Cały wszechświat mógł niegdyś obracać się w niekontrolowany sposób

Kategorie: 

Źródło: ESA

We wczesnych etapach swojego istnienia, cały wszechświat mógł obracać się w niekontrolowany sposób. Tak przynajmniej zdaje się sugerować nowe badanie przeprowadzone w ramach projektu Sloan Digital Sky Survey, Rapid Response System, Panoramic Survey Telescope oraz Teleskopu Hubble'a.


Opierając się na współczesnych modelach kosmologii, naukowcy spodziewali się, że równie wiele galaktyk będzie obracało się zgodnie z ruchem wskazówek zegara co i odwrotnie. Jednak dane ze wspomnianego eksperymentu natrafiły na zaskakujący brak równowagi w tym zestawieniu.

Zgodnie ze słowami jednego z autorów badania, Liora Shamira z Kansas State University:

Różnica nie jest ogromna, wynosi zaledwie 2 procent, jednak mając na uwadze olbrzymią liczbę galaktyk we wszechświecie, prawdopodobieństwo takiego podziału wynosi mniej niż 1:1000000. Asymetria wygląda inaczej w zależności od tego w które miejsce kosmosu zwraca się teleskop. Patrząc z ziemskich biegunów, większość wszechświata zdaje się obracać odwrotnie do ruchu wskazówek zegara, jednak na równiku dzieje się na odwrót.

Zdaniem Shamira, takie zjawisko mogło zostać wywołane gdyby wszechświat we wczesnych etapach swojego istnienia obracał się w różnych kierunkach. Jeśli okazałoby się to prawdą, to astronomowie powinni natrafić na ślady takich ruchów obrotowych podczas obserwacji najmłodszych galaktyk. To z kolei zmusiłoby społeczność naukową do zrewidowania dotychczasowych modeli.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: M@tis
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki M@tisa, możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika ..................................................

.............................

............................................................................na całym wschodzie nic się jeszcze nie zmieniło............................................................u rusków żydopolaczków i innych wszyscy którzy nie chcą wziąć się do uczciwej roboty to ci głupsi ubierają się na niebiesko    ci inteligentniejsi zakładają czarne kiecki  że niby pracują dla jakiegoś buk---zbuk..........................................................................tylko po iluś latach tego zakłamania  wychodzą z tego zboki rowery kierownice  ,,,części rowerowe,,, i inne pedziofile..................................................................................

Portret użytkownika gad

Kiedyś wierzyłem że

Kiedyś wierzyłem że wszechświat jest prawdziwy i sie rozszerza. Wierzyłem dopóki Pan Jezus nie wyciągnął mnie z tego błędu. Nie było i nie ma czegoś takiego. To wymysł diabelski,że paczcie Boga nie ma... Ale Bóg jest nad nami i ma swój tron. 

Czas łaski sie kończy... 

Portret użytkownika minus

Przygłupy,zmieniacie się na

Przygłupy,zmieniacie się na InneMedium.

Wyjebałem tamten syf z zakładek.Nie wiem qrwa na czym polega dojenie kasy,ale qrwa po takich "PORTALACH" jak Inne (of course) medium wszyscy sikają.

Przykładowa wiadomość na tym zjebanym portalu(?) czy na INNE MEDIUM...

Qrwa,uważajcie!!

Podaję tytuł:

"W gruzińskiej wiosce przyszedł na świat cielak z trzema chujami.Czy to już apokalipsa?".

Taki jest wasz styl.

Jesteście zjebani!!!

Portret użytkownika axell69

 

 

Ktoś nam podmienił M@tis-a , należy zawiadomić milicję  o zaginięciu lub posądzić  stallina  o zawłaszczenie  nicka  "M@tis".

Czy ?? Cały wszechświat mógł niegdyś obracać się w niekontrolowany sposób ??

Oczywiście że tak  , bo kto  miałby te obroty kontrolować ??

Albo kto ma aspiracje  by  kontrolować ?? (nas,.znam jeden  naród ale on ledwie kontroluje naszą planetę  zaczął od  podliczania  ziaren pustynnych i trwało to, podobno, 40 lat i wew ten sposób wyszło mniej ziaren piasku  a niżeli gwiazd)  kto kontroluje  ruchy  piasków pustynnych ten porywa się na wszechświat !!

PS

Panowie z ZNZ   ,wy  znawcy: bliskiego wschodu , legend które zapodaje Legendarny gamoń i bez kozery jest wśród was ten co koronuje fikcję  legendę  na króla  piątej RP(rozumiem że chłopcy dorabiacie  sobie  ale Tytuły   rodem z WP czy Onet  jednak zasięg NIE TEN  . Zrobi się  to samo co z IM .  

 

 

 

 

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Portret użytkownika d.j

Co wy ludzie komentujący z

Co wy ludzie komentujący z tego portalu tak często używacie slowa Milicja ??  Przecież w Polsce jest Policja . Milicja jest na Białorusi , no i w Rosji była bodajże do 2018 roku . Chyba że wam jeszcze polskojęzyczne ruskie troliki się myli Smile

Skomentuj