Były ochroniarz Osamy bin Ladena został zwolniony z więzienia w Guantanamo

Kategorie: 

Źródło: Internet
To dziwne, że pewien staruszek który ukrywał się gdzieś w Afganistanie, słynny Osama bin Laden, do dziś obwiniany jest o atak na dwie amerykańskie wieże sprzed kilkunastu lat. Jednocześnie jego były ochroniarz, Abdul Shalabi, zostaje zwolniony z rygorystycznego więzienia Guantanamo, choć uważa się że prawdopodobnie nadal będzie zadawał się z terrorystami.

 

Zarówno Abdul Shalabi jak i Osama bin Laden pochodzą z Arabii Saudyjskiej. Jak wiadomo, bin Laden podobno nie żyje od niemal 5 lat, choć wielu ludzi ma wątpliwości co do daty i miejsca jego śmierci. Lecz Shalabi został schwytany już w 2001 roku i przez te wszystkie lata był przetrzymywany w więzieniu Guantanamo.

Abdul Shalabi - źródło: Department of Defense

Co ciekawe, Stany Zjednoczone oskarżały go między innymi o współpracę z al-Kaidą i Talibami oraz szkolenie terrorystów w Afganistanie. Jak dotąd żadnej winy mu nie udowodniono, lecz przetrzymywano go ze względu na "program rehabilitacyjny".

 

Teraz okazuje się, że Shalabi, choć uważa się iż wciąż może posiadać radykalne poglądy i może zajmować się działalnością terrorystyczną, nie musi już przebywać w Guantanamo i został odesłany do Arabii Saudyjskiej. Decyzja o jego uwolnieniu prawdopodobnie została podjęta ze względu na chęć zamknięcia więzienia, czyli spełnienia dawnej obietnicy wyborczej Baracka Obamy.

 

 

Źródło: http://news.yahoo.com/us-repatriates-guantanamo-bay-inmate-saudi-arabia-210654543.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Cichosz

Zwolnili, bo zaczął pleśnieć

Zwolnili, bo zaczął pleśnieć i jest trochę sfilcowany a Guantanamo trzeba odmalować i zmodernizować. Tymczasem u nas nic się nie robi. W takich Niemczech, Buchenwald już zasiedlony, Dachau też a nasze władze chodzą po chałupach i kwater szukają, zamiast szeroko otworzyć bramę Auszwic.
Jako Cichosz ich tu nie przysyłałem - ajuż piszą, że ja i w dodatku, z małej litery.

Portret użytkownika inzynier magister

O napływającyc terorystach

O napływającyc terorystach przebranych za imigrantów cichosza ! W Szwecji od kilku tygodni dochodzi do ataków imigrantów na pociągi. Ostatnio doszło do tego na trasie między Malmö i Sztokholmem. Nielegalni imigranci bez biletów wtargnęli do pociągu, przeszukując wszystkie wagony i bar, kradnąc co im wpadło pod rękę.Terroryści grozili personelowi składu. Był to już drugi tego typu napad w czasie minionego tygodnia. Rzecznik prasowy szwedzkich kolei Marika Berggren przyznała, że w ostatnich tygodniach zwiększył się problem z imigrantami, ale zapewniała, że są to wyizolowane przypadki.Innego zdania jest personel kolei, który z niepokojem obserwuje co się dzieje, twierdząc, że tego typu napady są coraz częstsze. Jeden z konduktorów, który chce pozostać anonimowy, opowiedział  o problemie z imigrantami jaki miał miejsce w ubiegłym tygodniu. Mówił, że atmosfera w pociągu była niebezpieczna do tego stopnia, że personel zamknął się w przedziale służbowym. Pracownicy kolei twierdzą też, że dyrekcja stara się narzucić  im milczenie i zakazać mówienia o tych wydarzeniach.
Najstarsza krakowska uczelnia – Uniwersytet Jagielloński – zadeklarowała gotowość przyjęcia na studia uchodźców. Rektor UJ zamierza zwolnić ich z jakichkolwiek opłat. Imigrantów przyjmie również Akademia Górniczo-Hutnicza.Uniwersytet Jagielloński wesprze uchodźców specjalnymi stypendiami oraz zorganizuje dla nich kursy języka polskiego. „Decyzja co do przyjęcia na studia będzie musiała uwzględnić potrzeby studenta, jego możliwości studiowania jak i możliwości UJ” – tłumaczą władze UJ. Jaka będzie liczba nowoprzyjętych studentów? „Liczba studentów przyjęta w tym trybie będzie określana w zależności od potrzeb studentów i naszych możliwości. Definiowanie liczby studentów na tym etapie nie jest zasadne ani konieczne” – zadeklarował prof. Wojciech Nowak, rektor krakowskiego uniwersytetu
 

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika keri

W pociągu relacji Nowa Sól -

W pociągu relacji Nowa Sól - Poznań, kontrolerzy po każdej stacji sprawdzali pasażerom bilety. To dziwne, bo zwykle w pociągach bilety są sprawdzane wyrywkowo co kilka stacji.
W połowie drogi do pociągu wsiadło dwóch imigrantów ciemnoskórych i od tego momentu konduktorzy przestali sprawdzać bilety. Nie sprawdzali do samego Poznania. Bali się, ze imigranci nie mają biletów i nie wolno im zwrócić na to uwagi, bo to rasizm, homofobia i takie tam? Albo, że dostaną nożem?
Tylko Polacy mają obowiązek kupować bilety?

Skomentuj