Chaos we Francji, sklepy bez towaru, restauracje zamknięte, miasto miłości szykuje się na wojnę

Kategorie: 

Źródło: Twitter

Wszystko wskazuje na to, że w ten weekend pracujący Francuzi znowu rozpętają zamieszki przeciwko pazernej władzy, która pasożytuje na owocach ich pracy. Rząd francuski przygotowuje się na demonstracje niemal jak na wojnę domową. Do miasta ściągają policjanci i ciężki sprzęt.

 

Protestujący twierdzą, że sześciomiesięczne moratorium na zastosowanie ustawy w sprawie podwyżki podatków od paliwa w celu ratowania klimatu, ich nie interesuje. Domagają się obniżenia podatków i jak twierdzą - jednoczy ich arogancja Macrona. Popularność prezydenta Francji ze stajni Sorosa, pikuje niczym roztrzaskujący się samolot. Jednak jego odejście nie wchodzi obecnie w rachubę.

Wojsko jedzie w kierunku Paryża - źródło: Twitter

Strona rządowa zauważa, że nie ma z kim rozmawiać ze strony protestujących. Innymi słowy brakuje im jakiegoś Wałęsy, który skanalizowałby emocje tłumu i powiedział kiedy się buntować, a kiedy dać sobie spokój. Prawdopodobnie francuskie służby podejmą próbę wykreowania kogoś takiego tak jak podjęły ją kiedyś służby PRL w czasie sierpnia 80. Te protesty niewątpliwie mają potencjał do tego aby trwale zmienić Francję, ale aby do tego doszło musi nastąpić kolejna konfrontacja.

 

Prawdopodobnie w ten weekend skala protestu będzie jeszcze większa niż przed tygodniem. Władze nie ukrywają, że są o krok od ogłoszenia stanu wyjątkowego i wprowadzenia do tłumienia zamieszek armii. Problem w tym, że ponad 70% Francuzów popiera ruch żółtych kamizelek i sympatia ta dotyczy również służb mundurowych.

Przygotowania do zamieszek - źródło: Twitter

W Paryżu wszyscy zdają sobie sprawę z tego co się święci i trwają iście przedwojenne przygotowania do starć. Wykupione zostały wszystkie towary ze sklepów, brakuje paliwa na stacjach benzynowych. Ludzie zachowują się podobnie jak w obliczu zagrożenia wojennego.

 

Pojawiają się też pierwsze represje. W serwisach społecznościowych można zobaczyć nagrania na których francuscy policjanci trzymają pod bronią licealistów, którzy klęczą pod ścianą niczym jeńcy wojenni czekający na rozstrzelanie. Do protestów pracujących Francuzów przystąpili tym samym uczniowie i studenci. Oznacza to, że rewolucja we Francji dotyczy całego przekroju społeczeństwa.

W weekend Paryż zapewne znowu zapłonie. na oficjalnym koncie Twittera "Żółtych Kamizelek" informowano, że w tą sobotę kobiety i dzieci nie powinny przebywać w centrum miasta, ponieważ są możliwe kolejne bitwy z policją.  

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (4 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

polska to taki chłopiec do

polska to taki chłopiec do bicia i do okradania !!! ""podstawowym składnikiem zbliżających się nieuchronnie drastycznych podwyżek cen energii jest wyczerpanie się przyznanych Polsce zezwoleń na emisję CO2 i konieczność dokupywania ich na wolnym rynku, po cenach wyśrubowanych przez spekulantów - bo "zezwolenia na emisję" zyskały status papierów wartościowych, i handel nimi kwitnie, w mającym poważne podstawy przekonaniu bankowców, że przyciśnięte państwa, takie jak Polska, wykupią je w końcu za każdą cenę. Głębiej, u źródła całego nieszczęścia, leży umowa podpisana przez rząd Polski w 2014 roku. Od razu było wiadomo, że jest dla Polski niekorzystna, że pod koniec 2018 roku przyznane limity wyczerpiemy i będziemy je musieli dokupywać, i to nie my jedni, więc nie będą tanie. Kto z jakiegoś powodu przegapił tę wiedzę - bo oczywiście rząd PO nie chwalił się, co podpisał - to sygnały poważnych kłopotów nadchodziły już od połowy ubiegłego roku, bo prądu nie sprzedaje się "z ręki do ręki", tylko na aukcjach odbywających się z wielomiesięcznym wyprzedzeniem.Dlaczego PiS nie wykorzystał tak świetnej okazji, by zwalić winę za zbliżające się nieuchronnie podwyżki na poprzedników i wyjaśnić Polakom, jakiego przekrętu padli ofiarami? Wydaje mi się, że ze strachu przed naruszeniem jednego z najściślejszych tabu europejskiej i światowej poprawności, jakim jest "polityka klimatyczna".Z cenami prądu jest chyba podobnie. PiS woli zjeść tę żabę i skompromitować się nawet w oczach ludzi sobie życzliwych, niż przyznać głośno oczywistą prawdę: że dla dogodzenia europejskim aspiracjom pana Tuska Polska podpisała zobowiązania, pozwalające okradać nas na grube miliardy światowej mafii oszustów od "globalnego ocieplenia" i rzekomej walki z nim poprzez obkładanie haraczem produkcji energii, tudzież wmuszanie państwom biednym przez bogate swoich "proekologicznych technologii". dokładnie w ten sam sposób budowały zachodnie imperia swe bogactwo i potęgę, przy okazji wtrącając w nędzę kolonie, w wieku XIX: opodatkowywały dławiąco tamtejszą wytwórczość i wmuszały Hindusom, Afrykańczykom oraz Azjatom własną produkcję. Może mniej perfidnie, bo bez propagandy o "ratowaniu planety", ale to tylko dlatego, że wówczas wystarczały kanonierki i ideologiczna ściema nie była potrzebna.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

