Burze śnieżne oraz obfite opady deszczu paraliżują Liban

Kategorie: 

Źródło: Twitter/Refugees, YouTube/YtNature

Burza Norma uderzyła w Liban niosąc za sobą ulewne deszcze, powodzie błotne, opady śniegu oraz niskie temperatury. Burza uczyniła poważne szkody w obozach dla uchodźców. Tysiące ludzi w kraju potrzebuje pilnej pomocy.

Najbardziej dotknięte obszary, w których znajdują się obozy dla uchodźców to wschodnia część doliny Bekaa oraz Arsal – górzysty obszar w północnym Libanie. Setki obozów dla uchodźców i osiedli w okolicy od równiny Akkar do doliny Bekaa zostały zniszczone przez gwałtowną burzę.

Co najmniej 66 obozów zostało dotkniętych powodzią, z czego 15 zostało całkowicie zniszczonych. Libański Czerwony Krzyż uratował ponad 500 osób z osady uchodźców Akkar w Semmaqieh po tym, jak namioty wypełniły się wodą.

 

Władze zamknęły autostradę łączącą Bejrut z Syryjską stolicą Damaszku ze względu na silne opady śniegu. W nadmorskim mieście Dbayeh, na północ od Bejrutu, część autostrady została zamknięta ze względu na powódź. Ratownicy musieli używać niewielkich łodzi, aby dostać się do osób uwięzionych w samochodach.

Norma rozpoczęła się w sobotę 5 stycznia i osiągnęła swój szczyt 8 stycznia. W Libanie zamknięto szkoły, a silne opady dotknęły również samej stolicy kraju – Bejrutu.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze