Chińczycy proponują zepchnnięcie asteroidy Bennu z kursu na Ziemię

Kategorie: 

Źródło: ZmianynaZiemi

Eksperci z Narodowego Centrum Nauk Kosmicznych Chin, ogłosili plany wystrzelenia w kosmos 23 rakiet Long March 5, które po uderzeniu w zagrażającą Ziemi asteroidę Bennu, mogą zmienić jej trajektorię. Chińscy naukowcy uważają, że jednoczesne wykorzystanie 23 pocisków, z których każdy waży około 900 ton, może zepchnąć Bennu z kursu o 9000 kilometrów.

 

Podczas gdy dla wielu osób, optymalnym rozwiązaniem może wydawać się wykorzystanie ładunków jądrowych, jest to najgorsze z dostępnych rozwiązań. W razie eksplozji jądrowej, asteroida może rozpaść się na pojedyncze kawałki, które również zderzą się z Ziemią wywołując globalne katastrofy. Według chińskich ekspertów, w ciągu najbliższych dziesięciu lat pojawią się technologie, które umożliwią obronę przed dużymi asteroidami bez użycia energii jądrowej. Nie znaczy to jednak, że już dziś nie dysponujemy odpowiednią technologią.

Badacze z chińskiego Narodowym Centrum Nauki Kosmicznej odkryli w symulacjach, że jednoczesnie uderzenie 23 rakiet Long March 5,  może odchylić te asteroidę z jej pierwotnej ścieżki o odległość 1,4 razy większą od promienia Ziemi. Chiny nie są zresztą jedynym krajem, który pracuje nad podobnymi koncepcjami. NASA rozwija swój projekt, wykorzystując impaktor kinetyczny lub jądrowy, HAMMER („młot”) – akronim od Hypervelocity Asteroid Mitigation Mission for Emergency Response. Modelowanie przeprowadzone przez amerykańskich naukowców wykazało, że uderzenia 34-53 "młotów" wystarczą, aby zmienić kurs asteroidy.

Asteroida Bennu to ciało niebieskie o szerokości 492 metrów. W latach 2175-2199 zbliży się do Ziemi na odległość 7,5 miliona kilometrów, a prawdopodobieństwo jego zderzenia z naszą planetą wyniesie 1 do 2700. Tak wysokie prawdopodobieństwo zderzenia, spowodowało że naukowcy zaklasyfikowali Bennu jako obiekt „potencjalnie niebezpieczny”.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: M@tis
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki M@tisa, możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika emel

Chińscy naukowcy uważają, że

Chińscy naukowcy uważają, że jednoczesne wykorzystanie 23 pocisków, z których każdy waży około 900 ton, może zepchnąć Bennu z kursu o 9000 kilometrów.

Szanowny redaktor M@tis ma świadomość, że przy masie startowej rakiety Long March 5, która wynosi ok. 900 ton (854,5 ton wg. Wikipedii), tylko 25 ton może zostać wyniesione na niską orbitę wokół Ziemi? Aby skierować ładunek na kurs kolizyjny z Bennu, będzie jeszcze mniej (możliwe że zaledwie 6 ton, albo jeszcze mniej). Nie wiem, skąd wzięliście tę grafikę z rakietami lecącymi ku asteroidzie (podejrzewam, że twórczość własna), ale jest to grafika wprowadzająca w błąd. Skugeruje jakoby cała rakieta mogła dolecieć w pobliże Bennu. W rzeczwistości orbitę Ziemi (a także inne orbity docelowe) osiąga tylko ładunek znajdujący się na samym szczycie rakiety. Reszta to są zbiorniki paliwowe wraz z paliwem i silniki rakietowe, które są odrzucane po opróżnieniu zbiornika zasilającego dany silnik.

Portret użytkownika 08

Jeżeli nie zagraża, po co ją

Jeżeli nie zagraża, po co ją "ruszać"?" Ruszanie" jej może zacząć zagrażać, czyli chcą ryzykować dla sprawdzenia jak to na nią wpłynie? Więc tak, albo naprawdę zagraża i chcą działać, albo są idiotami i zaryzykują zepchnięcie jej na nas.

Portret użytkownika Wiertaranachazara

Bennu podminowala sonda

Bennu podminowala sonda Oziris wraz z UFO.
Bennu to egipski ptak duszy Ozyrysa , cos jak Feniks grecki ..
KUlt Oziris Bennu czyli dusza polaczyla sie z Ozyrysem.
NWO chce zwalic na CHinczykow ,ze nie udalo im sie trafic i stuknela szybciej i precyzyjnie w PACYFIK:)
(Wspolrzedne sa okreslone wg znalezienia tajemniczych monumentow rodem z Odyseji Kosmicznej.

Portret użytkownika Wungiel

Pytanie co i na jaką

Pytanie co i na jaką odległość zbliży się w nieodległym czasie i o czym nam jeszcze nie powiedzieli, skoro chcą się porywać na kosmiczny kamyczek, co to za sto lat dopiero przyleci. Czuć przez skórę, że coś musi być, przez co im się robi ciepło w spodniach.

Sentimus experimurque, nos aeternos esse.

Portret użytkownika Quark

Chcą to zrobić teraz bo

Chcą to zrobić teraz bo odległość nas dzieląca od tego obiektu daje czas na reakcję  , szczególnie  że nasza technologia jest tak prymitywna . Pocisk musi przecież zdążyć do niej dolecieć i wywrzeć siłę zmieniąjącą tej asteroidy trajektorię a w porównaniu do jej masy , masa pocisku jest mikroskopijnie mała , więc i zmiana kursu kosmicznego kamienia będzie skromna ale przy takiej odległości to wystarczy by napewno minęła ziemię.

Portret użytkownika moon fake

To co im podpala gacie,

To co im podpala gacie, właśnie wywołuje nadmiar katastrof, powodzi , huraganów, gradu i śniegu , trzęsień ziemi i wybuchów wulkanów. Czerwona szatańska rogata Illuminacka wulkaniczna planeta gdzieś za rogiem się czai. Nie musi być widoczna gołym okiem aby napaskudzić. Na pewno jest większa od Urana- 24 tys km.

Skomentuj