Cena ropy dużo poniżej zera! Za baryłkę ropy płacono nawet -37 dolarów! Pierwsza taka sytuacja w historii

Kategorie: 

Źródło: Internet

Pandemia koronawirusa przyczyniła się do wielu wydarzeń, których nigdy wcześniej nie obserwowaliśmy. Także rynek ropy naftowej był ostatnio świadkiem historycznej sytuacji.

Po raz pierwszy w historii cena ropy spadła poniżej zera! Za gatunek WTI inwestorzy kilka dni temu byli gotowi płacić… -37 dolarów! Zatem ktoś kto sprzedawał pozycję do niej musiał dodatkowo dopłacić! Analitycy przecierali oczy ze zdumienia. Wielu uznało sytuację za absurdalną i nie do wyobrażenia. A jednak się to wydarzyło.  

Skąd ta anomalia? Wywołało ją wygasanie kontraktów na ropę typu WTI na maj. Wiąże się to z załamaniem popytu. Ujemna cena dotyczyła tylko kontraktów na ropę zawieranych na maj. Seria na czerwiec jest wyceniana powyżej zera. Rekord pobiła ponadto różnica między kontraktem majowym a czerwcowym. Nigdy w historii nie było bowiem tak wielkiej różnicy pomiędzy ceną kontraktów miesiąc po miesiącu. 

Rynek ma do czynienia z gigantyczną nadpodażą surowca. Brakuje już miejsca do składowania ropy naftowej.

To jak dalej będzie wyglądała sytuacja zależy oczywiście od sukcesu w walca z pandemią CoVID-19.

           

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika budzik

Cuda, cuda wianki! Weźcie

Cuda, cuda wianki! Weźcie sobie pod uwagę, że tak jak tą pandemię która została stworzona tylko i wyłacznie w głowach ludzi podatnych na socjotechnikę, propagandę i manipulację, stworzono także i wiele innych historii. Im większa ściema, tym łatwiej ją przepchnąć. Panie i panowie, wszem i w obec ogłaszam, że żyjemy w świecie totalnej fikcji!! :-D 

Portret użytkownika Szkarłatny Leon

to tylko pokazuje jak chory

to tylko pokazuje jak chory jest system finansowy współczesnego świata, jak łatwo cena jest zależna od różnego rodzaju spekulacji, bańka spekulacyjna pękła i cały zwyrodniały system dostał schizofrenii. To samo dzieje się z wartością naszej pracy kiedy jest zrównywana przez rządzących kryminalistów do przysłowiowej miseczki ryżu. Czas przestać płacić podatki i nie karmić pasożytów, którym się wydaje że są naszymi właścicielami. Czas wyjść na ulice i przegonić rządzących kryminalistów do piekła, tam ich miejsce gdzie ich bożek.

 

Chcesz uratować czyjeś życie? Nie pozwól by mengelowcy "leczyli" go substancją zwaną Remdesevir/ Veklury.

 

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

Szaleństwa cen ropy, to nic

Szaleństwa cen ropy, to nic innego, jak upadek petro-dolara.

Kiedyś ta bańka musiała pęknąć. Z upadkiem petro-dolara musi wejść nowy system finansowy oparty na złocie i aktywach Narodowych. Zatem mamy już oficjalnie podane bankructwo wielkiej ameryki.

I tu warto by było chyba wspomnieć, że nie jesteśmy w tym momencie tacy biedni ! To w Polsce mamy 80% wszystkich kopalin europejskich.

https://globalna.info/2020/04/16/zatajone-bogactwa-polski/

Nie raz o tym fakcie wspominałem. Ale dopiero teraz może zacznie to docierać do opornych głów.

A to z tej prostej przyczyny, że jak ktoś chce choćby powąchać szczątek tego bogactwa i ma rozum na miejscu, to szybko się domyśli (nawet z kalkulatorem w ręce), że na takie bogactwo zgomadzone w jednym miejscu, w sercu Europy, jest mnóstwo chętnych. I jeżeli tu nie będzie silnego, zwartego rządu z prawdziwego zdażenia, to kaczesraki, gowiny ukrofilne, ziobry ciulki, i reszta qrew nierządowych sprzeda nas w pakiecie do złóż jako ROBOLI. I na tym się zakończy Bogactwo Polski. Już teraz w radzie nadzorczej spółki kanadyjsko-polskiej zapewne, siedzi poseł PiS-u. Tylko 237 miliardzików jesteśmy dzięki kaczejsrace w plecy. Luzik, jakoś to będzie. Piwka nie zabraknie, a i robota pewna bo w chusteczkę tego, najmniej 150 lat wydobycia. Tak że jak Polak nie pomyśli co w takiej sytuacji należy zrobić, to ma gwarantowane szychty przez pokolenia. Też spoko. Po chuj się wysilać . Popić, poruchać, muzyki posłuchać. Czgóż więcej potrzeba Polakowi.... A co tam.....

"Miałeś chamie czapkę z piór, miałeś chamie złoty róg...Ostał ci się ino sznur." Brzmi znajomo?

Horyzontalny przekrój kraju jest jak podziemny wulkan, a Polska zajmuje jego krater na powierzchni. Patrząc z tej perspektywy To Jest Ten Złoty Róg ( obfitości). Leżymy też na styku 4 płyt tektonicznych i mamy zjawisko Wywierzyska Tektonicznego u nas. Taki pryszcz spod ziemi. Ale za to jaki !!! Wszystko wymienione w artykule z linku powyżej. Nie wiem co jeszcze można zrobić, żeby zwrócić uwagę wszystkich Polaków na w/w fakty i implikacje. Może ktoś, kto rozumie wie?

To co? Będzie jak u Mickiewicza? Sznur za kilka lat, czy pomyślunek zawczasu?? Tylko czemu ja tak wątpię w zdrowy rozsądek Polaków? Sam nie wiem. Może dziesiątki lat dawania dupy przez demokrację mnie tak nastraja?

A teraz, kiedy pieniądze będą prawdziwe, system finansowy oparty będzie na Komputerze Kwantowym. W usa FED podawał coś takiego : quantativ ease, czyli kwantowe luzowanie. Nie wiem co bankowcy dokładnie przez to rozumieją, ale z tego co wiem księgowi znikną chyba z rynku, bo wszystkim mają zająć się banki. Już teraz Profil Zaufany to login do konta w banku, to jak ma być inaczej? I coraz więcej spraw załatwić można z komputera w domu. Banki zaczynają też prowadzić księgowość.

Będzie jeszcze niemała niespodzianka ze strony właśnie banków, ale nie będę jej psuł.

Pozdrawiam Myślących, innych też.

Portret użytkownika B3

Gwoli ścisłoći: "quantitive

Gwoli ścisłoći: "quantitive ease" czyli luzowanie ilościowe, nie kwantowe Smile Sprowadza się to do doruku pieniądza i skupowania obligacji śmieciowych o słabych ratingach przez banki centralne, żeby sterylizować dług czyli zamieść go pod dywan.

Strony

Skomentuj