Chaos prawny w Polsce - kobiety umierają, a lekarze boją się je ratować

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Jednym z najbardziej wyraźnych przykładów na to, do czego może prowadzić chaos prawny w Polsce, jest podejście lekarzy do ratowania kobiet w zagrożonej ciąży.

30-letnia kobieta będąca w 22 tygodniu ciąży umarła, bo z powodu nowego prawa aborcyjnego w naszym kraju, lekarze postanowili wstrzymać się z opróżnieniem jamy macicy do czasu obumarcia płodu.

Tzw. "postawa wyczekująca" poskutkowała tym, że kilka godzin po śmierci płodu, kobieta umarła na sepsę.

To, że prezes Kaczyński nie prowadzi aktywnego życia seksualnego i nigdy nie miał przed oczami ryzyka śmierci własnej partnerki i jej dziecka powoduje, że dla niego i wielu mu podobnych, rzeczywistość rzekomo definiowana przez prawa człowieka i katolicką moralność, po prostu staje się negacją tychże praw.

Lekarze zamiast ratować ludzi, zastanawiają się, czy to opłaca się im i szpitalom. Boją się odpowiedzialności, bo niejasne przepisy powodują, że zaraz ktoś będzie ich ścigał z kilku "ziobrowych" paragrafów.

Urodzenie dziecka, które z powodu choroby nigdy nie poczuje radości istnienia, nigdy nie będzie też "przydatne" społeczeństwu i gospodarce, a będzie za to wymagało nieustannego wsparcia medycznego i finansowego, nie jest działaniem zgodnym z jakąkolwiek racjonalną moralnością!

Cierpi nie tylko ono, ale i jego matka, ojciec, rodzeństwo oraz dziadkowie, którzy muszą postawić na głowie swoje życie, aby sprostać wychowaniu takiego dziecka.

Gdy jednak dochodzi do sytuacji, w której umiera nie tylko dziecko, ale i jego matka, a dzieje się tak, bo lekarz czegoś "wyczekuje", w obawie przed przepisami aborcyjnymi, to jest to po prostu mordowanie niewinnych ludzi i za to odpowiedzialność ponoszą ci, którzy stworzyli takie przepisy.

To tylko jeden przykład jednostkowego dramatu pewnej rodziny, ale takich historii jest całe mnóstwo i za wszystkie winą należy obarczać "prawodawców".

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika Q1

Jakie to NOWE PRAWO ABORCYJNE

Jakie to NOWE PRAWO ABORCYJNE? W Polsce reguluje je konstytucja A.Kwaśniewskiego (PZPR-owca) z 1997 roku. Później już nic nie było.

Kolejny zakłamany manipulujący artykuł na zlecenie czerwonych globalistów co to chętnie robią innym to czego godziwi ludzie się wstydzą. Autor niech pisze propagandowe czerwone bajki dla pionierów tylko do tego się nadaje jak każdy faszystowski kłamca, manipulant.

Portret użytkownika Hk

Akurat w tym przypadku

Akurat w tym przypadku lekarze chcieli uratowac matke i dziecko ktore rodzac sie po 22 tygodniu moglobybzyc normalnie. Nie udalo, poszly komplikacje i umarli oboje. Wg. Prawa lekarze mogli przerwac ciaze bo bylo zagrozenie zycia matki jednak walczyli o zycie obojga. Czasami sie udaje a czasami nie. Pozdrawiam z oddzialu ginekologicznego z Tychach

Portret użytkownika Quark

Im więcej przepisów i

Im więcej przepisów i regulacji tym jak widać gorzej . Umarło dwoje ludzi a mógł umrzeć tylko jeden , który i tak by umarł .. gdzie tu sens , logika , racjonalizm ?? Moim zdaniem dopuszczono się rażącego zaniechania , które doprowadziło do śmierci tej biednej kobiety ! Tak , popieram aborcje eugeniczną - bo rozmnażanie się ma służyć powoływaniu do życia nowych i zdrowych ludzi , którzy mają zastąpić obecne pokolenie a nie kalek wymagających stałej opieki , obciążając społeczeństwo swoją ułomnością . Pełną winę za tą śmierć ponoszą politycy ale i lekarze , którzy zaniechali ratowania życia w imię ochrony swojej reputacji . Ustanawiając ten zakaz aborcyjny zadziałali na szkodę całego społeczństwa - na pohubel im !

Portret użytkownika keri

Czy ciężarna była szczepanem?

Czy ciężarna była szczepanem? Dziecko miało wady wrodzone i umarło w brzuchu matki. To może być efekt szczypawki, która powoduje wady wrodzone, poronienia, śmierć dziecka.

Sepsa to objaw poszczepienny szczepień dotychczas stosowanych, wymieniany nawet w tabeli NOPów. Tym bardziej może być objawem niezbadanej, o nieznanym składzie i działaniu szczypawki kowidowej.

