Chemikalia w fast foodach mogą prowadzić do zaburzeń płodności

Kategorie: 

Źródło: tg

Nie jest tajemnicą, że fast food nie jest bardzo zdrową żywnością. Wiele już powiedziano o szkodliwości fast foodów. Jednak naukowcy z George Washington University przenieśli badania nad szkodliwym wpływem fast foodów na organizm na nowy poziom.

 


Naukowcy odkryli, że wiele produktów typu fast food oferowanych w amerykańskich restauracjach zawiera ftalany. Substancje te są często używane jako plastyfikatory w celu uelastycznienia wyrobów z tworzyw sztucznych. Ftalany są niebezpieczne dla ludzkiego ciała. Niszczą układ hormonalny.

 

Wcześniejsze badania wykazały, że spożywanie dużych ilości tych substancji przez dzieci prowadzi do występowania u nich różnych chorób, w tym astmy i otyłości. W późniejszym życiu mogą prowadzić do problemów z poczęciem dziecka.

 

W trakcie badania naukowcy zebrali 64 próbki produktów typu fast food, a także próbki rękawiczek, w których zamówienia składają pracownicy restauracji fast food. Próbki analizowano na obecność jedenastu różnych związków toksycznych. Ftalany znaleziono w 81% produktach. Ponadto 89% z nich zawierało inne plastyfikatory.

 

Wśród produktów typu fast food pizza serowa miała najniższy poziom chemii. Naukowcy doszli do wniosku, że konieczne jest wzmocnienie kontroli jakości żywności dostarczanej w restauracjach typu fast food.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Quark

Pewnie , że nie traciłem

Pewnie , że nie traciłem czasu na jakieś dyrdymały . Jem chleb i inne pieczywa mączne od zawsze i NIGDY nie miałem w tej materii problemów , wręcz przeciwnie raczej miałem nadmiar "chuci" . Naoglądasz się głupot a potem tworzysz teorie spiskowe.

Skomentuj