Chińczycy twierdzą, że era dolara dobiega końca, czas na nową globalną walutę

Kategorie: 

Źródło: sxc.hu

Coraz więcej doniesień z rynków finansowych wskazuje na to, że wkrótce amerykański dolar nie będzie walutą rezerwową. Chińczycy proponują, aby został zastąpiony przez inną globalną walutę, której utworzenie jest konieczne do dokonania de amerykanizacji światowych finansów.

 

Wszystko wskazuje na to, że era dolara jest już przeszłością. Nic nie pomoże już kuglowanie FED i nawet zaprzestanie dodawania zer na rachunkach zwane eufemistycznie drukowaniem nic nie pomoże. Były szef Banku Światowego, Chińczyk Justin Yifu Lin otwarcie mówi o końcu dominacji amerykańskiej waluty i wskazuje ją jako główną przyczynę globalnego kryzysu finansowego.

 

Jednak chiński juan nie może się nią stać, ponieważ zmasakrowałoby to zupełnie atrakcyjność eksportową chińskiej gospodarki. Zamiast tego Lin proponuje zastąpienie dolara przez jedną globalną super-walutę. Jego zdaniem uczyni to globalny system finansowy bardziej stabilnym. Chiny z pewnością będą pełniły bardzo istotną rolę w jej ustanawianiu, ale nie dominującą.

"Pilną rzeczą dla USA i Europy, jest poparcie tych planów. I wydaje mi się, że idealną platformą do dyskusji o tej idei są spotkania grupy G20" - powiedział Lin

Oczywiście Amerykanie nie będą tym zachwyceni, bo mieli do tej pory darmowy kredyt i mogli sobie tworzyć pieniądze z powietrza praktycznie bez konsekwencji. Dla światowego systemu finansowego mogłoby to być korzystne, ale dla USA i ich waluty byłby to moment prawdy. Zresztą nic nie trwa wiecznie o czym świadczy interesująca infografika z China Daily.

Źródło: China Daily

To, co obserwujemy obecnie na rynkach zdaje się sugerować, że proces odchodzenia od dolara może już następować. Amerykanie zmieniają swoją politykę pieniężną, bo zrozumieli, że zaszli za daleki i świat nie akceptuje szalonego drukowania dolarów. Nie wiadomo też jak w obliczu ryzyka utraty przez dolara statusu światowej waluty rezerwowej, zachowa się USA, bo z pewnością będą próbowali za wszelką cenę podtrzymać dominację dolara, być może z wykorzystaniem nacisku militarnego.

 

Są to złe wieści dla naszego regionu i spadki kursu złotówki względem poważniejszych walut są nieuniknione. Właściwie nie wiadomo teraz jak się zachować i w co inwestować. Z pewnością nie należy trzymać pieniędzy w banku, bo mogą wkrótce stracić swoją wartość, ale to samo dotyczy też tych w skarpecie. Trudno się teraz dziwić ostatniemu wielkiemu sukcesowi Bitcoinów, bo ta e-waluta wydaje się teraz sensowną opcją inwestycyjną.

 

Dzisiejszy świat stał się niebezpiecznym miejscem a wielki krach finansowy jest tuż tuż i może spowodować globalne zmiany przywództwa. Jeśli konstruktorzy planu zastąpienia dolara inną walutą osiągną sukces to może to być pierwszy krok do stworzenia globalnego rządu finansowego, który może łatwo wyewoluować w mityczny rząd światowy. To się dzieje na naszych oczach, tylko media starają się nam tego nie pokazywać i nas o tym nie informować. Zamiast tego słyszymy i w USA i w Polsce, że kryzys się skończył, jest świetnie, a przyszłość jawi się w jasnych barwach, podczas gdy jest zupełnie odwrotnie.

 

 

Źródło: China Daily

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika hurtom

Największy potencjał widać w

Największy potencjał widać w nieruchomościach magazynowych, tylko tutaj to inwestycje dla poważnego gracza, inwestycje wymagające milionów złotych. W Jartomie stoją teraz nawet wolne hale w SSE - rynek cały czas czeka na kapitał...

Portret użytkownika jj

  demokraci vs republikanie,

 
demokraci vs republikanie, pis vs po, chinczyki vs ameryka....a plan globalnej kontroli idzie sobie powolutku do przodu. czy ktos ma jeszcze jakies zludzenia ze tu sa jakies przeciwne strony? chinczyki zwalaja wine na amerykanow za kryzys...a sa najwiekszym kupcem amerykanskich bondow rzadowych...gdybym ja kupowal dolary, to wydaje mi sie ze bylbym ostatnim ktory bedzie przyspieszal zniszczenie tej waluty. to wszystko to teatr, iluzja, bajka, w ktora wierzy cala planeta. to jest po prostu genialne. z biegiem lat mam coraz wiecej szacunku dla tych sku.....w ktorzy zrobili ze wszystkich ludzi wala.
a najlepsze jest to, ze 90 % tych ludzi bedzie walczyc zby ten system dalej funkcjonowal!! policja sciga za dokarmianie ptakow, podczas gdy miliony sa kradzione na kazdym rogu I przez tzw. public servants, sedziowie wrzucaja do ciurmy za lamanie jednej z 600 milionow ustaw tak debilnej ze sami jej nie rozumieja, a pedofil po paru latach idzie miedzy ludzi, komornik sciaga nie istniejace dlugi I sklada wniosek ompozbawienie praw rodzicielskich matke bo nie stac ja na czynsz...
witaj polsko, kraju 300 seriali, apteki na kazdym rogu, lichwy I cwaniactwa. sasiada ktory kabluje na sasiada do skarbowki bo pracuje w kiosku a kupil nowy samochod. gdzie kubek kawy kosztuje rownowartosc godziny pracy sprzataczki, gdzie w dzien robi sie autostrade a w nocy ja kradnie.. plan jest genialny, dziala bez zarzutu, chyle czola jego autorom.out
 
