Chaos w Waszyngtonie! Uzbrojeni zwolennicy Trumpa dokonali oblężenia Kapitolu!

Kategorie: 

Źródło: Internet

Możemy być obecnie świadkami początku wojny domowej w USA. Sytuacja z zatwierdzeniem wyboru Joe Bidena na prezydenta bardzo się zaognia.

„Mam nadzieję, że Mike Pence postąpi dobrze. Jeśli Mike Pence postąpi dobrze, to wygramy wybory” - te słowa wypowiedział Donald Trump przed tym jak Kongres USA rozpoczął posiedzenie, na którym miało dojść do zatwierdzenia ważności wyborów prezydenckich.

Mike Pence oświadczył, że nie ma uprawnień pozwalających mu na odrzucenie wyników wyborów. Reakcja Trumpa była natychmiastowa. Orzekł wprost, że Pence’owi zabrakło odwagi, aby stanąć po stronie prawdy i Konstytucji:

Mike Pence nie miał odwagi zrobić tego, co należało zrobić, aby chronić nasz kraj i naszą konstytucję, dając stanom szansę certyfikowania skorygowanego zestawu faktów, a nie tych fałszywych lub niedokładnych, o których poświadczenie poproszono je wcześniej. Stany Zjednoczone domagają się prawdy!

Do oblężonego z zewnątrz Kapitolu ostatecznie przedostały się dziesiątki manifestantów. Służby odpowiedzialne za ochronę były kompletnie zaskoczone. Nikt nie spodziewał się, że apele Trumpa przyniosą taki skutek.

Obrady na których miało dojść do zatwierdzenia wyboru Joe Bidena na 46-ego prezydenta USA trzeba było przerwać. Obecny wiceprezydent Mike Pence oraz przyszła wiceprezydent Kamala Harris, opuszczali salę obrad w eskorcie agentów Secret Service. Uzbrojeni protestujący zdobyli mównicę, zajęli również miejsca najbardziej prominentnych polityków karykaturyzując głosowania. Dotarli także do biura Nancy Pelosi - spiker Izby Reprezentantów.

Do tej pory wiadomo o czterech ofiarach śmiertelnych i kilkunastu aresztowanych.

Na ulice w obawie przed zamieszkami wysłano Gwardię Narodową. Policja użyła gazu łzawiącego.

Burmistrz Waszyngtonu Muriel Bowser od godziny 18 czasu miejscowego ogłosiła godzinę policyjną w mieście. Kongresmeni zostali poproszeni o założenie masek przeciwgazowych.

 Sytuację za pośrednictwem mediów społecznościowych skomentował Donald Trump.

 „Prosimy o wsparcie policji i organów ścigania Kapitolu. Oni naprawdę są po stronie naszego kraju. Zachowajmy spokój!”

Wydarzenia w USA są obecnie bardzo dynamiczne i trudno na ten moment przewidzieć, jak to wszystko się zakończy. Do protestów i zamieszek doszło także w innych stanach, takich jak: Kansas, Ohio, Michigan, Kalifornii, Kolorado, Utah, Nowy Meksyk, Wyoming i Teksas.

Może się okazać, że „społecznej rozróby” dołączą także takie ruchy jak Anitfa czy Black Lives Matter.

Joe Biden w telewizyjnym orędziu zaapelował do Trumpa o powstrzymanie rewolty.

Wszyscy komentatorzy potwierdzają, że jest to sytuacja całkowicie bezprecedensowa. To zamach na symbol amerykańskiej demokracji.

Dziś pojawiły się także doniesienia o możliwym odwetowym ataku terrorystycznym, który mieliby rzekomo przeprowadzić ludzie chcący pomścić śmierć irańskiego dowódcy Sulejmaniego, zabitego w zamachu rok temu przywódcy oddziałów al-Kuds.

Dzisiejsze starcia każą też zadać pytanie o to, jak będzie wyglądało zaprzysiężenie Bidena 20 stycznia.

https://www.youtube.com/watch?v=UXR_bqyAy4E

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika Max 1983

Ale ustawka haha::)No ale na

Ale ustawka haha::)No ale na prostaków to starczy.W Polsce jak jest jakaś bardziej kontrowersyjna ustawa do przepchnięcia to na kilometr się do sejmu nie zbliżysz ,już nawet nie wspomnę o zbliżeniu sie do naczelnika państwa a tu jakaś grupa Januszy oknem się wdziera::)Pomijam że połowa z nich wygląda jak idioci i nie jest to przypadkowe.Już w mediach głównego nurtu podkreslają że są to zwolennicy Trumpa i RUCHÓW ANTYSZCZEPIONKOWYCH !!! Sprawa polityczna ale trzeba podkreślić że pan z rogami i gołą klatą nie wierzy w pandemie!!!!

Ogrywają nas i to do zera ,robią po kolei co chcą a wy dalej czekajcie aż was Chrystus uratuje.Może w końcu wróci z wakacji bo już 2 tysiące lat na nich jest, to chyba odpoczął po tych cieżkich doznaniach które tu miał.

