Centrum Wiesenthala: wystawa o Holokauście w Estonii to obraza pamięci ofiar

Kategorie: 

youtube.com

Efraim Zuroff, szef biura Centrum Szymona Wiesenthala w Jerozolimie, nazywa obrazą pamięci milionów ofiar Holocaustu wystawę sztuki zorganizowaną w Estonii, która oferuje „poczucie humoru i ironii”, dając inne spojrzenie na ludobójstwo europejskich Żydów w czasie drugiej wojny światowej, podają ERR.ee.

 

Jednym z najbardziej wstrząsających eksponatów ekspozycji w Tartu, jak pokazano w estońskiej telewizji,  jest film, przedstawiający nagich ludzi i bawiących się w bunkrze, który ma symbolizować komorę gazową w Auschwitz. Bohater innego filmu – staruszek, który przeżył Holokaust - przychodzi do salonu tatuażu, aby „zmodernizować wykonany w obozie numer seryjny”.

„Po pierwsze myślę, że to jest skandal i obraza pamięci Holocaustu. Holocaust to nie jest jakiś przedmiot, który można potraktować z humorem i na pewno nie w krajach, które aktywnie uczestniczyły w masakrze" - powiedział Zuroff.

Autorzy filmów wideo, zdjęć, komiksów, które trafiły do muzeum w estońskim mieście Tartu to artyści z Polski. Organizatorzy twierdzą, że eksperymentowanie z humorem jest środkiem terapii duchowej.

„Humor i ironia. Jest jeden sposób, aby przezwyciężyć traumę. Ta wystawa mówi, ale nie o tym wydarzeniu. Ona próbuje zrozumieć, jak my, pokolenie żyjące po tym wszystkim, próbujemy poradzić sobie z traumą" – wyjaśnia koordynator wystawy.

Zuroff przyznał, że był wstrząśnięty tym, co zobaczył i obiecał, że Centrum Wiesenthala wyda formalne oświadczenie na temat wystawy.

 

Dziś Centrum Szymona Wiesenthala, jak podaje prasa, domaga się usunięcia wystawy, która, zdaniem przedstawicieli Centrum, obraża i drwi z ofiar Holocaustu.

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Zenek :)

  Swego czasu po necie krążył

 
Swego czasu po necie krążył dowcip:
 
rozmawia paru pejsatych psycholi :
- w ramach tego planu zabijemy 100 milionów gojów i jednego dentystę 
- ale dlaczego dentystę - pyta ktoś z tłumu
- mówiłem wam - odpowiada ten pierwszy - tak nikt nie zapyta o te zamordowane 100 milionów.
 
I DOKŁADNIE TAK SAMO JEST Z "HOLOSZWINDLEM" ŻYDÓW
 
jest mnóstwo wycinków prasowych, że ich WYWOŻONO Z TERENÓW PRZYSZŁEJ WOJNY ale jakoś nie ma dowodów, spenalizowano je, że ICH MORDOWANO.
 
Nawet Spisy Ludności sprzed wojny i czynione po wojnie wykazują CUDOWNE ROZMNOŻENIE podobno WYMORDOWANYCH europejskich żydków.
 
A co do samego "mordowania 6 milionów" to już od końca 19w żydostwo (rabini i ich organy prasowe) domagało się ZAMORDOWANIA żydowskiej biedoty BO ONI CHCĄ DO iSSraela powrócić.
 

 
Wycinki prasowe z ICH NAWOŁYWAŃ DO MORDOWANIA SWOICH WSPÓŁZIOMKÓW NIE KŁAMIĄ, są tylko zgodnie z pustynnym zakłamaniem chowane sprzed oczu tych jakich na holoszwindel obrabiają z dorobku życia.
 
A kim jest te "100 milionów gojów" z dowcipu? Populacją europejskich Słowian przeciwko którym rozpętano zarówno i 1 jak i 2 wojnę światową, wojny w jakich MIANO ICH WYBIĆ A NIEDOBITKI ZACHIPOWAĆ BY ROBILI JAKO NIEWOLNICY tym pustynnym naziolom od tory i innych wynaturzeń.
 
To jet ten myk czemu zamordowano "1 zydka", myk by nikt nie pytał o te setki milionów bestialko zadręczonych Słowian którym żydostwo teraz chce sprawić kolejną 3 już światową kaźń w ramach nazistowskich rojeń i maschachu jaki się objawi jak "Rosjanie wkroczą do Turcji zbrojnie". Dla tego "pier******cia" żydostwo podpala świat. Bo jak mówią amerykańskie badania psychiatryczne z 1972 roku - 100 % populacji żyudów to wariaci (schizofrenia paranoidalna) z czego większość nadająca się już tylko do leczenia w ośrodkach zamkniętych. To te "elity" doszukujące się wszedzie "wrogów systemu". Wrogów ich UROJENIA.
 

