Chińczycy pokazali supertankowiec z żaglami

Kategorie: 

Źródło: CMES

China Merchant Energy Shipping (CMES) otrzymała nowy supertankowiec z czterema dużymi żaglami, który zmniejszy średnie zużycie paliwa o prawie 10%.

 

New Aden to tankowiec o długości 333 metrów. Wyposażony jest w stosunkowo skromny, ale innowacyjny system energetyki wiatrowej. Na środku pokładu znajdują się cztery chowane żagle. Każdy z nich ma wysokość 40 m i zajmuje powierzchnię 1200 metrów kwadratowych. m. Pisze o tym Nowym Atlasie.

 

Lekkie i odporne na korozję żagle wykonane są z włókna węglowego. Można je podnosić lub opuszczać za naciśnięciem jednego przycisku. Dodatkowo poziom ich nachylenia można regulować w zależności od wiatru – pomaga w tym system Aerfooil Sails Intelligent Control.

 

Statek nadal będzie spalał dużo oleju napędowego, ale na przykładzie szlaku żeglugowego między Bliskim i Dalekim Wschodem przewiduje się, że średnie zużycie paliwa spadnie o ponad 9,8%. Zmniejszy to emisje dwutlenku węgla o około 2900 ton na podróż. Stworzenie supertankowca zostało przeprowadzone przez chińską stocznię Dalian Shipbuilding Industry Company (DSIC). Stał się setnym tankowcem wyprodukowanym przez tę firmę.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Nomen - Omen

Jeszcze jeden element

Jeszcze jeden element "globalnej układanki"...

"Od dzisiaj w niemieckiej Kolonii muezzin będzie publicznie wzywał do modłów" - (14-10-2022)

...Trudno tego nie uznać za symbol. Kolonia to jeden z najważniejszych historycznych ośrodków kultu religijnego chrześcijaństwa w Europie. Wizytówką miasta i historyczną dominantą jest gotycka katedra (Kölner Dom), siedziba arcybiskupstwa kolońskiego. Teraz mieszkańcy usłyszą:

„Allah jest największym wielkim! Składam świadectwo, że nie ma Boga prócz Allaha. Świadczę, że Mahomet jest Wysłannikiem Allaha. Do modlitwy! Na drodze do zbawienia! Allah Akbar, Allah Akbar”...

https://nczas.com/2022/10/14/od-dzisiaj-w-niemieckiej-kolonii-muezzin-bedzie-publicznie-wzywal-do-modlow/

===

Portret użytkownika Nomen - Omen

Z tą religią nie ma żartów...

Z tą religią nie ma żartów...

"Masakra na poligonie w Rosji to sprawka muzułmanów?" - (16-10-2022)

...Do sobotniej strzelaniny na poligonie wojskowym w Rosji, w której, według oficjalnych informacji, zginęło 11 osób, a 15 zostało rannych, miało dojść po wypowiedzeniu przez jednego z dowódców obraźliwych słów pod adresem Allaha...

...Wkrótce podczas ćwiczeń ze strzelania trzy osoby pochodzące z Tadżykistanu, służące na podstawie kontraktu, powiedziało innym muzułmanom, by odeszli na bok, a następnie zabili Łapina, po czym zaczęli strzelać w kogo popadnie. Zdaniem źródła mieli oni zabić jeszcze 29 osób. Jeden z wojskowych po usłyszeniu strzelaniny rzekomo zabił dwóch napastników i ranił trzeciego, któremu jednak udało się uciec.

https://nczas.com/2022/10/16/masakra-na-poligonie-w-rosji-to-sprawka-muzulmanow/

Portret użytkownika Nomen - Omen

Eksperyment z tekstem

Eksperyment z tekstem piosenki Przemysława Gintrowskiego - "Ifigenia"... polegający na zastąpieniu słowa "Ifigenia" słowem "Europa".

Tekst piosenki: 

Ach, niepomyślne są wiatry i morze wychłostał ich gniew Spójrz, do przystani aulickiej zapędził okręty Achajów Tam wygłodniałą gromadą sposobnej godziny czekają By pośród zgiełku na Trojan gród rzucić się jak stado mew Lecz od achajskich zastępów bogini odwrócił się wzrok Nie, Artemidy wyroku modlitwy ni klątwy nie zmienią Ty na ołtarzu ofiarnym swe życie masz dać, Ifigenio(Europo) Blask spłynie na nas, gdy ciebie Hadesu dopadnie już mrok Ifigenio(Europo), Ifigenio(Europo), złowrogi wiatr od morza dmie Zakuty w spiż skłębionych myśli wzmaga się szum Ifigenio(Europo), wsłuchaj się w bezgłośny krzyk, odwróć zły wiatr, Żąda ofiary milczący tłum, żąda ofiary milczący tłum... Lud łaknie wojny co miłej ojczyźnie obfity da łup Gdy wojownicy ukorzą juz Ilion w bogactwa zasobny W nim mnogość złota, siwego żelaza i niewiast nadobnych O, ileż dobra rodzinnej krainie przysporzy twój trud Tyś córką króla i wobec ojczyzny powinność swą znaj Wszak o pomyślność jej dbać musi wciąż ojciec twój Agamemnon Czyż tylu zbrojnych by miało zgromadzić się tu nadaremno..? Zważ, czymże jest jedno życie, gdy rzecz idzie o cały kraj Ifigenio(Europo), Ifigenio(Europo), czekamy na przyjazny wiatr Nie zwlekaj więc i dar żywota w ofierze złóż. Ifigenio(Europo) , jakże nam się dłuży czas, ach, pospiesz się Patrz, jak wytrwale ofiarnik ostrzy swój nóż, Patrz, jak wytrwale ofiarnik ostrzy swój nóż... Ifigenio(Europo)... Ifigenio(Europo)... Ifigenio...