Trwam na tej planecie tylko dlatego że wierzę iż zobacze jej koniec .To będzie ostatnia i zarazem najpiękniejsza rzecz jaką zobaczę.

Portret użytkownika Ulvhedin

Polska nie ma naczelnika

Polska nie ma naczelnika państwa. Jest Prezydent Premier, ale naczelnik to chyba więzienia w którym się znajdujesz?!

Wyjaśnienie:

Naczelny dowódca wódz nie sra do własnego gniazda tylko go umacnia. Nazywając w podobny sposób ludzi niszczacych kraj to albo jesteś głupi, albo odpowiada Ci obecny stan rzeczy?

Życie bezmyślne nie jest warte życia.

To jest strach, twój wróg, kiedyś najlepszy przyjaciel. Pokochaj go jak brata będzie Ci towarzyszył przez całe życie.

 

Portret użytkownika Max 1983

Jeśli nie rozumiesz co to

Jeśli nie rozumiesz co to ironia to się baranie nie odzywaj.Twoim zdaniem mój wpis to był hymn pochwalny dla władzy?Raczej nie, więc określanie tego mikrusa naczelnikiem ma tylko charakter satyryczny ,choć de facto rządzi on tym krajem(a przynajmniej takie jest wrażenie)

Twoim zdaniem jest Prezydent i Premier, czyli Duda to twój prezydent a Morawiecki to twój Premier?To gratuluje bo ci dwaj to ewidentnie szkodzą Polsce i nazywając ich w ten sposób umacniasz przekonanie że są przedstawicielami narodu Polsiego.Oficjalnie są ,ale właśnie dlatego nie ma co stosować oficjalnego nazewnictwa.Jeden to długopis ,drugi to reprezentant interesów pewnego pustynnego państewka.

Jak ktoś się chce do czegoś przypie..ć to zawsze znajdzie powód ale po co??Dobrze wiesz że takie okreslenie jest w stosunku do tego typa używane a ty błysnąć chciałeś??Zresztą tak żyjemy od pewnego czasu więzieniu, jak tego nie zauważyłeś to wychodzi na to że twoje życie jest nic nie warte cymbale bo jesteś bezmyślny.

Trwam na tej planecie tylko dlatego że wierzę iż zobacze jej koniec .To będzie ostatnia i zarazem najpiękniejsza rzecz jaką zobaczę.

Portret użytkownika Ulvhedin

Ironia ironią jednak idealnie

Ironia ironią jednak idealnie się wpisujesz w agende ludzi powtarzających w kółko tego samego.

Twoim zdaniem mój wpis to był hymn pochwalny dla władzy?Raczej nie,

To jak to jest - zdecydowane NIE czy jednak raczej nie?!

Od pewnego czasu żyjemy w więzieniu? Człowieku nie od pewnego czasu tylko od pokoleń nie zauważyłeś tego bo się urodziłeś z mentalnościom niewolnika, jeśli uważasz, że jesteś w więzieniu Twoja sprawa ja jestem wolnym człowiekiem ! ! Trwaj sobie na Ziemi ze swoimi paranojami lecz musisz wiedzieć, że końca tej planety nie doczekasz niewolniku.

Życie bezmyślne nie jest warte życia.

To jest strach, twój wróg, kiedyś najlepszy przyjaciel. Pokochaj go jak brata będzie Ci towarzyszył przez całe życie.

 

Portret użytkownika Max 1983

To że sobie powiesz umiem

To że sobie powiesz umiem latac nie znaczy że umiesz .To że sobie powiesz że jesteś wolny nie znaczy że jesteś wolny.Jak cię zaszczepią jak bydło nadal będziesz wolny??O wolność trzeba walczyć, a jesli się nie da to wolnym umrzeć(jeśli to jedyne wyjście)a to że sobie pogadasz jest gówno warte.

Najpierw piszesz że od pokoleń żyjemy więzieniu a potem piszesz że jesteś wolny....szkoda zachodu na ciebie.

Trwam na tej planecie tylko dlatego że wierzę iż zobacze jej koniec .To będzie ostatnia i zarazem najpiękniejsza rzecz jaką zobaczę.

Życie bezmyślne nie jest warte życia.

To jest strach, twój wróg, kiedyś najlepszy przyjaciel. Pokochaj go jak brata będzie Ci towarzyszył przez całe życie.

 

Portret użytkownika Ractaros96

Naprawdę wierzysz w to, że na

Naprawdę wierzysz w to, że na decyzje prezydenta i premiera nie wpływa wódz partii do której obaj należą? Czysto logicznie masz rację, ale rzeczywistość jest daleka od władzy jaką implikują oba te stanowiska. Prawda jest taka, że premier czy prezydent to tylko marionetki w rękach szefa partii, która aktualnie rządzi.

Nazywanie Kaczyńskiego naczelnikiem państwa nawiązuje do Piłsudskiego, który też rządził w dyktatorski sposób.

"Trudności materialne nigdy nie powinny być przeszkodą na drodze rozwoju człowieka" - Moje własne słowa

Strony

Skomentuj