Chińczycy nazwali Stany Zjednoczone największym zagrożeniem dla globalnego cyberbezpieczeństwa

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Chińskie Ministerstwo Obrony Narodowej nazwało Stany Zjednoczone „największym zagrożeniem dla globalnego cyberbezpieczeństwa”. Jest to reakcja na ostatnie doniesienia w sprawie szpiegowania przez Stany Zjednoczone europejskich polityków przy udziale duńskich służb specjalnych. Podsłuchiwani mieli być politycy z Niemiec, Szwecji, Francji i Norwegii. W związki z tymi zarzutami rzecznik chińskiego ministerstwa, podpułkownik Wu Qian nazwał także USA „imperium włamań i kradzieży tajemnic”.

Chińskie ministerstwo stwierdziło ponadto, iż, posługując się danymi Wikileaks, USA prowadzą na dużą skalę cyberszpiegostwo, inwigilację  oraz ataki hakerskie na zagraniczne firmy, rządy i osoby prywatne.  Oskarżają oni ponadto USA o prowadzenie wysiłków na rzecz zmilitaryzowania cyberprzestrzeni i rozwoju własnych zdolności do dokonywania cyberataków. Stwierdzili także, że Stany Zjednoczone posiadają największy na świecie arsenał do prowadzenia działań z zakresu cyberprzestępczości, zawierający ponad 2000 narzędzi do ich dokonywania.

Chińczycy wezwali społeczność międzynarodową do odparcia amerykańskiej cyberprzemocy i nakłonienia USA do wytłumaczenie się ze swojej przestępczej działalności w cyberprzestrzeni. Stwierdzili także, że USA powinny przestać generować napięcia w przestrzeni cybernetycznej. Zapewnili także, iż Chiny podejmują wszelkie niezbędne kroki do ochrony suwerenności swojego kraju w przestrzeni cybernetycznej, zachowania stabilności społecznej oraz bezpieczeństwa informacji.

Odnosząc się do sytuacji w Afganistanie Chińczycy stwierdzili, że Stany Zjednoczone są największym na świecie awanturnikiem i światowej sławy liderem przerzucania odpowiedzialności za swoje czyny na innych. Dodali ponadto, że USA ponoszą niepodważalną odpowiedzialność za obecną sytuację w Afganistanie. Stwierdzili także, że USA nie mogą tak sobie opuścić tego kraju i zostawić kwestię porządkowania własnego bałaganu krajom sąsiednim.

Chińczycy wezwali ponadto USA do wzięcia odpowiedzialności za swoje czyny i zapewnienia pokojowej transformacji w Afganistanie po to, aby uniknąć jeszcze większego chaosu i konfliktów w tym kraju. Podpułkownik Qian zapewnił także, że jego kraj będzie wspierał Afganistan w dążeniach do jego odbudowy.

Qian ponadto odniósł się do oskarżeń kierowanych w stronę jego kraju przez Stany Zjednoczone odnośnie zagrożenia jakie ma stwarzać chińska marynarka wojenna dla marynarki amerykańskiej. Stwierdził on, że Amerykanie po to tak bardzo ekscytują się chińskim zagrożeniem militarnym, aby znaleźć uzasadnienie dla rozbudowy własnego potencjału. A także po to, aby móc wywierać nacisk na Chiny. Qian nazwał amerykańskie działania podwójnymi standardami i ignorancją. Stwierdził ponadto, że chińska armia bierze intensywny udział w świadczeniu pomocy humanitarnej, na przykład w Zatoce Adeńskiej a także świadczy usługi medyczne za pomocą swojego okrętu Daishan Dao.

 

 

Na podstawie

https://global.chinadaily.com.cn/a/202107/30/WS610335b5a310efa1bd665613.html

https://en.wikipedia.org/wiki/Wu_Qian_(military_officer)

https://www.bbc.com/news/world-europe-57302806

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: Adolf Rotshild
Portret użytkownika Adolf Rotshild

Komentarze

Portret użytkownika Szkarłatny Leon

iluzja, iluzja, sztuczne

iluzja, iluzja, sztuczne podziały i zwodzenie, do czego to może doprowadzić ?Do kolejnych ludobójstw? ale właśnie o to chodzi psychopatom z Vanguard Group Inc i Blackrock Inc no i może jeszcze State Street Corporation oraz Price (T.Rowe) Associates Inc , tffuu wróć, znaczy waszym właścicielom byście się pozabijali bo zużywacie ich własność czyli ZIEMIĘ, brawo tak trzymać budujcie podziały by nie widzieć prawdziwego wroga czyli ludzi stojących za tymi firmami, tak przy okazji - CHRL to też ich dzieło.

