Były sekretarz generalny NATO twierdzi, że Finlandia i Szwecja mogą dołączyć do sojuszu w jeden dzień

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Były sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen powiedział, że blok wojskowo - polityczny jest gotowy na przyjęcie w swoje szeregi Finlandii i Szwecji - pisze Yle.

 

W wywiadach dla Radia Wolna Europa i Radio Liberty powiedział, że zatwierdzenie wniosku może nastąpić w ciągu jednego dnia.

 

„Teraz członkostwo w NATO byłoby w interesie Finlandii i Szwecji. Okno możliwości jest teraz otwarte. Putin skoncentrował się (na innym regionie, na wojnie na Ukrainie), ale okno czasowe na wejście do NATO może się niedługo zamknąć” – powiedział Fogh Rasmussen.

 

Według niego, wejście Finlandii i Szwecji do NATO byłoby poważną porażką Rosji w obecnej sytuacji. Fogh Rasmussen był sekretarzem generalnym NATO w latach 2009 - 14.  

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Q

Tylko dziwne jest , że tej

Tylko dziwne jest , że tej prowokantki nie wsadzono do więzienia a ludzi , którzy stali gdzieś na mieście z pustą białą kartką przed sobą - milicja zgarniała bez pytania "jak leci". A za samo mówienie o wojnie z Ukrainą grozi nawet 15 lat więzienia . I teraz porównaj sobie białą kartkę na ulicy i ten transparent w telewizji - która "prowokacja" jest bardziej anty-państwowa ? 

Strony

Skomentuj