Tekst + WIDEO z piosenką:
 https://www.tekstowo.pl/piosenka,przemyslaw_gintrowski,ifigenia.html

"Przemysław Gintrowski - Ifigenia (z albumu Kamienie)" - (WIDEO) 

https://m.youtube.com/watch?v=spqFXHebv1Q&feature=youtu.be

===

Portret użytkownika Zenek ;)

WOJOWNIKOM o CO2 chciałbym

WOJOWNIKOM o CO2 chciałbym uprzejmie przypomnieć

 

iż ich UKOCHANY JEZUSA jak i UMIŁOWANA MARYJA jak i ich ślikutaśni ŻYDZI

 

to RASA INWAZYJNA ŻYWIACA SIĘ MIĘSEM... LUDZKIM MIĘSEM....

 

więc im ZWISAJĄ ROŚLINY bo was będa TRZYMAĆ w gojoCHLEWNIĄCH im KL WADOWICKI PEDOFIL

 

 

 

Portret użytkownika inzynier magister

sataniści od zielonego

sataniści od zielonego nieładu już będą wchodzić do domów i maltretować Polaków !!! Nowe ORMO NWO juz zacznie działać !!

GADOWSKI, WARZECHA, KARPIEL. W 2023 roku rząd skontroluje nasze domy! Posypią się kary?

https://www.youtube.com/watch?v=jJb_wDX00Ws

Kiedy zastanawiam się nad „dobrodziejstwami rządu”, to dochodzę do wniosku, że jedynym dobrodziejstwem, jakiego bym oczekiwał od rządu, nie tego konkretnie, ale od wszystkich, to aby się ode mnie jak najdalej trzymał. Wszystko co rząd wymyśla traktuję jak zamach na wolność obywatelską – mówił Witold Gadowski, gość programu Łukasza Karpiela, Prawy Prosty PLUS, komentując doniesienia o kontrolach domostw dotyczących ich jakości energetycznej.

Jak zaznaczył red. Gadowski, sporządza już „katalog zachowań antysystemowych”. –Chcesz być wolny, walcz z systemem, walcz na swoją miarę, walcz tam, gdzie potrafisz i możesz. A więc: wszędzie gdzie możesz płać gotówką, a nie elektronicznym obiegiem pieniądza; nie wpuszczaj kontrolerów tam, gdzie nie musisz. Ci kontrolerzy to jedynie rozporządzenia Rady Ministrów, natomiast my mamy konstytucyjnie gwarantowane swobody i wolności obywatelskie i mamy obowiązek z nich korzystać – dodał.

Jak mówił, nie należy wpuszczać do domów żadnych uzurpatorów, którzy chcą w nim zacząć rządzić. 

Poczucie bezpieczeństwa i stanowienia własnych zasad we własnym domu jest podstawą poczucia bezpieczeństwa obywatela. Nie pozwólmy zatem gwałcić miru domowego, nie pozwólmy, aby różni agenci rządowi kręcili się po naszych mieszkaniach i cokolwiek sprawdzali. Nie mamy świadomości co może stać się podczas wizyty takiego jegomościa – mówił.

Jak zauważył, era smart-meteringu jest coraz coraz bliżej i stąd należy zachowywać się antysystemowo. – Wracajmy do normalnych zachowań, będziemy żyć  w normalnym świecie. Nie wierzę w to, ze zawrócimy bieg rzeki, która została technologią i lewacką ideologią wzbudzona, ale wydaje mi się, że jeżeli chcemy żyć w enklawach normalnego świata, to sami od siebie musimy wymagać – dodał. To np. budowanie osobistych relacji, omijanie promocji modnych sieciówek czy korzystanie z usług polskich przedsiębiorców. Jak zauważył, są to normalne zachowania obywatela, który jest świadom swoich praw.

