Chińczycy i Koreańczycy wyrażają zaniepokojenie rozwojem sytuacji w Japonii

Kategorie: 

images.google.com

Japończycy mają nadzieje w tą niedziele przestać pompowanie skażonej wody do oceanu. Spodziewają się, że powstrzyma to rosnące obiekcje sąsiadujących krajów a zwłaszcza Chin i Południowej Korei.

 

Mogą to jednak być czcze obietnice, bo ponowne uruchomienie systemów chłodzenia w uszkodzonej siłowni wymusi ponowne pompowanie skażonej wody do oceanu ze względu na konieczność uzyskania przestrzeni w basenach na odpady.

 

Japończycy próbują odzyskać kontrolę nad uszkodzoną elektrownią w Fukushima Daiichi już od ponad miesiąca i skutkiem trzęsienia ziemi oraz w następstwie tsunami zmaga się z poważnym kryzysem humanitarnym i ekonomicznym.

"Nie potrafimy powiedzieć, jakie są perspektywy na następny krok” powiedział Hidehiko Nishiyama z japońskiej Agencji Atomowej "Jak najszybciej to możliwe chcielibyśmy osiągnąć stabilne chłodzenie oraz podjąć działania zmierzające do kontroli radiacji”

Chiny i Korea Południowa skrytykowały sposób, w jaki Japończycy radzą sobie z kryzysem nuklearnym. W Seulu ogół działań związanych z postępowaniem w Fukushima Daiichi nazwano po prostu „niekompetencją” dodając, że rośnie międzynarodowe zaniepokojenie z powodu ponad miesiąc trwającej katastrofy nuklearnej i rozszerzającego się skażenia radioaktywnego całej północnej półkuli.

Japończycy planują wykorzystanie zrobotyzowanego zdalnie sterowanego helikoptera w celu wykonania filmów umożliwiających ocenę zniszczeń oraz pomiary radiacji w miejscach, do których nie mają dostępu pracownicy. Zdalnie sterowane ciężarówki mają zostać użyte w celu wywiezienia części radioaktywnego gruzu.

 

Próby odzyskania kontroli nad sześcioma reaktorami po przejściu 15 metrowej fali tsunami nie są specjalnie skuteczne. Po przegrzaniu prętów paliwowych nastąpiło częściowe stopienie się rdzeni reaktorów. Japońska Agencja Atomistyki przyznała, że w przywrócenie pracy systemów chłodzenia nie ma zauważalnego postępu. TEPCO chce zacząć usuwać część bardzo silnie napromieniowanej wody, co stanowi kluczowy element przywrócenia, jako takiej sprawności chłodzenia.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Wojox

Japończycy są ofiarami,

Japończycy są ofiarami, wszystko było zagrane na cacy. Największy producent światowy nie chciał się dostosować do rozkazów, więc dostali nauczkę (niesłuszną). Świat zaczyna być szantrzżowany na całego....

Skomentuj