Chińczycy wydrukowali na drukarce 3D pięciopiętrowy budynek

Kategorie: 

Źródło: mp.weixin.qq.com
Drukarki 3D zazwyczaj są wykorzystywane do produkcji zwykłych przedmiotów codziennego użytku, jednak w Chinach technologia ta ma zupełnie inne zastosowanie. Druk 3D przydaje się tam do tworzenia mieszkań w niezwykle szybki i oszczędny sposób.

 

Chiny są z pewnością liderem jeśli chodzi o zastosowanie drukarek 3D w budownictwie. Firma z Szanghaju WinSun Decoration Design Engineering przedstawiła budynki, które wydrukowano za pomocą ogromnej drukarki. Posiada ona aż 150 metrów długości i 6 metrów wysokości. Jak wiadomo, każda drukarka 3D wymaga "tuszu" - w tym przypadku wykorzystano odpady z budowy.

 

Za pomocą tej technologii w ciągu pięciu dni udało się wydrukować pięciopiętrowy budynek. Jak twierdzi firma, mieszkania są już wykończone i można z powodzeniem w nich mieszkać. Zwykle pojawia się pytanie czy mieszkanie w takich domach może być komfortowe, jednak zwraca się szczególną uwagę na cenę wydrukowanej i udekorowanej willi, która ma kosztować niewiele ponad 160 tysięcy dolarów.

 

Stosowanie drukarek 3D jest w tym przypadku niezwykle oszczędne, stąd tak niska cena za mieszkanie. Chińska firma wydrukowała w zeszłym roku 10 mieszkań w ciągu 10 dni i chce iść ze swoim projektem jeszcze dalej. Następnym celem będzie stworzenie 12-piętrowego wieżowca.

Źródło: mp.weixin.qq.com

Źródło: mp.weixin.qq.com

Źródło: mp.weixin.qq.com

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika importchiny_pl

Ja nie mam nic przeciwko aby

Ja nie mam nic przeciwko aby tanio zacząć budować, z drugiej strony ciekawe ile takie budynki postoją i czy są tak samo wytrzymałe, jak z betonowej płyty, bo jak wiadomo w rejonach Chin są tąpnięcia górnicze, na południu tajfuny i powodzie też się zdarzają.  Jak ma to być dużo tańsze to pewnie prędzej czy później może zrewolucjonizować rynek, zwłaszcza, że coraz więcej rzeczy będzie powstawać z druku 3D. Dobry blog, pozdrawiamy !
 
https://www.importchiny.pl

Portret użytkownika Dr Piotr

Pomijając odpadki, z których

Pomijając odpadki, z których to budują, to ciekawe jak z wytrzymałością mechaniczną takiego budynku. Nie jestem inzynierem budowlanym, ani architektem, ale wydaje mi się, że taki druk nie bardzo uwzględnia naprężenia w materiale i siły działające na elementy, bo po prostu odlewa konstrukcję jako całość. Ja bałbym się zamieszkać w czymś takim w obawie o zawalenie, może ktoś kumaty się wypowie w tej kwestii.

Portret użytkownika cnman

Tu jest odpowiedź na Twoje

Tu jest odpowiedź na Twoje watpliwości:
The walls are printed from special ink. The special 3D printing ink are extracted and purified from fine natural stone, plus High quality cement and fiber, with much higher strength and toughness than that of high grade concrete and common wall materials.

The 3D-printed Walls won’t cracks, and are of strong water proofing, better air permeability, better heat preservation and low carbon pollution.

The wall is produced in a fully-digital way, no ways to cut corners, with errors as small as in millimeter.

The quality is highly improved, about 50 percent lighter than common construction material.
strona: http://www.yhbm.com/index.php?m=content&c=index&a=lists&catid=67

Portret użytkownika zwiastun blogspot

A jednak istnieje sposób na

A jednak istnieje sposób na to aby dom dla zwykłego człowieka nie musiał kosztować majątek i był nie do kupienia, mam nadzieję że w raju każdy będzie miał swój dom i że nie będzie nic zależało od tego kto ile ma pieniędzy. Smile

Portret użytkownika gościu

zamiast wyrzucać stare cegły

zamiast wyrzucać stare cegły lub nowe połamane lepiej z nich zrobić "toner" do takiej 3D drukarki budowlanej. Przynajmniej każdy będzie miał swój dom lub mieszkanie.Lepsze to od kanału czy dworca. Może w przyszłości ceny takich domów bedą niskie tak aby wszystkich młodych stać było na swoje 3M. Reasumując lepsze to niż kredyt dożywotni we frankach.

Strony

Skomentuj