Burze śnieżne zabiły 70 procent populacji owiec w Argentynie

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Zgodnie z przewidywaniami część Ameryki Południowej została dotknięta przez zimową aurę. Szacuje, że burze śnieżne i mrozy na wyżynach argentyńskiej prowincji Rio Negro Patagonia zabiły 70% owiec.

Argentyńscy urzędnicy dokonali pierwszego wstępnego oszacowania strat na ośnieżonych wyżynach w pobliżu Kordylierów, ale na dokładniejsze wyliczenie skutków mrozu potrwało do października. Ze wstępnych danych wynika, że zamarzło co najmniej 100 tysięcy owiec i 5 tysięcy sztuk innego bydła.

 

Ofiarami obfitych opadów śniegu, którym towarzyszy mróz, są głównie drobni rolnicy ze stadami liczącymi nie więcej niż 250 sztuk, co sprawia, że ​​jest to poważny problem dla ich przetrwania. Szacuje, że największe straty występują na obszarach górskich między 1000 a 1300 m n.p.m., podczas gdy nawet nisko, na poziomie morza można spodziewać się śmiertelności owiec na poziomie około 30 procent.

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj