Były oficer FSB twierdzi, że Rosja wysyła do Europy szpiegów udających imigrantów

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Fotomovimiento/CC BY-NC-ND 2.0

Jak donosi „Die Welt”, były oficer Federalnej Służby Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej ujawnił informacje o szpiegach, których Moskwa wysyła do Europy wśród uchodźców.

 

„Udało nam się umieścić szpiegów w Europie przebranych za imigrantów. Wyniki tych działań zostały przedstawione prezydentowi i zaaprobowane przez niego,” zdradził były oficer FSB wysokiego szczebla, znany jedynie pod pseudonimem „Igor”, pod którym pojawił się w filmie dokumentalnym „Zimna Wojna Putina” opublikowanym w niemieckiej telewizji ZDF.

Zbieg był dawniej rosyjskim pułkownikiem, który zarządzał działaniami Departamentu FSB do spraw Anty-Terroryzmu i Ekstremizmu Politycznego. Grupowe zdjęcie przedstawiające służby bezpieczeństwa potwierdza te informacje. Według informacji podawanych przez Igora FSB od 2002 roku rekrutuje Czeczenów, którym zapewnia fałszywe paszporty. Ujawnione ostatnio dokumenty są dowodem na to, że byli oni ścigani w swoim kraju, odnajdując azyl dopiero w Europie.

„Rosyjskie Służby Bezpieczeństwa zdołały utworzyć w Europie sieć agentów składającą się z czeczeńskich wygnańców politycznych. Włączyli się oni do środowisk muzułmańskich w Wielkiej Brytanii, Niemczech oraz Francji. Agenci ci pracują nad wywieraniem w tych grupach reakcji społecznych korzystnych dla Kremla. Jestem tego pewien” oświadczył zbieg z FSB.

Jednym z kluczowych agentów ma być główny przedstawiciel czeczeńskiego społeczeństwa w niemieckim mieście Kilonia, Timur Dugazaev, który również udzielał wywiadów dla stacji telewizyjnej ZDF. Timur zaprzeczył w jednym z nich pracy dla FSB, nie zaprzeczył jednak, że starał się szpiegować współrodaków, którzy dostarczali informacji czeczeńskiemu rządowi. Według słów Igora agenci ci mają zbierać informacje o krytykach reżimu rosyjskiego oraz islamskich ekstremistach.

 

Tymczasem prezes niemieckiego Federalnego Urzędu Ochrony Konstytucji (Bundesamt für Verfassungsschutz) Hans-Georg Maassen oświadczył, że FSB celowo przyczynia się do zwiększenia napływu muzułmańskich ekstremistów do Niemiec w celu zdestabilizowania sytuacji w kraju. Niemieckie Służby Bezpieczeństwa od dawna podejrzewają, że właśnie taki motyw leży za zwiększającą się liczbą czeczeńskich uchodźców.

 

Przywódca Czeczeni, Ramzan Kadyrow, przyznał w stacji telewizyjnej Rossjia 1, że wielu rosyjskich obywateli jest wysyłanych do tak zwanego Państwa Islamskiego jako rekruci umyślnie. Według jego słów wielu z bojowników ISIS zostało wyszkolonych w jednym z czeczeńskich ośrodków w celu stworzenia rozległej siatki wywiadowczej wewnątrz tzw. Państwa Islamskiego.

 

Kadyrow w opublikowanym wywiadzie zdradził również, że Rosja jest odpowiedzialna za niepokoje w Londynie oraz akty terroru w Paryżu. Jeden z oficerów FSB, którzy zbiegli na Ukrainę, twierdzi, że rosyjskie wpływy w tzw. Państwie Islamskim są wystarczające do wywierania realnego wpływu na wszystkie akcje przeprowadzane przez tę organizację terrorystyczną.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: Darmor
Portret użytkownika Darmor

Komentarze

Portret użytkownika Zenek ;)

Film Salt - rosjanie mordują

Film Salt - rosjanie mordują zachodnich dyplomatów i jako ich dzieci jakie "przeżyły wypadek " (to morderstwo) podsyłają im własnych szpiegów.... 

prawda ? fałsz ? unjna rzeczywistość.... ubogacona agentami STASI i innych jewrejskich (gladio'wskich) tajniaków ?

 

Ale i tak krzykiem mody rocznik 2017 będzie personalny, widziany tylko we własnej głowie jezus, maryjka, moschiach, mahomet czy inny naczelny bozek danego odłamu pustynnego nazizmu (judaizmu) wołający płaczliwym głosem do swojego żarliwego wyznawcy - "ZABIJAJ DLA MNIE, ZABIJAJ DLA SWOJEGO I MOJEGO ZBAWIENIA"..... czyli "audycja" (mentalne rozkazy) nadawana jako program MONARCH (MK ULTRA etc) mająca wywołać światową rzeź bałwanków... to będzie odsłona czegoś co zwane jest BLUE BEAM.... z personalnym ekranem via wieże telefoni komórkowej....  "EPIDEMIA MORDERCZEGO SZAŁU"..... włączana guziczkiem z konsoli...

 

Portret użytkownika Kimbur

Żadna tam Rosja - winna jest

Żadna tam Rosja - winna jest samozwańcza przywódczyni Unii czyli Merkel i jej wierni merkelowcy, do których należy Tusk.

Poza tym, że Merkel wydała nieformalny ale ważny rozkaz ściągania nachodźców, to knuje ona z Rosjanami (podobnie jak wcześniej Gerard Szreder) co do gazociągu Nord Stream. Niemcy to naród podatny na wodzenie jak lemingi - ulegli "czarowi" Hitlera, teraz ulegają "czarowi" Merkel.

Jak to się kończy to dobrze wiemy - wojna dla Europy, wojna dla świata!

Portret użytkownika Adolf Rotshild

Rosja ma swoich agentów na

Rosja ma swoich agentów na najwyższym szczeblu UE - vide pani Mogherini. A to że rosyjski wywiad wysyła szpiegów do innych krajów to oczywistość. Przecież na tym właśnie polega działalność wywiadu - na szpiegowaniu, zbieraniu informacji i dostarczaniu ich władzom swojego kraju.

 

Portret użytkownika SN69ll

Pierdzielenia ciąg dalszy..

Pierdzielenia ciąg dalszy...rosja wysyła szpiegów do niemiec...tylko po co ? Wiem... chcą sprawdzić czy niemcy wykorzystują ruski gaz zgodnie z przeznaczeniem. Czasem warto zajżeć na ZnZ...żeby poobserwować do jakich absurdalnych twórczości są zdolni niby poważni ludzie...zarówno domorośli pseudo dziennikarze...jak i komentujący, fanatycy teorii spiskowych spędzający większość życia przed monitorem z biedronki w poszukiwaniu kolejnej niesprawdzonej taniej sensacji. Życie w realnym świecie czeka na was wszystkich... nie jest zbyt tanie...ale może warto ruszyć dupsko z wytartego fotela przed komputerem i zarobić parę groszy ku uciesze reszty rodziny...zamiast budować fałszywy obraz siebie samego w sieci...która jest...pusta.

Strony

Skomentuj