Chińczycy rozwijają broń elektromagnetyczną

Kategorie: 

Broń EMP

Jak twierdzi upubliczniony ostatnio raport amerykańskiego wywiadu Chińczycy rozwijają broń zdolną do emitowania impulsów elektromagnetycznych. Pekin zamierza wykorzystać ją przeciwko lotniskowcom USA w przyszłym konflikcie o Tajwan.

 

Badania koncentrują się na śmiertelnych skutkach impulsu elektromagnetycznego (EMP) i broni mikrofalowej (HPM) o dużej mocy. Budowa arsenału nowego typu jest częścią programu o nazwie "zabójcze macki" jest to broń, która pozwoli zniwelować przewagę technologiczną USA na wypadek przyszłego konfliktu.

 

Broń EMP naśladuje impuls gamma spowodowany przez wybuch jądrowy. W efekcie, ogłusza na dużych obszarach całą elektronikę, w tym komputery i samochody. Zjawisko to zostało odkryte w 1962 roku po naziemnych testach nuklearnych na Pacyfiku, gdy doszło do obezwładnienia części elektroniki na Hawajach.

 

Odtajniony raport wywiadu, uzyskany przez prywatne Archiwum Bezpieczeństwa Narodowego, podaje szczegóły dotyczące chińskiej broni EMP i planów jej wykorzystania.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika HEH

Hamburgery w odpowiedzi na

Hamburgery w odpowiedzi na komunikat oficjalny Chin potwierdzili że od 1962 pracowali nad bombą  EMP...ciekawe nad czym tak naprawde pracują dzisiaj a o czym nie wie jeszcze Rosja?
Żadne tajne informacje o najnowszym uzbrojen iu nigdy nie przedostają się do mediów więc jak zauważył 85r to kolejna odsłona wojny medialnej na linii sojuszników Koreii Płn i Płd... Szachownica w tym tej rozgrywce jest mocno asekurowana z każdej strony.
Wtargnięcie Chin na tereny dzisiejszej słabozaludnionej Rosji to będzie konieczność egzystencjonalna, przy stale rosnącej populacji Żółtego Smoka... Drożejąca żywność, zasoby energetyczne przy stale rosnącej konsumpcji uwiarygodniają podobne posunięcie w najbliższych latach.
Życie wszak niekończąca się wojna o Pokój - w kategoriach wyznania lichwiarskiego. Ile Ameryko-Izrael będzie w stanie na tym ugrać? Przyszłość pokaże...
Spokoju i radości!

Bądźcie czujni bracia,gdy nadejdzie czas ...będziemy mogli liczyć tylko na siebie

Portret użytkownika ILLUMIGEN

  O tym niedawno rozważałem,

 O tym niedawno rozważałem, tylko, jak zwykle szkoda, że takie możliwości ponownie są projektowane z myślą przeciwko człowiekowi. Tyle zagrożenia w przestrzeni kosmicznej na nas czyha, i jakże ta broń mogłaby się sprawdzić w takich sytuacjach, gdy do tej pory byliśmy bezsilni, ale jak zawsze, jak ludzie nowa broną wymordują pół świata dojdą w końcu do wniosku, że te broń można by pożyteczniej wykorzystać w obronie ziemi- zawsze pytam, czemu tak późno, tak późno przychodzą refleksje.

Liczy sie to w co wierzysz, lecz wiara ma jedynie tylko wtedy sens, gdy mozesz jej wartość uzasadnić

Portret użytkownika nihil novi

taki impuls, jak się tym

taki impuls, jak się tym zajmowałem (proste, inicjowane energią eksplozji ładunku wybuch.), mógł działać tylko jako mina - tzn nie mozna tego ukierunkować. Dlatego jako broń ma ograniczone zastosowanie. Niszczy elektronike, ale też, zdaje się jakoś, akumuluje się w organizmach ..przez czas pewien psuło sie sporo w zasięgu Smile

Portret użytkownika kris

amerykance moga miec a

amerykance moga miec a chinczycy nie?! Juz dawno USA w swoim arsenale miało bomby EMG które likwidowały elektronikę.
Prace nad impulsem EMG ciągle trwają i urządzenia sa coraz mniejsze i przenośne. CHinczycy nie chca byc gorsi i robią swoją wersje, i nie jest ona przeznaczona do straszenia USA a przeciwko potencjalnemu atakowi na Rosje!.
Ponadto amerykanski sprzęt jak  bazy,statki,czołgi czy samoloty  jest zabezpieczony przeciwko takim impulsom, komputery/serwery sa specjalnie ekranowane i nie grozny im impuls elektromagnetyczny.
Zadnego konfliktu chin z usa nie będzie! bowiem chiny juz dawno mogłyby wykonczyc stany w inny sposób-ekonomiczny, chiny pokazały swoja potęgę niszcząc rakietą satelite czy wystrzeliwujac z łodzi podwodnej rakietę niedaleko florydy.... jest to bardzo czytelne przesłanie dla usamanów! aby trzymali sie zdaleka.
Jedynie kogo mogą zaatakowac chiny to rosje w celu zagrabienia ich odległych terenów.  Juz teraz brakuje im miejsca a co bedzie za kilka lat?

Portret użytkownika Alex

Spoko oni już mają

Spoko oni już mają technologie by wiekszość elektroniki zamienic na kryształy i to one są głownymi bankami danych itp.a tego nie ruszy zaden impuls EMP - dzisiejsza elektronika to przezytek. Wiecie jak powstają procesory - po krótce się je choduje na krzemie - kryształy ciezej wychodować ale to też jeś mozliwe. Myslę ze oni w tych tajnych bazach wprzedzają oficjalne odkrycia o 50-100lat a nam dostarczają tylko jakieś stare technologie z lat 60-70.

Portret użytkownika Burza

Heh dobry jest koles, w 2005

Heh dobry jest koles, w 2005 roku to był głupi zart, wiec nie wiem czym on chce zaimponowac. Poza tym stwierdzenie autora, ze Smolensk to był zamach, wszystko wyjasnia :)   Aha, zeby nie bylo, ze nie wierze w tzw. teorie spiskowe, to moim zdaniem Amerykanie nie wyladowali na Ksiezycu, a zamachy z 11 wrzesnia byly ich dzielem.

Portret użytkownika MilleniumWinter

"przygotowywanie

"przygotowywanie społeczeństwa do III wojny z chinami."O ile mi wiadomo to jeszcze nie było dwóch wojen z Chinami, a nawet jednej ;)Bardzo proszę poprawić (na III Wojnę Światową lub wojnę z Chinami).PS. Też myślę że to część wojny propagandowej. 

Strony

Skomentuj