Ceny gazu biją historyczne rekordy. Polacy za ogrzanie domów zapłacą krocie!

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Jeszcze na dobre nie skończyło się lato, a ceny gazu już teraz poszybowały do niespotykanych poziomów. Trend ten może potrwać jeszcze bardzo długo, więc już teraz trzeba się łapać za kieszenie i odpalać piece węglowe.

Ceny gazu znajdują się obecnie na historycznie wysokich poziomach, choć mamy jeszcze końcówkę lata, a co za tym idzie, popyt na ten surowiec jest niższy. Z oczywistych względów zapotrzebowanie zwiększy się jesienią i zimą, a wraz z nim, jeszcze bardziej wzrosną ceny.

 

Według PGNiG, obecne ceny, albo i wyższe, utrzymają się do końca pierwszego kwartału 2022 roku. Wtedy zazwyczaj kończy się sezon grzewczy. O tym, jak bardzo wzrosły ceny, najlepiej świadczy fakt, że jeszcze rok temu za jedną megawatogodzinę na Towarowej Giełdzie Energii, płacono 55 złotych, a teraz aż 317,26 zł.

 

Dalszy wzrost cen uwarunkowany jest tym, jak sroga będzie w tym roku zima, jak rozwinie się pandemia COVID-19, jaka będzie wielkość dostaw gazu z Rosji do Europy, po uruchomieniu Nord Stream 2 oraz jak duża będzie konkurencja cenowa ze strony krajów azjatyckich.

 

Jedno nie ulega wątpliwości, po kilku chudych latach, Putin znowu będzie mógł szantażować kraje europejskie, manipulować cenami i zwiększać potencjał budżetowy Rosji.

Ocena: 

4
Średnio: 4 (2 votes)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Trwam na tej planecie tylko dlatego że wierzę iż zobacze jej koniec .To będzie ostatnia i zarazem najpiękniejsza rzecz jaką zobaczę.

Portret użytkownika anty żyd

kozera skó..nie wymień jeden

kozera skó..nie wymień jeden przykład żeby Rosja szantażowała gazem kraje europejskie.

Ceny gazu to efekt twoich idoli  z BRUKSELI którzy na węgiel nałożyli podatki CO2.Wiec manipulatorze zwolenniku bandyty Tumpa nie zwalał na Rosje winny za skutki decyzji twoich idoli lewicowych z EU.

Portret użytkownika Kwazar

Tak,to się właśnie tak płaci

Tak,to się właśnie tak płaci za tą politykę "niezależności energetycznej" To się po polskiemu nazywa Gaz od ruskich via pośrednicy z  USA  i .... do ...Polakowi wcisnąć tą głupotę. ON to połknie spokojnie  Lol I zapłaci ! 

Portret użytkownika BG-OG

SUPER. TO I TAK ZA MAŁO

SUPER. TO I TAK ZA MAŁO PODWYŻSZAJĄ . JAKBY PODNIEŚLI OD RAZU 400%, JAK I TAK PLANUJĄ DO 2030 R , TO BY STATYSTYCZNY KOWALSKI OD RAZU ZACZĄŁ MYŚLEĆ I BY WYSZŁO, ŻE WĘGIEL JEST TANI I NIE TAK BARDZO BRUDZĄCY. A TAK BĘDZIEMY NABIJAĆ NIEMCOM KABZĘ , ZA GAZ PŁYNĄCY Z ROSJI I DYSTRYBUOWANY PRZEZ NIEMCA. A KAŻDY LITR TO ZYSK DLA NIEMIECKIEGO BUDŻETU. TO SAMO TYCZY SIE OCZYWIŚCIE PRĄDU DO POMP CIEPŁA . TEŻ 400% DO 2030. SZYKUJCIE KOMINKI, BO TYLKO TO NAM NIEDŁUGO POZOSTANIE. JUŻ WIECIE O CO CHODZI EKO-TALIBOWIE ???????

Strony

Skomentuj