Były prezydent Francji, Nicolas Sarkozy został zatrzymany przez prokuraturę

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Już w styczniu zeszłego roku pisaliśmy o tym, co dzisiaj gruchnęło niczym grom z jasnego nieba. Były francuski prezydent, Nicolas Sarkozy został zatrzymany przez prokuraturę, celem złożenia wyjaśnień w sprawie nielegalnego finansowania jego kampanii wyborczej przez Muammara Kaddafiego.

 

Nawet teraz, gdy media głównego nurtu podchwyciły temat, przedstawia się go tylko w kontekście nielegalnego finansowania kampanii wyborczej Sarkozyego. Zresztą nie pierwszy to raz gdy takie zarzuty względem niego docierają do opinii publicznej.

 

Warto też wspomnieć podobny skandal z finansowaniem jego kampanii, z jakim związana była miliarderka Liliane Baetancourt. Sprawa Kaddafiego jest jednak innej wagi, bo jest tam mowa o wykorzystaniu francuskich służb specjalnych do zabicia Kaddafiego i prawdopodobnie to też jest przedmiotem tego nagłego przesłuchania.

 

Temat jest znany przynajmniej od stycznia 2013 roku więc trudno mówić o jakimś zaskoczeniu. Zastanawiające jest to, że Sarkozy został zatrzymany właśnie teraz kiedy zapowiadał działania związane z integracją szeroko rozumianej prawicy znalazły się na niego kwity.

 

I to wszystko dzieje się w sytuacji gdy francuscy socjaliści z Francois Hollande na czele się skompromitowali na całej linii i nie mają już dużego poparcia społecznego, za to ma duże poparcie nacjonalistyczny Front National, który zebrał ostatnio 25% w wyborach do parlamentu stając się najbardziej popieraną partią.

 

 

Czytaj więcej:

http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/francuska-telewizja-ujawnila-nagranie-w-ktorym-kaddafi-przyznal-sie-finansowania-kampanii-

http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/nowy-swiadek-potwierdza-ze-sarkozy-bral-pieniadze-kadafiego

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Ogo Pogo

Ech,odrobinę

Ech,odrobinę pomarzyć....Kwaśniewscy w prokuraturze tłumaczą się z dochodów (nieoficjalnych).Donald w prokuraturze w sprawie Amber Gold.Bartoszewski w prokuraturze za nieuprawnione używanie tytułu profesora,Nowak za pendolino i autostrady,Grabarczyk za rozp.....nie rozkładu jazdy PKP,Kopacz za przekopanie na metr ,Pawlak za słynny kontrakt gazowy,Grad za stocznie i pomyśleć jeszcze za co Nasz Prezydent.Strach myślec

Skomentuj