Portret użytkownika Kazek12

Ludobójstwo żydów było

Ludobójstwo żydów było zaplanowane wyżej niż Hitler, a planowano je po to aby wykorzystac je po zakończeniu wojny do epatowania nim wszystjkich krajów na świecie i pozwolenie żydom robienie tego samego w Palestynie, dla stworzenia Wielkiego Izraela, panstwa stanowiącego własność Rothschilda, który dąży do stworzenia i odtworzenia  na bazie Izraela Imperium Chazarskiego, a maja w tym byc pomocni żydzi, którzy zostana wykorzystani oprzez syjinistów do swoich celów, bo prawdziwi żydzi nie chcą takiego układu z syjonistami.

Portret użytkownika marek500

Kto sieje wiatr burzę zbiera.

Kto sieje wiatr burzę zbiera. Ludzie mają już dość tej martyrologi żydowskiej, tym bardziej że w kazdej normalnej europejskiej rodzinie też były ofiary II wojny światowej. To że was żydów nienawidzą na całym świecie, jest waszą winą a nie świata. 

Portret użytkownika Ogo Pogo

Pan Efraim wstrząśnięty i

Pan Efraim wstrząśnięty i żąda....Shalom panie Efraim ,slyszałem ,że dogłębnie badacie historię holocaustu.Przeszukujecie ,poszukujecie i inne jeszcze takie tam historie.Nie jestem pewien ale chyba nie macie świadomości odkrycia lub ukrycia pewnej kategorii winnych holocaustu ,współodpowiedzialnych za holokaust.W tym konkretnym przypadku chodzi mi o Żydów kolaborujących z Niemcami.Przecież Waszych ziomali żydowskich 150 tys sztuk czynnie brało udział w działaniach wojennych drugiej wojny światowej w  różnych formacjach wojskowych i militarnych jak to teraz poprawnie określacie nazistowskich Niemiec.To przecież policja żydowska ,Judenraty selekcjonowały i kierowały na min. Umschlag Platz własnych rodaków Żydów w szczególności dzieci poniżej 10 roku życia i starców powyżej 60 roku.Pozostali byli potrzebni do pracy przy wytwarzaniu niezbędnych środków dla wojujących ubermenschów niemieckich.To wy stworzyliście za własne pieniądze autonomie zwane gettami które wg was miały być zalążkiem przyszłego państwa żydowskiego.To wy stworzyliście własną żydowską policję ,która wsławiła się łapankami ,spędzaniem własnych ziomali do punktów spendu ,dla dalszego transportu do komór gazowych.To wasze Judenraty przygotowywały stosowne listy skierowanych na śmierć.Przecież tych kilku Niemców i ok.400 Ukraińców i Łotyszy nadzorujący proces wysyłania na śmierć nie podołało by bez waszej pomocy.Jest to wszystko  dość obficie udokumentowane w waszych żydowskich żródłach.Przy waszej dociekliwości,skrupulatności nie dostrzegacie tego.A może ktoś odpuścił katom żydowskim winy.Teraz nam wmawiacie antysemityzm.Polacy których ponad 50 tys straciło życie za to ,że chcieli wam pomóc.Wmawiacie nam zbronię.Tomasz Gross i legenda o Jedwabnem.Są już materiały na ten temat dostępne,żródłowe, zeznania świadków prawdziwe i autetyczne sprzeczne z tym co pisze Gross.Skąd was tyle łajdactwa.Nasza Armia Krajowa karała za kolaborację z niemieckim okupantem śmierciąZa szmalcownictwo również śmiercią. Broniła was.A czy wy mieliście jakąś armię podziemną ?Cała wasza bohaterska postawa w czasie wojny to fikcja.Przecież do 1941 czuliście się znakomicie w swoich gettach po których kursowały tramawaje z napisem "Tylko dla Żydów" na  podobieństwo tramwajów aryjskich dla Niemców tylko i wyłącznie.A w końcu kiedy doszło do powstania w gettcie to mieliście UWAGA w dniu wybuchu zaledwie JEDEN PISTOLET ,który to znamienny fakt również jest udokumentowany w waszych żródłach.Ot i wasze bohaterstwo.Prawda wychodzi powoli ale systematycznie na jaw.Nie pomogą wasze zmasowane działania propagandowe.Tak my Polacy jesteśmy antykosmitami.

Strony

Skomentuj