Z kolei goszczący w programie red. Łukasz Warzecha przywołał przykład kobiety, która nie była świadoma, że zablokowano jej konto bankowe. Okazało się, że zrobiono to z polecenia Krajową Administrację Skarbową, a uczyniono to bez ostrzeżenia, informacji samej zainteresowanej. – Ta kobieta nie miała statusu oskarżonej, nie toczyło się wobec niej żadne postępowanie. Natomiast „skarbówka” uznała, że na tym koncie coś jest niejasnego dla nich. A jako, że PiS wprowadziło przepisy pozwalające KAS na bardzo głęboką ingerencję w nasze sprawy finansowe już na etapie postępowania przygotowawczego, nie będącego pod kontrolą sądową, coś takiego mogło mieć miejsce – mówił. Okazało się, że takich osób było więcej. Kobieta zaś w wyniku tego rodzaju działań została pozbawiona dostępu do swoich środków przez tydzień.

-To pokazuje do jakiego stopnia państwo weszło w nasze życie. Wszystko jest prowadzone pod pozorem walki z przestępczością, uszczelniania systemu. Ale każda taka sprawa ma pewien koszt. Myślę, że zapomniano o tym, że ten koszt w pewnym momencie robi się nieakceptowalny. Owszem, walczymy przestępczością, ale do momentu, kiedy koszt po stronie prywatności nie robi się za duży. W przeciwnym wypadku, ta walka przestaje być warta ponoszonych kosztów – dodał. Zdaniem red. Warzechy, tę granicę już przekroczyliśmy. Stąd, gość programu, namawiał do zadbania o zachowanie swojej prywatności.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Kwazar

Wzorem myślenia i z

Wzorem myślenia i z WYTYCZNYMI "współczesnej myśli zachodu" to powiem, że teraz to trzeba go koniecznie wysadzić w powietrze ! A jeszcze może by przwoził jakieś surowce energetyczne dla EU i to prawie za darmo? Na tych .....hahahahhahahah żaglach ?  WOJNA i ZNISZCZENIE to jest najważniejszy priorytet dla nas mas tzw. """""""""Zachodu'"""""""""""""" To powinno nas kręcic najbardziej. NIe pokój i dobrobyt ale jak kurwa wypruć wnętrzności innym :)))) 

Portret użytkownika spokoluz

Ale nadal wali 27000 ton CO2

Ale nadal wali 27000 ton CO2 na podróż -  jest to tyle samo , co wyemitowałoby uśredniając 450 samochodów osobowych po przejechaniu 500 tys. km. Inaczej - jeden samochód musiłby przyejechać 225 milionów km czyli pokonać obwód ziemi 5625 razy czy 585 pokonać odległość  ziemi do księżyca !!!  Inne porównanie odległość ziemi od słońca to 149 600 000 km czyli możnaby pojechać na słońce i jeszcze zostaje 75,5 mln km. A ten wali to na jedną podróż - a jakie cyfry wyskoczą jak sie pomnoży raz ilość statków i okrętów !? Miejsc na kalkulatorze braknie. Jeszcze dodać trzebaby było samoloty.

I kto truje i podgrzewa !? My czy wielki biznes ?

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika heniek

system cieplny na ziemi ma

system cieplny na ziemi ma tendencję do dodatniego sprzężenia zwrotnego.
tzn wyższa temperatura topnienie lodowców - mniejsze odbijanie energii slonecznej, topnienie wiecznej zmarzliny - uwalnianie CO2 - zwiększony efekt cieplarniany, człowiek, zwierzęta hodowlane wulkany - CO2 - efekt cieplarniany.
Przykład Wenus.

I odwrotnie spadek CO2 - zmniejszony efekt cieplarniany, obniżenie temp, zwiększenie obszaru lodowców większe albedo większe odbijanie energii zamarzanie tundry zmniejszenie CO2.
Przykład ziemia śnieżka.
Jednym słowem dodatnie sprzężenie zwrotne.

Warunkiem życia jest ślizganie się na "wypłaszczeniu wierzchołka niestabilności".

Dopuszczenie do niestabilnosci w kierunku zlodowacenia dosyć łatwo zniwelować poprzez doprodukowanie CO2.

Dopuszczenie do niestabilnosci w kierunku przegrzania to śmierć przy obecnym poziomie wiedzy i technologii.

Być może
BYĆ MOŻE
do doprowadzenia do katastrofalnej niestabilności w pewnym momencie wystarczy pierdnięcie kacapskiej świni.
Dlatego też puki nie mamy mechanizmów niwelowania niestabilności to musimy się pilnować.
Narody organizacje świadome niebezpieczeństwa takie jak np UE UK USA KANADA AUSTRALIA KOREA PLD JAPONIA
muszą się starać ograniczać na ile to możliwe i brać odpowiedzialność za takie szkodniki jak rosja chiny czy indie.

NIE MA ZNACZENIA KTO TRUJE.
TRZEBA NACISKAĆ NA WSZYSTKICH
i nas indywidualnych ludzi i wielki bizes i kacapie tez.

Nie jestem w temacie , nie wiem jakie są realia i ile brakuje do niestabilnosci, ale że nie jest dobrze to wystarczy popatrzeć na historyczne zdjęcia lodowców i zbiorników wodnych.

UFFF K...WA

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Strony

Skomentuj