Chińczycy na potęgę kopiują europejskie miasta!

Kategorie: 

Źródło: https://www.instagram.com/p/CjkbXyqs2bP/?igshid=MDJmNzVkMjY=

Chiny słyną nie tylko z niezwykłych zabytków, ale także ze słynnych kopii popularnych marek. Jednak teraz prześcignęli nawet samych siebie, kopiując słynną europejską architekturę w pełnym rozmiarze!


Do redakcji estońskiego portalu Limon.ee wysłano list, w którym podzielono się pewną dziwną obserwacją. W Chinach został skopiowany jeden do jednego kościół Niguliste z estońskiego Tallina.

 

Przyglądając się zdjęciu bardziej szczegółowo dowiadujemy się, że bliźniak Niguliste znajduje się na terenie kampusu marki Huawei, w miasteczku zbudowanym w stylu europejskim nad jeziorem Songshan. Każdy kompleks w siedzibie marki czerpie z antycznych stylów architektonicznych różnych części Europy, dzięki czemu masz wrażenie, że naprawdę przyjechałeś do Europy.

 

Inwestycja w budowę siedziby Huawei wyniosła około 1,4 miliarda euro. Cała baza badawczo-rozwojowa Huawei obejmuje 12 najbardziej charakterystycznych europejskich miast, tj.:

 

Oxford University District, Ingle Windermere Lake District, Luxembourg Castle District w Europie, Stare Miasto w Brugii w Belgii, Fryburg w Szwajcarii, Burgundia we Francji, Werona we Włoszech, dzielnica paryska, Granada w Hiszpanii, Bolonia we Włoszech, Heidelberg w Niemczech, południe Czeski Klenov w Czechach i... Kościół Niguliste w Tallinie!

 

Mówią, że te miasta zostały odrestaurowane jeden po drugim, zgodnie z lokalnymi atrakcjami, doskonale odtwarzając lokalne europejskie cechy architektoniczne.

 

Redaktorzy Limon.ee zapytali Oksanę Jaakson, lokalną przewodniczkę Estońskiego Centrum Architektury, jak działa ta konstrukcja:

 

„To zabawne, gdybym nie wiedział, że Chińczycy budują kampus Huawei z kopiami europejskich miast, to patrząc na to zdjęcie, pomyślałbym, że to umiejętny fotomontaż. W ten sposób kościół Niguliste w Tallinie zręcznie wtopił się w niezwykły dla nas miejski krajobraz. Jestem więcej niż pozytywnie nastawiona do tej decyzji. Cieszę się, że nasze średniowieczne miasto jest według Chińczyków uosobieniem europejskiej architektury. Zastanawiam się tylko, jak planują wykorzystać budynek w przyszłości? Jako kościół, salę koncertową, czy jako klub czy hotel?”

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Skomentuj