeciwciała przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 rozwijały się w ich ciałach w ciągu jednego do dwóch tygodni.

 

Rozpoczęo już nawet pilotażową produkcję oczyszczonej szczepionki PiCoVacc, która zmusiła myszy, szczury i naczelne do wytworzenia przeciwciał.  Teoretycznie mogłyby one zneutralizować co najmniej dziesięć różnych szczepów wirusa SARS-CoV-2. Małe i duże dawki tej szczepionki częściowo lub całkowicie chroniły makaki przed zakażeniem COVID-19 – tłumaczy Qiang Gao, główny autor badania.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika dziadek

SZCZEPIONKA NOWA

SZCZEPIONKA NOWA

 

Nie szczepionki nam potrzeba na wirusa

A lekarstwa, by wyleczyć się z dzikusa

Jak tak dalej pójdzie z tymi szczepionkami

Wyniszczymy plemię ludzkie sobie sami.

 

Trzeba przyznać się na dzisiaj bez osłonek

Człowiek boi wymyślanych się szczepionek

Jest ich tyle, że aż odruch jest wymiotny

A gdy nowy wirus przyjdzie, jest samotny.

 

Chyba że to jest ten nowy cel wdrażany

Gdy korona wirus będzie zapomniany

To ci mędrcy, co to kasa jest w kieszeni

Marzy im się ludzi w mutantów zmienić.

 

A i chipów wprowadzania nie zarzucą

Już tam Szwedzi ogłupieli i się uczą

Pierwsza polka też wszczepiła to niestety

Co zastąpić ma jej portfel, klucze i bilety.

 

Ratuj Boże jeszcze rozum, gdzie jest kasa

Bo za chwilę, kasta bogatych nie będzie nasza

Im bogactwo bije w głowę, że aż boli

Ludzkość chcieli by wziąć w kleszcze i zniewolić.

 

I nie myślcie mędrcy co to nowi świata

Że się ludzkość nie domyśli i nie zbrata

W końcu widać te podstępy jak na dłoni

Złapie wreszcie złoty kołnierz i pogoni.

 

Więc niech w świat dziś idzie takie ostrzeżenie

Nie wirusa dziś się boi pokolenie

Ale tych co to w swym wielkim, złotym domu

Obmyślają coraz głupsze plany, oszołomów.

Portret użytkownika Binx

Historia szcepień w Kenii

Historia szcepień w Kenii (mało znany temat) :

Szczepionka, która miała być używana w Kenii, to nie zwyczajna szczepionka przeciw tężcowi, lecz modyfikowana, która jest nośnikiem cząsteczki beta gonadotropiny kosmówkowej. W rezultacie takiej szczepionki organizm kobiety reaguje na własną zapłodnioną komórkę jajową jak na intruza, co powoduje, że zygota nie może się zagnieździć  w macicy. Krótko mówiąc te szczepienia przeciw tężcowi byłby masową akcją podania raz i skutecznie wszystkim kobietom w Kenii środków wczesnoporonnych i faktyczną sterylizacją narodu.    Ponieważ szczepionka jest opatentowana i z jej działaniem można zapoznać się w internecie, dlatego trudno uwierzyć, że Światowa Organizacja Zdrowia nie miała pojęcia o co chodzi. Dodam jeszcze od siebie, że zapewne, jak to bywa w takich wypadkach, jakiś koncern farmaceutyczny, paru ludzi z WHO i kenijscy  urzędnicy nieźle na tym zarabiają.

To tak w temacie szczepień ....

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

I tu, proszę, lekko wqrwiony

I tu, proszę, lekko wqrwiony rząd USA na reporterów, którzy sieją nieprawdę.

Od 1 godz 4 minuta 10 sekunda.:

https://www.youtube.com/watch?v=bloKT7I_hAY

To znaczy, że będą ścigać z urzędu wszelkich kłamców medialnych. Jak mówiłem tempo jest niezłe. Dzień po bredniach Johna i admina 3 ukazał się art o ściganiu dyrków i szefcióf promujących 5-te gówno.

Jak rozumiem chcecie się załapać na łapankę TROLI? To działanie na szkodę ludzkości i kary będą odpowiednie, wręcz POKAZOWE.

No to zobaczymy jak za tydzień będą ćwierkać resztki "redakcji". Obiecuję, że będę pilnował sytuacji i jak tylko pojawi się możliwość(a wiem parę rzeczy wcześniej), Skieruję sprawę DEZINFORMACJI szrzonej przez portal ZnZ w odpowiednim "kierunku". Pasuje wam tak?

To się opanujcie redaktorki i zacznijcie myśleć. Qrwa.

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

Szczepionki, to powinna

Szczepionki, to powinna uważam redakcja sobie zapodać. Najlepiej te nie testowane. Co za różnica. Poczekamy z tydzień, dwa, i wtedy będziecie mogli pisać o głupocie, którą szerzycie, z autopsji. Arty będą wiarygodne, jak cholera. Nie to co teraz, czarowana teoria. Ten z 20-to letnim stażem dorzuci 2 tygodnie praktyki w końcu, bo chyba się zatrzymał na teori z technikum sprzed 20 lat.

https://kochanezdrowie.blogspot.com/2020/04/georgi-alexandrov-stankov-20-kwietnia.html

I co? Pójdzie? Czy za ostro?

Radzę zwrócić uwagę na tempo wydarzeń. Może być, że w związku z plandemią i jej ujawnianiem, przy takiej narracji za tydzień będziecie mieli kwarantannę. Praca zdalna. Gorzej by było, gdyby prokurator w przyszłym tygodniu zawitał do redakcji z paroma kolgami i paroma pytaniami o rzeszenie paniki i praktyki promowania niebezpiecznej, Gównianej, technologii dla ludzi. Są paragrafy.

Zastanówecie się, z resztkami szacunku, "redaktorzy".

Bo mnie już wqrwiacie tym upartym napierdalaniem BZDUR ludziom.

Skomentuj