Były szef Mossadu przyznał, że Izrael wspiera terrorystów z Frontu al-Nusra w Syrii

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Ostatnia wypowiedź Efraima Halevy'ego, byłego szefa Mossadu, nie była dla nikogo wielkim zaskoczeniem. Jest to informacja o której nieoficjalnie wiadomo już od lat. Halevy w wywiadzie dla arabskiej stacji telewizyjnej al-Jazeera ogłosił, że państwo żydowskie wspiera w działaniach islamistów z Frontu al-Nusra - organizacji powszechnie uznawanej jako jeden z oddziałów al-Kaidy w Syrii.

 

Izrael zastosował się do powiedzenia: "Wróg mojego wroga jest moim przyjacielem". Były szef Mossadu powiedział że udzielane terrorystom wsparcie jest przede wszystkim "humanitarne" - Izrael leczy rannych bojowników tego ugrupowania. Z jego słów wynika, że jest to także działanie taktyczne. Wspieranie organizacji która zwalcza znienawidzoną stronę w syryjskim konflikcie ma oczywiste korzyści.

 

Halevy stwierdził że ranni bojownicy Hezbollahu z pewnością nie otrzymaliby pomocy gdyż należą do grupy zwalczającej Izrael, natomiast al-Kaida nigdy nie stanowiła zagrożenia dla kraju. Jest to bardzo proste do wyjaśnienia - nie gryzie się ręki która karmi. Syryjskie władze nieraz podawały w przeszłości o zajęciu uzbrojenia tzw. opozycji i islamistów, które pochodziło z Izraela.

 

Zarówno Front al-Nusra jak i al-Kaida to organizacje uznawane powszechnie za terrorystyczne. Stany Zjednoczone jak zwykle przymykają oko na to co dzieje się na Bliskim Wschodzie i nie reagują gdy Izrael sam przyznaje się do wspierania terrorystów, nawet gdy posiadamy ewidentne dowody na współpracę Turcji z Państwem Islamskim.

 

Na podstawie: http://www.aljazeera.com/programmes/upfront/2016/05/mossad-head-israel-medical-aid-al-nusra-front-160531081744269.html

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika ben

Aron ile jadu w twych

Aron ile jadu w twych plugawych ustach ty i cały ten naród syjonistyczny jesteście odpowiedzialni za ludobójstwo na świecie i jak ty staniesz przed swym panem Nie nie nie myślę o Bogu wy macie szatana jako swego pana .Musisz być bardzo dumny z siebie biedny hipokryto. Życie was rozliczy  .Prawdziwi żydzi wstydzą się za takich jak ty !!

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Taki

Te Gnidy maja wszedzie swoje

Te Gnidy maja wszedzie swoje lapy.W Polskich silach porzadkowych jest pracownikow Mossadu okolo 40,000 ?????? ONI moga robic u nas Co im sie podoba.A juz niedlugo beda mogli strzelac do Polakow jak do kaczek,nawet bez powodu!!!!! Juz niedlugo wejdzie dodatek do Ustawy 1066.Czy ten obecny PIS ma w ogole paru normalnych Polakow?? Prosic inne armie zeby NAS pilnowac TO ZDRADA STANU. Tylko gwiazda smierci zaciera rece ze juz niedlugo beda mogli Nami Rzadzic i zrobic Judeopolonie.wtedy kiedy bedzie gotowy Jedwabny Szlag ONI beda tym rzadzic. Nie wolno dopuscic zeby ta Zaraza sie tutaj rozplewila.Badzmy jednym Narodem i wyrzucic TYCH Skur***li i Lichwiarzy z Naszej kochanej POLSKI.

Skomentuj