Drugim problemem są mengelowcy w białych fartuchach, którzy przestrzegają urzędniczych procedur zamiast pomagać chorym i ich leczyć.

Jeśli chory umarł zgodnie z procedurą, to nie ma winnych.

Czy lekarze boją się ratować po TK? Nie. Od lat mengelowcy po rokefelerowskich szkolach odmóżdzania i dehumanizacji zwanych uczelniami medycznymi, pomogą pacjentowi, gdy się pomylą. Pierwszą ich zasadą jest  zniszczyć zdrowie pacjenta, wprowadzić w błąd, otumanić, zlecić szkodliwe i nic nie wnoszące procedury medyczne, które pogorszą stan zdrowia pacjenta.

Portret użytkownika Wungiel

Urodzenie dziecka, które z

Urodzenie dziecka, które z powodu choroby nigdy nie poczuje radości istnienia, nigdy nie będzie też "przydatne" społeczeństwu i gospodarce, a będzie za to wymagało nieustannego wsparcia medycznego i finansowego, nie jest działaniem zgodnym z jakąkolwiek racjonalną moralnością!

Dotychczas myślałem, że jesteś tylko mało rozgarnięty, ale nie ty jesteś zwykłym cwelem.

Sentimus experimurque, nos aeternos esse.

Portret użytkownika Max 1983

W 100% zgadzam się z autorem

W 100% zgadzam się z autorem tych słów.Iloma kalekami się w życiu zajmowałeś ?Dla ilu poświęciłeś wszystko?Swój czas ,marzenia ,plany ,zdrowie by móc podtrzymywać przy życiu rośline srającą pod siebie i albo nie wiedzącą że żyje ,albo w takim stanie że życie jest dla tej istoty mega cierpieniem.Ja bym wszystkich tych miłośników ....niesienia krzyża wywiózł na jakąś wyspę ,albo nie wiem do Australii może i tam bym was umieścił z tymi wszystkimi "Bożymi dziełami" i się tam bujajcie.Opiekujcie się nimi ,ale nie zmuszajcie do poświęcenia wszystkiego innych ludzi .Ta kobieta została zamordowana w imię podtrzymywania jakiegoś umierającego płodu.Młoda laska mogła zrobić jeszcze tysiące rzeczy w życiu ,wydać na świat zdrowe dzieci ,ale nie musiała umrzeć bo część z was jest popier....a

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Portret użytkownika Wungiel

Misiu, już raz tu stawialiśmy

Misiu, już raz tu stawialiśmy ci diagnozę - jak ci pisalismy, że jesteś kurwą rozprutą. Tylko za głupi jesteś widać, żeby za pierwszym razem załapać. Odpuść sobie te wywody - i załap wreszcie, że tu cię nie obrażają, tylko mówią co ci dolega. Niech to do ciebie dotrze i zapamiętaj to sobie - mniej jesteś dla mnie wart niż psie gówno z podeszwy - i zapewniam cie, że nie jestem w tym wyjątkiem.

Sentimus experimurque, nos aeternos esse.

Portret użytkownika Max 1983

Misu??Tak się mówi do

Misu??Tak się mówi do kochanka ,lubisz chłopców??Diagnozę może i stawiałeś ,nie wiem tylko czy byłeś naćpany czy po denaturacie ale stawiałeś ją sam chyba że masz swojego wymyślonego przyjaciela .No bo tak poza tobą to specjalnie nikt mnie nie obraża, a tych 2-3 co to robią czasem uchodzą sa forumowych debili więc gratuluje towarzystwa::)

 Tak na marginesie ja wiem że wielu ludzi tu denerwuję ,bo głosze wprost antyreligijne poglądy co w naszym społeczeństwie nadal jest problemem ,mam też lekko lewicowe odbicie w kwestii podejścia do np eutanazji, czy mało popularne podejście do osób starych(z powaznymi chorobami umysłowymi )  ale widzisz nawet mimo tego pod twoją żałosną i chamską wypowiedzią jest blisko 3 razy więcej minusów niż pplusów.Wiesz co to oznacza??To że mimo iż wielu ludzi mnie tu nie lubi to i tak mają cię za takiego debila że wolą mnie zaplusować::)

 Ku..a rozpruta no ciekawe masz słownictwo, to pewnie kestia wychowania ??Może zbyt dużo się nasłuchałeś jak mamusia przyjmowała klientów....wybaczam ci::)A to ile jestem dla ciebie wart obchodzi mnie tyle co ciebie ile ty jesteś dla mnie wart, więc jakoś mnie to nie boli::)Ogólnie takiego jak ty mógłbym nawet zabić jak robaka i ani się tego nie wstydzę ani nie mam z tym problemu ,bo od dawna głosze pogląd że ludzkie życie nie jest święte.Są ludzie którzy zasługują by żyć i są tacy których bym chętnie eliminował tak dla higieny życia społecznego i ty do tej grupy nalezysz.

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Strony

Skomentuj