 
 
 
 
 

Portret użytkownika jj

  srednia zupa albo sos jest

 
srednia zupa albo sos jest ze zlotych monet, slabo pali sie w piecu zeby ogrzac, na grzbiecie uwiera, a bron z tego nijaka. zdziwisz sie bardzo jak nikt twoich monet nie bedzie chcial, wlasnie z takich powodow. kupuj dalej.out

Portret użytkownika Alphard z Hydry

Ludzie - masy, pozbawione

Ludzie - masy, pozbawione kontekstu wydarzenia i tak wezmą za dobre, i świetlane dla przyszłości.
 
Tak w ogóle, to NWO nie polega na tym żeby 500 000 000 ludzi zamknąć w obozach z kamerami bez totalnej wolności. Te całe militarne NWO, jakie głosi np. Alex Jones, że ludzi zamkną w więzieniach do końca życia, na podsłuchach i kodach kreskowych na czołach.
 
Te oficjalnie promowane NWO... Zostanie zniszczone i wtedy wszyscy pomyslą - "o zniszczyli elity ! " koniec niewoli ! Wtedy nastanie prawdziwy nowy porządek świata, który będzie wyglądał mniej więcej tak :
 
1. Ograniczona 500 milionowa populacja będzie żyła, totalnie w zgodzie z naturą i planetą, planeta wraz z naturą, będą wręcz CZCZONE.
2. Przyjdzie "Mesjasz" który zaprowadzi ten "porządek", i da ludziom technologię dzisiaj używaną - UFO-loty, wolna energia, zaawansowane oczyszczanie środowiska, niesamowicie zaawansowana elektronika.
Jednocześnie uzna się za Boga, i stworzy coś w rodzaju religii, która będzie obowiązwała całą ludzkość, będzie to czczenie jego osoby.
4. Wszyscy będą żyli w dobrobycie i przepychu, z niezwykle zaawansowaną technologią.
5. Mega Miasta, będą połączone siecią ultranowoczesnych dróg, poza miastami, będą bezkresne, dzikie, PUSZCZE i REZERWATY, gdzie ludzie nie będą mieli wstępu. Większość planety, będzie chroniona jak dzisiejsze parki narodowe, ludzie będą zajmować ułamek powierzchni planety.
Ludzie mimo że będą żyli w totalnej Utopii, będą w sytuacji więźniów natury. 
 
Każdy stanie przed dylematem - branie znaku, na czoło i życie w utopii
odmowa brania znaku na czoło - zabicie, lub w lepszym przypadku wykluczenie ze społeczeństwa.
I wtedy owy pokój i bezpieczeństwo zostaną zniszczone. A na ich miejsce przyjdzie Prawdziwy Porządek.
 
 
 

Portret użytkownika jj

  alex jones to kacyk elit,

 
alex jones to kacyk elit, jego zadanie to promowac wszechobecny strach, a strach sprawia ze ludzie nie moga myslec. jakby ten glupi krzykacz cos mial prawdziwego do powiedzenia, zniknalby juz lata temu.
nie zgodze sie z toba, georgia guide stones to moim zdaniem tez muka, dla tych z wybujala wyobraznia.
pomysl, tak mala populacja...w jak krotkim czasie byloby za malo ludzi do pracy, elity potrzebuja calych mas, zeby charowaly na nich I trzymaly morde na klodke.technologie ufo-NIGDY nie bedzie w rekach ludzi, dlatego ze to jedna z niewielu rzeczy ktore daje przewage elitom.poza tym, oni zdaja sobie sprawe ze jest mnostwo madrych , ludzi, zdolnych do przerobienia niemal wszystkiego na bron, to sie moim zdaniem nigdy jie stanie.mesjasz- coraz wiecej ludzi otwiera oczy na bzdurne religie jakie teraz operuja nz swiecie, nie wydaje mi sie ze bedzie latwo im znowu zrobic papke  z mozgu jak to bylo 2 tys lat temu.nawet jak ktos sie pojawi kto czyta w myslach, uzdrawia chorych albo lewituje, ludzie wiedza ze to nie sa zadne czary ani moce, sa juz teraz ludzie ktrzy to robia.a znak besti, mozesz zobaczyc go juz dzisiaj, idz do przychodni w polsce z malym dzieckiem chorym, I popros zeby cie ktos w kolejke wpuscil, zobaczysz taki znak besti w oczach rodakow, ze ci pula opadnie.out
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Portret użytkownika euklides

FED robi co chce bo ma pod

FED robi co chce bo ma pod sobą potężne państwo i walutę przyjętą w praktyce za globalną. To co będą robić ci co będą mieć pod sobą cały świat zarządzać oficjalnie globalną walutą? Zmiany idą w takim kierunku, że ludzie będą tęsknić za FED i dolarem...

Portret użytkownika izzo

Będzie połaczenie gospodarek

Będzie połaczenie gospodarek USA i UE. Teraz dolar dryfuje do góry a "jutro" euro będzie spadało w dół. W końcu osiągną te same wartości i się połączą w jedno. Wtedy Chiny już nic nie zrobią. Połączone gospodarki dalej będą kupowały za swoje tak samo Rosja będzie im sprzedawała a oni zapłacą swoimi.
To nawet dziwne że dwie gospodarki połączone NATO, kulturą, religią, mediami jeszcze się dzielą gosodarczo.

Strony

Skomentuj