"Pokaż jak sikasz, a powiem ci gdzie jest twoja synagoga".

Portret użytkownika Janwid

# 2560€

# 2560€
...Meldunek...
Panie
Marszałku
W setną rocznicę
Odzyskania przez Polskę
Niepodległości
Kapral Jan Tarwid melduje,
Że jako kaprale i szeregowcy
Jesteśmy gotowi.

Jesteśmy gotowi
By jak by co i wrazie czego
Rozbroić niewypały psychologiczne,
Które w Ojczyznie pozostały
I do wojny domowej
Prowokować nigdy
Nie przestały.

Jesteśmy gotowi
Zbudować własne drony
Z wirującymi szablami
By nie być ponownie
Odstrzelonym.

Jan Tarwid. Kapr.Rez.Lot.Pol.
Nov, 11/2018

P.S.
# 2495
...Przebudzenie...
Panowie 
Prezydenci, Premierzy, Pułkownicy 
Oraz Generalowie straciliście szacunek
U szeregowców i kaprali, którzy czekali.

Czekali 
Kiedy nas obudzicie by zatrzynać 
Szyb w samolocie wybijanie,
Na krzyż sikanie i wołanie
Jeszcze jeden, jeszcze jeden.

Dziekujcie codziennie
Panu J.Kaczyńskiemu, że kaprale 
Nie wyslałi Was do Modlina na stałe.

Jan Tarwid.Kapral.Rez.Lot.Pol.

https://www.youtube.com/watch?v=R9h3wOBaKz8&feature=share

# 968M
...Snajper...

Sanitariuszko 
Krystyno Krahelska
W setną rocznicę odzyskania 
Przez Polskę niepodległości
Hołd Tobie oddajemy
Oraz wszystkim powstańcom Warszawy.

Powstańcom, kórych ofiarnie ratowałaś
Gdy snajperska kula Twe życia zabrała.
Opatrzność Boża o snajperze wiedziała 
Gdy Twoją twarz w pomniku zatwierdzała.

Rodziny powstańców łzy smutku ocierają
Przy pomniku widząc swoich bliskich twarze 
Którzy z kolan powstali gdy siebie ofiarowali
Dla Polski ratowania by nie byla na kolanach.

Dziękując Opatrzności Bożej 
Za Twoje narodzenie upraszamy 
Opatrzność o opiekę wiekuistą nad Tobą, 
Nami oraz tymi co bagnet na broń nałożyli..

Autor Janwid. Rochester, Nov,11/2018

///

Portret użytkownika kolo21

Gdy by to było u nas, to

Gdy by to było u nas, to makrela już by wysłała Wermacht w obronie domokracji. Trup odgraża się, że pociągnie każdego do odpowiedzialności, za antysemityzm. Wojsko na ulicach Paryża, uzbrojone, to  równa się wojnie domowej. Jak zaczną walić do ludzi, to będzie istna jatka. Francuzi to nie Polaki są uzbrojeni. I nie we flaszki z browarem tylko broń ostrą od ciapków.

kolo21

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Nie bądźcie naiwni. Zamieszki

Nie bądźcie naiwni. Zamieszki we Francji (i wkrótce zapewne w Niemczech) to odpowiedź Trumpa na oświadczenie tego matkojebcy Macrona na spotkaniu w USA odnośnie "konieczności" powołania wspólnej armi UE, czyli wystąpienie z NATO.. Nam akurat to na rękę, ale bez złudzeń... Przy obecnym naszym rządzie usraelsko-usrańskich lachociągów poliszmajdan nie grozi...

Strony

Skomentuj