CERN zapowiada restart Wielkiego Zderzacza Hadronów

Kategorie: 

Źródło: Internet

Największy ziemski akcelerator cząstek już wkrótce zostanie ponownie włączony. LHC, czyli Wielki Zderzacz Hadronów (Large Hadron Colider) został wyłączony w grudniu 2012 roku, celem doposażenia urządzenia w nowe magnesy, które umożliwią przeprowadzanie eksperymentów na znacznie wyższych energiach.

 

Ponowny restart LHC ma nastąpić na początku 2015 roku. Dzięki unowocześnieniu akceleratora ma być możliwe podwojenie energii zderzeń, co ma umożliwić eksperymenty, które przybliżą nas do ostatecznego potwierdzenia istnienia bozonu cechującego, który powoduje, że istnieje coś takiego jak masa.

 

Przez ten czas, gdy LHC nie pracował dodawano mu elektromagnesów, które miały umożliwić dokonywanie eksperymentów niedostępnych za pomocą istniejących dotychczas akceleratorów. Większość z zaplanowanych udoskonaleń udało się już przeprowadzić i obecnie trwa schładzanie elementów konstrukcji do poziomu umożliwiającego osiągnięcie zjawiska nadprzewodnictwa.

 

Naukowcy twierdzą, że LHC będzie po tym zupełnie nowym urządzeniem, które umożliwi przeprowadzanie eksperymentów dotychczas niedostępnych. Pytanie tylko, czy nowe możliwości LHC nie otworzą jakiejś naukowej puszki Pandory. Warto wspomnieć, że wielu fizyków wyraża swoje zaniepokojenie eksperymentami w CERN, które mogą prowadzić do nieprzewidywalnych konsekwencji w postaci wytworzenia osobliwości kwantowych i niewielkich czarnych dziur.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika N1KT

Mlodyrob też tak myślę od

Mlodyrob też tak myślę od jakichś 3 lat że Bóg to wszystko - każdy jeden atom i cząsteczka a nawet i nicość bo nicość to też coś tak jak puste miejsce nie jest niczym tylko jakimś określonym miejscem w danym regionie wszechświata.
 
Ten LHC i teoryjki z czarną dziurą którą uważam za kompletną bzdurę przydał by się do wciągnięcia tam całej Fukushimy i Czarnobyla i wszystkich odpadów atomowych no i może jeszcze wszystkich co kłamią masowo ludzi - po prostu chlup do dziury i poszedł do diabła Biggrin
 

Portret użytkownika ASanonimek

Witam witam , Apropo

Witam witam , Apropo Zderzacza kilka miesiecy temu ogladalem filmik na ktorym agent
brytyjski albo amerykanski wszystko wyjasnil dlaczego do 2015 albo 2016 tak zalezy agendzie na odpaleniu tego zderzacza, niestety nie potrafie znalezc tego filmiku ;/ jesli by ktos wiedzial o co chodzi to prosze o linka please, bo poki co wszystko sie zgadza , Smile

Portret użytkownika chemdog

tez to kiedys czytalem ale

tez to kiedys czytalem ale nie mam niestety linka, wiem ze chodzilo o to ze ten zderzacz ma w tym czasie otworzyc portal do innego wszechswiata czy cos w tym stylu,  mialo to byc w 2012 ale podobno mieli za mala moc i dlatego teraz dokladaja te magnesy.

Portret użytkownika hmmm

Może, żeby przywołać

Może, żeby przywołać gadziory. A może, by samemu prysnąć? Dać nura w nicość? Kto mieczem wojuje, od miecza ginie. Zdrowy może trzymać w ręku truciznę bez szkody dla samego siebie. Pomyślcie... cóż to będzie za ssanie... masy zgodnej albo przeciwstawnej... Właśnie dlatego nie należy stawiać oporu złemu! I właśnie dlatego należy przestrzegać zło przed konsekwencjami! Nie posłucha - ponowić przestrogę. Znowu ponowić. A gdy bezwzględnie nie słucha, cóż... musi wracać skąd wyszło! Tym właśnie jest - niczym!

Strony

Skomentuj