Chińczycy opracowują „prokuratora” AI, który może tworzyć akty oskarżenia jak w filmie Raport Mniejszości

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Naukowcy z Chin twierdzą, że jako pierwsi na świecie stworzyli maszynę, która za pomocą sztucznej inteligencji może oskarżać ludzi o przestępstwa. Według naukowców „prokurator” AI może wnieść akt oskarżenia z ponad 97-procentową dokładnością jedynie na podstawie słownego opisu sprawy.

Cyfrowy prokurator został zbudowany i przetestowany przez Ludową Prokuraturę Szanghaj Pudong, największy i najbardziej ruchliwy okręg prokuratorski w państwie środka.

 

Według profesora Shi Yonga, dyrektora Laboratorium Big Data i Zarządzania Wiedzą Chińskiej Akademii Nauk oraz głównego badacza projektu, technologia może zmniejszyć codzienne obciążenie prokuratorów, pozwalając im skoncentrować się na bardziej złożonych sprawach. System ma potencjał, by w pewnym stopniu zastąpić prokuratorów w procesie podejmowania decyzji.

 

Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji w organach ścigania rozszerza się na całym świecie. Niektórzy niemieccy prokuratorzy używają technologii sztucznej inteligencji, takich jak rozpoznawanie wzorców i kryminalistyki cyfrowej, aby poprawić szybkość i dokładność prowadzonych spraw, ale to chińscy prokuratorzy przodują i jako pierwsi zastosowali sztuczną inteligencję już w 2016 roku. Wielu z nich używa teraz narzędzia AI znanego jako System 206. Narzędzie to może ocenić siłę dowodów, warunki aresztowania i zagrożenie publiczne ze strony podejrzanego.

Ale wszystkie istniejące narzędzia sztucznej inteligencji odgrywają ograniczoną rolę, ponieważ nie są zaangażowane w proces podejmowania decyzji w celu wniesienia zarzutów i skazania. Podejmowanie takich decyzji będzie wymagało od maszyny zidentyfikowania i usunięcia z akt sprawy wszystkiego, co nie ma związku z przestępstwem, bez usuwania przydatnych informacji.

 

Maszyna będzie również musiała przekształcić złożony, ciągle zmieniający się ludzki język w standardowy format matematyczny lub geometryczny, który może zrozumieć komputer. Chińskie firmy internetowe opracowały potężne narzędzia do przetwarzania języka naturalnego, ale często wymagają do działania dużych komputerów, do których prokuratorzy nie mają dostępu.

 

Prokurator AI opracowany przez zespół profesora Shi, może działać na każdym komputerze stacjonarnym. Dla każdego podejrzanego sporządzi akt oskarżenia w oparciu o 1000 cech pochodzących z tekstu opisu przypadku wygenerowanego przez człowieka, z których większość jest zbyt mała lub abstrakcyjna, aby miała sens dla człowieka. System 206 następnie ocenia dowody.

Maszyna została „przeszkolona” dla ponad 17 tys. przypadków w latach 2015-2020. Obecnie jest w stanie zidentyfikować i ścigać osiem najczęstszych przestępstw w Szanghaju. Obejmują one oszustwa związane z kartami kredytowymi, hazardem, lekkomyślną jazdą samochodem, umyślnemu wywoływaniem obrażeń ciała, utrudnianiem wykonywania obowiązków, kradzieżami, oszustwami i „podżeganiem do kłótni i wzniecaniem zamętu”, czyli kategorią oskarżenia najczęściej używaną do tłumienia protestujących.

 

Twórcy systemu stwierdzili, że Prokurator AI wkrótce stanie się potężniejszy dzięki ulepszeniom. Będzie mógł rozpoznać mniej powszechne przestępstwa i wnieść kilka zarzutów przeciwko jednemu podejrzanemu. Nie wiadomo, kiedy i czy technologia znajdzie zastosowanie w innych częściach Chin. 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Quark

Amerykanie poszli w tym

Amerykanie poszli w tym temacie dużo dalej .Kilka lat temu opracowano technologię , która miała na podstawie obliczeń matematyczno statystycznych typować z dużym prawdopodobieństwem potencjalnych przestępców zanim ci jeszcze cokolwiek zrobili . Nie wiem jak się z tą "wieszczką elektroniczną" sprawy potoczyły ale jak widać nie od dziś się nad takimi "cudami" pracuje.

