"Chemtrailsy" ze szlaków morskich mogą wpływać na ziemski klimat

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Ostatnie badanie przeprowadzone przez badaczy z Uniwersytetu w Waszyngtonie, dowiodło, że trasy po których przepłają statki zdają się doświadczać większej ilości chmur. Olbrzymie białe smugi ciągnące się za statkami po oceanie, są widoczne nawet z orbity Ziemi.

 

Zespół badawczy analizował to w jaki sposób emisje ze statków wpływają na powstawanie chmur w skali regionalnej. W tym celu przez ponad dekadę analizowali oni wzorce chmur powstających nad intensywnie uczęszczanymi trasami morskimi. Obszar który wzieli sobie na cel leżał na szlaku Atlantyckim łączącym Europę z Afryką i Azją.


Wykorzystując ogólnodostępne zdjęcia satelitarne, badacze starali się pórównać obserwowane zjawiska atmosferyczne z tymi przewidzianymi przez komputerowy model. Ujęcia z satelity wyraźnie ukazują skalę problemu a przy odpowiednich warunkach można dostrzec gołym okiem długie pasmo chmur ciągnące się za statkami. Wedle szacunków badaczy, oceany tracą nawet 2 Waty energi słonecznej na metr kwadratowy z powodu powstających w ten sposób chmur.


Mimo iż wpływ szlaków morskich na powstawanie chmur może się wydawać niewielki, zdaniem badaczy jeśli spojrzy się na niego w skali globalnej, trudno nie dostrzec istotnego zagrożenia. Zmiany w niskich pasmach chmur ze wszystkich zanieczyszczeń industrialnych na świecie mogą potencjalnie zablokować do 1 Wata energii słonecznej na metr kwadratowy w skali globalnej. Dla porównania, słynne gazy cieplarniane mają blokować do 3 Watów energii na metr kwadratowy.

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
Opublikował: M@tis
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki M@tisa, możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika kolo21

Na foto są opryski z

Na foto są opryski z samolotów a autor wspominał no własnie o czym?  To może owe statki z kominów strzelają ku niebu ? Strona schodzi na psy. Nie długo podadzą że loty w kosmos to fakt, a Musk to geniusz. Bill Gates dba o ludzkość, a jego szczepionki to samo zdrowie. Soros i jego kompani to nie winne owieczki a 5G jest nie szkodliwe. Chociaż o 5G już było tak jak Musk a więc został Bill i Soros. Kiedyś admin ostrzegał że nie które tematy trzeba będzie ostro kontrolować a by nie popaść w kłopoty. Tak samo a by użytkownicy uważali na to co piszą i widzę że to nie są już zarty.

kolo21

Portret użytkownika Kropka__83

Przecież to są smugi z

Przecież to są smugi z samolotów.. co tu się odpierdala na tym portalu?? bezmyślne kopijuj wklej świadczy tylko o braku szacunku dla odbiorcy i o niesamowitym lenistwie właścicieli strony... nygusy !! Żal! 

ZNAJDZIE SIĘ  KIJ NA BANDEROWSKI RYJ

Nieposłuszeństwo jest prawdziwą podstawą wolności, posłuszni muszą być niewolnicy” – George Orwell.

Portret użytkownika Franz Lem

Bzdura totalna autor pokazuje

Bzdura totalna autor pokazuje chmury a nie szlaki morskie że w powietrzu rozpyla się syf pot żeby schłodzić klim at następna bzdura Ziemia zawsze dawała sobie radę , a co do statków to oni wpływają za zaśmiecanie całej wody w oceanach  no i Ci wszyscy co zatapiają chemikalia włącznie z odpadami nuklearnymi , Autorze weż się za tych potęcjalnych trucicieli opisz o ich działalności na szkodę nas wszystkich Ziemian.

Portret użytkownika syriues

to wszystko z powodu

to wszystko z powodu pieniadza i wladzy.nikt nie musi kupowac czegos made in china czy usa.mozna to u nas skopiowac.ale pewnie byloby za drogie,a tam jest tanie i zal sie robi wszystkim.a tak na serio ,to niszczone sa rozne kraje z powodu tego np ze cola jest robiona w meksyku lub w indonezji,a czy piwo musi byc produkowane?a ile wody na wodke trzeba?zadajcie sobie inne pytania.czy warto wierzyc w taki swiat?

te chemtrailsy sa raczej z samolotow.a co do statkow to wiadomo,ze to mega kopcace potwory

Portret użytkownika lill

A kto sie dziś zastanawia,

A kto sie dziś zastanawia, jak kupuje towar trochę tańszy to on jest równocześnie mniej trawały (np. buty dawniej można było nosić 2-3 sezony a teraz jednego nie wytrzymują a więc mimo, że tańsze to wymagają  3x wiecej materiałów i 3 x więcej transportów). Moze zakazac produkcji badziewia zamiast milionów innych zakazów?

Portret użytkownika Quark

Jak się miesza wodę w kałuży

Jak się miesza wodę w kałuży to się robi błoto .. podobnie jest z oceanami ,każdy statek miesza za sobą wodę "śmigłem" zmieniając temperaturę na jego powierzchni a co za tym idzie wywierając wpływ na powierzchniowe prądy morskie i w efekcie pociąga to za sobą kolejne zmiany . Nic co robimy nie pozostaje bez wpływu na całą planetę - "efekt motyla" to nie fikcja. A należy pamiętać ,że na różnej głębokości woda morska ma różny stopień zasolenia (!) i takie warstwy mogą mieć różną temperaturę i wcale się ze sobą same nie mieszają a na dokładkę woda w takich warstwach może płynąć w różnych kierunkach i z różną prędkością a statki o stosunkowo dużym zanurzeniu zaburzają ten proces i mamy problem. Dobrze ,że w końcu ktoś to zauważył i może kiedyś ktoś wymyśli mniej ingerencyjny transpor morski . 

Skomentuj