Cena węgla w Chinach znowu pobiła rekord

Kategorie: 

Źródło: tg

W Chinach ceny węgla wzrosły do nowych maksimów po niedawnych powodziach w głównej prowincji górniczej Shanxi, co zaostrzyło problemy z zaopatrzeniem.

 

Chiny, największy światowy konsument węgla, borykają się z narastającym kryzysem energetycznym spowodowanym niedoborami i rekordowo wysokimi cenami węgla. Rząd podjął szereg działań w celu zwiększenia produkcji i zaspokojenia zapotrzebowania na energię elektryczną w przedsiębiorstwach.

 

Samorządy w Shanxi i Mongolii Wewnętrznej, wiodących producentów węgla w kraju, zleciły zwiększenie produkcji około dwustu kopalniom. Jednak ulewne deszcze zalały sześćdziesiąt kopalń w Shanxi.

 

Władze prowincji poinformowały, że cztery kopalnie o łącznej rocznej zdolności produkcyjnej 4,8 mln ton pozostają zamknięte.

 

Najaktywniej notowane październikowe kontrakty terminowe na węgiel energetyczny na giełdzie w Chengshu wzrosły o 8% do 1 781 juanów za tonę. To wzrost o 124 procent rok do roku. Listopadowe kontrakty terminowe wzrosly o 9,4% i przekroczyły 1800 juanów.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika babka

Idealna? Tylko węgiel za

Idealna? Tylko węgiel za chwilę będzie kosztował tyle co nawozy i zboże.Dla tych co wywożą wszystko jak leci idealnie a dla nas ceny w górę i w dodatku jak chcesz kupić to nie ma. Nawozy przekraczają już 3tys za tonę i nie ma. Wprost idealnie.

Portret użytkownika jaceks77

Trzeba wrócić do gospodarstw

Trzeba wrócić do gospodarstw niskotowarowych, gdzie było zmianowanie, nawozy organiczne. Ale na to nie ma przyzwolenia UE, bo świń nie można trzymaćprzez ASF, krów przez brak opłacalności itd.  Mało kto już produkuje buraki bo padły cukrownie. Rośliny strączkowe też coraz mniej a przecież wiążą azot z powietrza. Rolnicy przestawili się we większości tylko na zboża i teraz za to płacą. Gleba się wyjaławia i z roku na rok trzeba więcej nawozów sypać. Kiedyś na hetar pod ziemniaki dawało się obornik i gnojowicę jesuienią i około 100  kg saletrzaka lub polifoski. Teraz trzeba dać i saletrzak i polifoskę   a dodatkowo dokarmiać dolistnie. Więc przy dużym popycie a małej podaży ceny rosną, takie prawo rynku.

Portret użytkownika StrasznaPrawda

Gdzie jest nasz węgiel,

Gdzie jest nasz węgiel, rozumiem, że pilnowany przez armię Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej którą zaprosił tutaj PIS płacąc im jeszcze za to ciężkie pieniądze?

Fort Trump? Kminicie to na terytorium Polski miał powstać jakiś Fort imienia pedofila który gwałcił małe dzieci w hurtowych ilościach dostarczanych mu przez Epsteina.

Portret użytkownika Ruchomy Cel

"Kanada, USA i Australia -

"Kanada, USA i Australia - Zaciska Się Pętla - Leszek Szostak" - (Wideo NTV z 12-10-2021)

https://www.youtube.com/watch?v=2v0eMVJ3DXI

"Antylitania Na Czasy Przejściowe"

Z tej mąki nie będzie chleba,
Z tych prac nie będzie korzyści,
Z tych świątyń nie widać nieba,
Z tych snów już się nic nie ziści.
Z tych ziaren nie będzie mąki,
Nie będzie ciała z tych słów,
Z tych modlitw nie będzie świątyń,
Z tych czasów nie będzie snów.
Nie będzie wina z tej wody,
Z tych pieśni nie będzie dróg wzwyż,
Z tych dusz nie będzie narodu,
Każdy sam poniesie swój krzyż.
Nie będzie kielicha na krew,
Nie będzie wody do rąk,
Nie będzie ech na ten zew,
Z tej męki nie będzie ksiąg.
To antylitania chwili
Przejściowej, lecz nie – bezkarnej:
Byli już tacy, co śnili
Chleb, Księgę i Krzyż – na marne.

(Jacek Kaczmarski - 25.6.1992)
 
https://www.kaczmarski.art.pl/tworczosc/wiersze/antylitania-na-czasy-przejsciowe/

"Antylitania Na Czasy Przejściowe" - (Wideo - Gintrowski, Kaczmarski, Łapiński)

 https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=eNzCit7d9Kw

Portret użytkownika Iwona i Sebastian

W normalnych dawkach wydawało

W normalnych dawkach wydawało mi się że może pomóc. Myślisz że może być odwrotnie ?

Na pewno nadużywanie aspiryny jest złe.

Ale podczas hiszpanki, to właśnie szczepienia, które wtedy wprowadzili dla wojska bodajże chyba znacznie bardziej przyczyniło się do tego co się wtedy stało..

Skomentuj