Chemikalia w kanałach zmieniają ryby –samce w samice

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Chemikalia w kanałach zmieniają ryby –samce w samice. Dziwne mutacje występują za sprawą niektórych substancji, które wrzucamy do toalet i umywalek.

 

 

Grupa brytyjskich naukowców stwierdziła, że substancje chemiczne, które są obficie spłukiwane w toaletach i umywalkach naszych mieszkań wpadają do rzek i powodują nieoczekiwane zmiany w rybach. Chemikalia przyczyniają się do tego, że niektóre ryby-samce zaczynają zachowywać się jak samice, donosi BBC.

 

Problem dotyczy przede wszystkim ryb słodkowodnych. Badania prowadził Charles Tyler z Uniwersytetu Exeter w południowej Anglii. Według jego obserwacji, w rzekach Wielkiej Brytanii, samce wykazują zmniejszony poziom agresji, tracą zdolność do bycia konkurencyjnymi i posiadają słabej jakosci plemniki, a u przedstawicieli niektórych gatunków zaczyna pojawiać się ikra.

 

Substancje, które mogą mieć wpływ na ryby, są składnikami pigułek antykoncepcyjnych, detergentów, kosmetyków i niektórych tworzyw sztucznych. Według naukowca, zmiany dotknęły około 20% „męskiej” populacji brytyjskich rzek. Zmiany odnoszą się do różnych aspektów zachowania.

 

„Badania wykazały, że wiele innych substancji, które wchodzą do rzeki wraz z wodą oczyszczoną, wpływają na zachowanie ryb - na przykład leki przeciwdepresyjne obniżają poziom naturalnej nieśmiałości, a to wpływa na to, jak reagują drapieżniki” - mówi profesor Tyler.

 

W 2009 roku w wyniku badań naukowcy z American University of Rochester odkryli, że chłopcy, którzy byli narażeni w łonie matki na działanie substancji chemicznych zawartych w niektórych rodzajach plastiku, są mniej zainteresowani w takich zabawkach, jak samochody, nie uczestniczą w twardych chłopięcych grach i zazwyczaj nie wchodzą w konfrontacje, które zdarzają się na pewnym etapie rozwoju. Naukowcy sugerują, że istnieją takie rodzaje tworzyw sztucznych, których wzór chemiczny w strukturze jest bardzo podobny do żeńskich hormonów estrogenów.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Eva11

pisownia to nie wszystko -

pisownia to nie wszystko - teraz widac dosadnie ...

a masy hormonow z pakowanym gownie w wodzie i reszcie eksperymentalnych tworow ?

to co tworzy chmury nie czyni lalusiow i babochlopow !
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika ąę

Potwierdzam- widok dwóch

Potwierdzam- widok dwóch Panów lub Pań trzymających się za ręce jest coraz bardziej powszechny.Podobnie jest ze zwierzętami-chyba biorą przykład z ludzi, często widać na ulicy pieski które probuyją kopulować (bezskutecznie)....

Portret użytkownika ben

Witam na temat wpływu środków

Witam na temat wpływu środków  antykoncepcyjnych i szkodliwości na ekosystem i rozmnażanie wielu gatunków w tym i ludzi pisano już jakiś czas temu zwracając uwagę na problem braku rozpadu -czy wchłanianiu  przez organizm ludzki. Problem w jaki sposób  organizm pozbywa się środka chemczno-hormonalnego  nigdy nie był brany pod uwagę ale do czasu gdy okazało się :

cytat: 

Na całym świecie około 50 milionów kobiet przyjmuje pigułki antykoncepcyjne. W USA środki te stosuje około 10,5 miliona kobiet rocznie – tak przynajmniej szacuje Instytut Guttmachera. 68 proc. zawartości tych leków jest wchłanianych przez organizm ludzki, reszta trafia do kanalizacji. Według jednego z badań z 2009 roku http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2777077/ , od 3 do 4 proc. kobiet stosuje hormon w pierwszym trymestrze ciąży, przez co naraża swoje potomstwo na działanie substancji zaburzających gospodarkę hormonalną, co z kolei wpływa na anomalia w budowie męskich narządów płciowych itp.

W ostatnich latach w USA obserwuje się gwałtowny wzrost zachorowań na raka jąder, problemy z niepłodnością i tożsamością seksualną związaną z nieprawidłową budową narządów męskich. Naukowcy – chociaż zastrzegają, że fenomen ten nie został jeszcze w pełni zbadany – coraz częściej dostrzegają istnienie związku między powszechnie stosowanym hormonem żeńskim a upośledzeniem płodności.

 

- Wykraczając poza środowisko wodne, objawy feminizacji występujące u dzikich zwierząt wydają się znajdować odzwierciedlenie w statystykach o męskiej niepłodności, zaburzeniach budowy narządów płciowych i zachorowalności na raka jąder, łącznie z tzw. zespołem niedoboru testosteronu – mówiła Susan Jobling, dyrektor Instytutu Środowiska, Zdrowia i Społeczeństwa na Uniwersytecie Brunel w Londynie w 2013 roku

Read more: http://www.pch24.pl/o-tym-milcza-ekolodzy--przenikajace-do-wody-hormony-antykoncepcyjne-zaburzaja-plodnosc-i-feminizuja-osobniki-meskie,36426,i.html#ixzz4ltgFKzSe

adres strony:http://www.pch24.pl/o-tym-milcza-ekolodzy--przenikajace-do-wody-hormony-antykoncepcyjne-zaburzaja-plodnosc-i-feminizuja-osobniki-meskie,36426,i.html

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Podobna sytuacja to podawanie zwierzętom domowym środków na wzrost i wpływ na rozwój dzieci oraz na wzrost organów wewnętrznych.

Temat rzeka.......

Skomentuj