 

Szacuje się że  co drugi człowiek na ziemi zachoruje na raka a ty ciągle wierzysz w naukę i postęp cywilizacyjny?

 

Portret użytkownika entyr

No dobra:

No dobra:
właśnie się dowiedziałem, że nałkawcy PaN "zalecają" testy (ze 3x w tygodniu) dla DZIECI w szkołach, szczepienia ew. izolację dla dzieci i nauczycieli.

To ja kurwa mówię:
I - spalić tych wszystkich naukawych skurwysynów zanim zrobią nieodwracalną krzywdę ludziom i dzieciom. Te skurwysyny jednocześnie testują i jednocześnie mówią, że NIE MA I NIE BĘDZIE ŻADNYCH PROBLEMÓW, A ZYSKI PRZEWYŻSZAJĄ RYZYKO i wszystko jest bezpieczne. I te elyty intelektualne nawet nie czują dyskomfortu spowodowanego tą nielogicznością, pedały jebane.

II - lać po mordzie każdego z tytułem naukowym, bo jeżeli nie jest bezpośrednio winny i skorumpowany, to jest winny pośrednio zaniedbania. Lać tych skorumpowanych skurwysynów bez litości.

III - lać po mordach lekarzy, biologów, wykładowców, profesorów, doktorów. Lać tak aż im szekle z fartuchów powypadają.

IV - lać po mordach wszystkich "nałkowców" zanim oni wykończą was. Nie traficie na niewinnego. Oni, jak politycy - przekroczyli granicę za którą jest już zbrodnia/ludobójstwo.

V - nie bać się że znikną wynalazki, terapie, że nie będzie miał kto ratować zdrowia. Te skurwysyny wypracowały metody takie, że naprawdę lepiej umrzeć pod szpitalem na wyrostek (słuchając w radiu o cudach medycyny) z powodu ich procedur pandemicznych, niż władować się w ich piekielną maszynę w której za chwilową poprawę zdrowia zapłaci się później tysiąc razy więcej niż to warte. Stało się tak, że śmierć zaczyna być lepsza niż ich "ratunek".

Jebany PAN, słowotoku dostaje na nieistotne tematy, jakie to one mądre, jak to pięknie wyjaśniają za pomocą miliona dziwnych słów, ale jakimś cudem ich słowotok nie zahacza o takie rzeczy jak zachorowalność dzieci czy cykle pcr i odniesienie, który stał się podstawą obecnego cyrku.

Najwyraźniej nie ma już naukowców. Są tylko skorumpowane i zaprzedajne chuje patrzące tylko na zyski. Niech chociaż połowa "nałkowców" przyzna:
a) Ilu wie do czego będzie faktycznie służyć wycinek badań jakie prowadzą i kto je sfinasował
b) a jeżeli już się któryś dowiedział do czego służą jego badania, to ilu ludzi zostanie dzięki nim zabitych albo uszkodzonych, a ilu zwykłym ludziom te badania pomogą
(i bez pierdolenia o np. regeneracji rdzenia kręgowego, gdy ludzie umierają pod szpitalem na wyrostek, który w dokumentacji zostanie zamieniony na kałwid).

Niestety, ale w końcu ktoś to musi powiedzieć jasno: elyty nałkawe nie obudziły się na czas, uśpił je szum płynących pieniążków. Elyty nałkawe, w letargu, przekroczyły granicę za którą jest już teren o nazwie ZBRODNIA i korupcja, a stantąd nie ma odwrotu. Dotyczy to wszystkich: matematyków, fizyków, biologów, medyków, psychologów, socjologów ... Dla kilku groszy/szekli sprzedaliście ludzi z ich życiem i zdrowiem, skurwysyny.
Wygląda na to, że jeżeli natychmiast nie uruchomi się w ludziach Jakub_Szela_mode, to nie będzie wesoło.
Albo oni zginą, albo zginie 95% ludzi.

Niestety - język ludzki i jakikolwiek inny nie jest w stanie oddać choćby promila skurwysyństwa jakiego całe elyty nałkawe się dopuśiły. Pozostała brutalna samoobrona.

Nieposłuszeństwo jest prawdziwą podstawą wolności, posłuszni muszą być niewolnicy” – George Orwell.

Strony

Skomentuj