Portret użytkownika Ruchomy Cel

Być może stąd wynika

Być może stąd wynika arogancja wykonawców planu, zapędzenia Ludzkości do "Globalnego Równouprawnienia" - Świadomość, że to "równouprawnienie" ich także "dosięgnie"...(?)

"Napisał Do Mnie Jeden z Nich Ujawnił OSTATECZNY CEL Tego Wszystkiego - Przepowiednie Ator Analiza" - (Wideo 28-12-2021 + Linki w "Opisie" pod filmem)

https://www.youtube.com/watch?v=8AnC3VG53CY

Czy Idziemy w tym kierunku…(?)

Portret użytkownika Ixi

 "- Po co mam iść do adwokata

 "- Po co mam iść do adwokata? - Trurl na to. - Sam go sobie zrobię!

Poszedł do siebie, wrzucił czerpakiem sześć kopiastych poreji transistorów do beczki, drugie tyle oporników i kondensatorów, nalał elektrolitu, przykrył deseczką, docisnął kamieniem, aby się wszystko razem dobrze samo zorganizowało, i poszedł spać, a za trzy dni miał już adwokata, aż miło."

Portret użytkownika sio

I słusznie. komputer z takim

I słusznie. komputer z takim algorytmem może wyłapać tysięce przestępców w jeden dzień i to nic nie kosztuje a setki darmozjadów z urzędów tego nie zrobią. Trzeba wyłapać wszystkich pasożytów, którzy żyją na koszt innych takich jak złodzieje, bandyci, duchowni, nieuczciwe urzędy, głoszących bzdury ze świętych księg i takich, którzy biorą 500 plus a zażywają alkoholu. Wszystkich takich ta maszyna powinna wyłapać i do ciężkich robót.

Portret użytkownika Ruchomy Cel

Chiny Mają Zdolność

Chiny Mają Zdolność Pierwszego Uderzenia, Aby Stopić Amerykańską Sieć Energetyczną Za Pomocą Broni Impulsów Elektromagnetycznych (EMP)

Grupa Zadaniowa EMP ds. Bezpieczeństwa Narodowego i Krajowego USA wydała przerażający raport na temat zdolności Chin do przeprowadzenia ataku Impulsem Elektromagnetycznym na Stany Zjednoczone. Kluczowym wnioskiem, według Dr PETER PRY, dyrektora wykonawczego grupy zadaniowej, jest to, że Chiny mają teraz broń SUPER-EMP, wiedzą, jak chronić się przed atakiem EMP i opracowały protokoły przeprowadzania ataku pierwszego uderzenia. nawet jeśli zaprzeczają, że kiedykolwiek by to zrobili.

"China Has ‘First-Strike’ Capability To Melt U.S. Power Grid With Electromagnetic Pulse Weapon" - (forbes.com)

https://www.forbes.com/sites/jamesconca/2020/06/25/china-develops-first-strike-capability-with-electromagnetic-pulse/?sh=78613809e190

Portret użytkownika kk

Niech dodadzą szczyptę tępoty

Niech dodadzą szczyptę tępoty umyslowej i zdolnosci do bycia bezmózgim popychadłem jak niebieskie pajace co strzelaly do górników. Szkoda, że nie przebrano wtedy ich żon i matek za górników - moze te tępe łby zrozumialyby wtedy co to znaczy być przeciwko swoim rodakom. Chociaz szczerze - wątpie żeby te pustaki to skumały.

Portret użytkownika Rh+

Piszesz o kopalni Ujek?

Piszesz o kopalni Ujek? Strzelali do "gornikow", bo Ci chcieli wyłączyć największą ciepłownie na Śląsku, przy 25-30 stopniowym mrozie. Jakby wyłączyli obieg ciepła na dobe- cała sieć ciepłownicza w tamtym rejonie zamarzła by. I pozostała zamarznięta do mają. Ci, którzy nie mieli by rodziny poza miastem, by móc uciec, zamarzłi by razem z infrastrukturą. 

Skomentuj