Chińczycy wskazują drogę dla ogólnoświatowego totalitaryzmu sieciowego

Kategorie: 

źródło: dreamstime.com

Jakiś czas temu wciąż słyszeliśmy na temat tego jak hermetyczna i cenzurowana jest siec Internet w Chinach. Glosy oburzenia w naszych lewicowych mediach szybko jednak rozmyły się i nagle okazało się, że chiński model zamordyzmu sieciowego to ukryte pragnienie naszych włodarzy w Europie.

 

Chińczycy nie ukrywają przynajmniej, że ich sieć jest w jakikolwiek sposób wolna. Gdy na potężnym rynku chińskim chciała się pojawić korporacja Google jej produkt w postaci wyszukiwarki został dopuszczony dopiero po wprowadzeniu filtrowania określonych treści. To niewątpliwie marzenie naszych cenzorów z Ministerstwa Cyfryzacji.

 

Próba przeforsowania umowy ACTA oraz zakusy na kontrolę nad jądrem Internetu, jakim są serwery nazw nie pozostawiają złudzeń, władze na całym świecie szykują się do wprowadzenia dodatkowych obostrzeń w zakresie kontentu dostępnego dla obywateli. Już nie wystarcza retencja danych, zobowiązująca każdego operatora do logowania dwuletniej aktywności internetowej swoich klientów. Odbywa się już od kilku lat i w razie, czego odpowiednie służby będą w stanie odtworzyć aktywność internetowa każdego z nas. Już sam ten fakt zbliża nas do modelu chińskiego.

 

Wciąż jednak jest wiele takich sytuacji, gdy nasze ślady pozostawione w dużej sieci mogą być trudne do przypisania konkretnej osobie. Dzieje się tak zwłaszcza w przypadku przygodnego dostępu do Internetu lub dostępu za pomocą kart komórkowych. Beztroska już się jednak kończy, czego widomym znakiem jest to, że prekursor zamordyzmu w Internecie, Chiny właśnie wprowadza specjalne imienne deklaracje, które mają być obowiązkowo wypełniane przez każdego, kto ma zamiar korzystać z sieci.

 

Trwa domykanie systemu a fakt, że Internet dzięki ułatwieniu komunikacji międzyludzkiej jest często stosowany, jako wzmacniacz efektu rewolucyjnego, powoduje, że należy oczekiwać podobnego procesu jak w przeszłości, czyli świętego oburzenia na chińskie władze i planowego wprowadzania podobnego cyfrowego totalitaryzmu upychanego kolejnymi kłamliwymi wybiegami i ustawami ukrytymi pod płaszczykiem walki z „mową nienawiści”, czy kolejnym wymysłem obliczonym na narzucenie jedynie słusznych poglądów i wyrugowaniem wszystkiego, co władza uznaje za zagrożenie dla swojej egzystencji.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ad vocem

Czy ktoś z szanownych

Czy ktoś z szanownych forumowiczów ma wiedzę na temat mniejszości żydowskiej w Chinach?Spotykam nawet w kraju wieeeelu chinczyków,którzy nie narzekają na swój los i są dumni z potęgi gospodarczej ich kraju.Jak by nie patrzył uczą się z pokorą życia i wiedzą jak okradli po "przemianach" ustrojowych inne kraj.To jak z tą wiedzą na temat mniejszości żydowskiej?Ktoś wie cokolwiek na ten temat?

Portret użytkownika 3plabc

Jako człowiek o poglądach

Jako człowiek o poglądach lewicowych, zwłaszcza na płaszczyźnie społeczno-ekonomiczno- socjalnej, czytam z głębokim poirytowaniem kolejne głupoty na temat rzekomej lewicowej władzy w Polsce, czy mediów co jest absolutną bzdurą. Są to media centro- prawicowo- liberalne, i dla takich środowisk, czyli piewców kapitalizmu ( a co za tym idzie wyzysku) propagande sieją... no chyba, że Urban stary komuch w "NIE" coś napisał w co wątpie... a czasami nawet w jego gazetce trafne uwagi się znajdą... podobnie zresztą jak i w ZnZ.
Wracając do tematu systemu, może po prostu czas się z niego wylogować i wynieść do lasu, olewając ten cały Babilon???

Portret użytkownika Ja

No cóż to sprawi powrót do

No cóż to sprawi powrót do korzeni, tajne spotkania, grupy wolnościowe jak za dawnych czasów. Wojna przeniesie sie z sieci do realu - i dobrze, wreszcie coś się będzie działo. Chyba ci mędrcy nie rozumieją gdzie to ich zaprowadzi Biggrin Nie można dac ludziom wolności a później ją zabrać bo ludzie zaczną się buntować, to musi trwać latami, przepraszam dekadami żeby zadziałało - metoda gotującej się żaby, w rok tego nie wprowadza, nawet w kilka lat nie dadzą rady bez konsekwencji :] ACTA pokazały jak się rozprawia z zamordyzmem...

Kochane pieniążki cóż by głupcy robili gdybyście nie istniały ;]

Portret użytkownika Pulsar

andrea (nie

andrea (nie zarejestrowany)

Naruszasz regulamin § 6 pkt 6
W związku z powyższym udzielam upomnienia.
Jeżeli nadal będziesz wklejał niedozwolone linki, to zostaną one usunięte na podstawie § 6 pkt 8

Portret użytkownika xes23

nie rozumiem co on niby

nie rozumiem co on niby narusza. jakie nielegalne linki? czyżby tu też się zamordyzm wkradł? a artykuł przecież tak pięknie broni wolności w sieci
znowu jakieś szemrane prawa autorskie, czy mowa nienawiści, co?!!

Portret użytkownika Pulsar

Zalecam czytać

Zalecam czytać regulamin.

§ 6 pkt 6 - "Zabronione jest także umieszczanie, bez uprzedniej zgody Portalu, wypowiedzi zawierających linki do stron www oraz treści reklamowe."

§ 6 pkt 8 - "Portal zastrzega sobie prawo do zamykania, przerywania lub zmiany każdego wątku , a także do usuwania wypowiedzi niezwiązanych z tematem artykułu."

Poza tym, dany użytkownik jako osoba niezarejestrowana i nie zalogowana, - umieszcza podobne komentarze w każdym temacie, co czyni je spamem zaśmiecającym tutejszy portal, a to kwalifikuje go jako spamera.

Administrator portalu w wewnętrznej decyzji dla moderatorów, ustalił zakres umieszczania linków na portalu przez jego użytkowników.
Służy do tego zakładka "Dodaj link" umieszczona w lewym górnym narożniku strony.

http://zmianynaziemi.pl/node/add/linki

Portret użytkownika Rave

Uda się i to na 102! Bo już

Uda się i to na 102! Bo już się udaje... masami można sterować i manipulować jak się tylko da. Udaje się to od wieków, a teraz są dzięki technice najlepsze ogłupiacze jakie władcom się nie śniły. Możliwości ogromne. Kto myśli że się nie uda, lub że nim nie da się manipulować, nawet nie wie w jak głębokim jest błędzie i jak sam jest manipulowany...

Skomentuj