Chińczycy opracowali potężną broń mikrofalową

Kategorie: 

Poly WB-1 - foto: top81.ws
Chińska armia zaprezentowała na niedawnej wystawie Airshow China 2014 własną broń mikrofalową. System przypomina amerykańską wersję tej technologii i potrafi wywołać u człowieka wrażenie silnego poparzenia.

 

W rzeczywistości broń mikrofalowa nie jest niczym nowym. Tego typu technologię posiadają od lat Stany Zjednoczone a prace nad nią trwały również w Rosji. Chińska broń Poly WB-1 (przedstawiona na powyższym zdjęciu) tworzy wiązki fal o długości 1 milimetra i nagrzewa cząsteczki wody, znajdujące się pod skórą. Powoduje to, że człowiek zaczyna odczuwać silny ból.

 

Poly WB-1 posiada zasięg 80 metrów ale podobno można go zwiększyć nawet do 1 kilometra. Oznacza to więc, że potencjalny przeciwnik nie miałby innego wyjścia jak po prostu uciec, zwłaszcza gdyby miał wrażenie, że jego ciało zaraz zacznie płonąć.

 

Jak już wspominaliśmy, broń mikrofalową od dawna posiada amerykańskie wojsko. System ten został opracowany przez koncern zbrojeniowy Raytheon i nosi nazwę Active Denial System (ADS). Tworzy on wiązki fal o długości 3 milimetrów a jego zasięg wynosi 500 metrów. Działanie tej broni jest dokładnie takie same co w przypadku chińskiego Poly WB-1.

Amerykańska broń mikrofalowa ADS - źródło: Wikimedia Commons

 

Amerykanie posiadają system ADS od 2007 roku a trzy lata później, broń mikrofalowa została przywieziona do Afganistanu. Jednak jak powiadomili wojskowi, miesiąc później technologia powróciła do kraju i jeszcze ani razu nie została wykorzystana w akcji.

 

Broń mikrofalowa Poly WB-1 ma mieć swoje zastosowanie w chińskiej marynarce wojennej. W przyszłości, technologia zapewne będzie również wykorzystywana w trakcie masowych demonstracji, gdy służby bezpieczeństwa nie są w stanie zapanować nad zbuntowanym tłumem.

 

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

 

Źródło: http://tylkonauka.pl/wiadomosc/chinska-armia-zaprezentowala-wlasna-bron-mikrofalowa

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Strony

Skomentuj