Burze słoneczne są przyczyną wielu dodatkowych zgonów rocznie

Kategorie: 

Źródło: NASA/SDO

The New Scientist donosi, że burze słoneczne, które oddziałują z polem magnetycznym Ziemi, mogą rocznie spowodować nawet 5500 zgonów z przyczyn sercowo-naczyniowych w samym USA.

Słońce przechodzi przez cykle wysokiej i niskiej aktywności, które powtarzają się mniej więcej co 11 lat. W okresach wysokiej aktywności wyrzuca naładowane cząstki i namagnesowaną plazmę, które mogą wpływać na pole magnetyczne Ziemi. Te tak zwane burze słoneczne mogą zakłócać nasze sieci energetyczne i wyłączać satelity na orbicie Ziemi. Kilka badań wskazuje również, że burze zwiększają ryzyko chorób sercowo-naczyniowych. Zmiany w zachowaniu Słońca są w stanie wpływać na zdrowie człowieka, a zwłaszcza jego układ krążenia.

 

Do podobnych wniosków doszli też jakiś czas temu Rosjanie podczas eksperymentu MARS 500 gdzie kilku ochotników badano regularnie i można było znaleźć korelację między aktywnością słoneczną a wynikami. W tym przypadku szczególnie warte uwagi jest stwierdzenie, że w istotny sposób zmienia się prędkość przepływu krwi. Zaobserwowano to zwłaszcza w naczyniach włosowatych, ponieważ uczestnicy eksperymentu mieli badanie dłonie za pomocą specjalnego urządzenia.

Według Tigrana Poghosyana, w okresie aktywności słonecznej i aktywności geomagnetycznej ludzie częściej zapadają na choroby serca. Lekarz powiedział, że okres ten może być trudny dla niektórych i często trzeba stosować jakąś medycynę prewencyjną, bo stan zdrowia osób wrażliwych na aktywność słoneczną może się szybko pogarszać

 

Pogosyan powiedział również, że aktywność słoneczna wpływa niemal na każdego.  Może być wyrażona w różny sposób, na przykład w formie depresji, niechęci do otoczenia czy potrzeby snu.  Doświadczenie pokazuje, że w tym czasie wzrasta też liczba nagłych zgonów.

 

Lekarz zauważył również interesujący fakt, że osoby urodzone w okresie minimum aktywności słonecznej, są bardziej wrażliwe na te zmiany.  Są to ludzie, którzy urodzili się w latach 1953, 1963, 1964, 1965, 1974, 1975, 1985, 1986, 1995, 1996, 2001 i 2002.  W opinii lekarza istnieje także czynnik genetyczny. Według niego Ormianie są najbardziej wrażliwi na rozbłyski słoneczne.

Ocena: 

3
Średnio: 2.5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

No ale jak to ? Teraz się nam

No ale jak to ? Teraz się nam umiera z powodu,że na Słońce ? No, to po co, szprycowano wszystkich, że podobno nam się schodziło na Covid. A nie lepiej się trzymać schematu, że nam się schodzi, bo np. Covid jest ale nam SRACZKA wróciła ?   

Portret użytkownika Mała Ania

Szczepany za nic nie połączą

Szczepany za nic nie połączą preparatów ze zgonami bo wydało by się że są skończonymi debilami. Można pójść o dalej i bez wahania oznajmić że to czarne dziury są za to wszystko odpowiedzialne. I też tłuszcza to łyknie, jeśli powiedzą to autorytety, "naukowe" oczywiście. Skala ogłupienia społeczeństw jest przerażająca i kto wie do czego to doprowadzi.

Portret użytkownika Nina  Hania

Zgony też, ale moim zdaniem

Zgony też, ale moim zdaniem burze słoneczne powodują wzrost cen opału w polsce i na świecie, inflacja, stopy procentowe, no i korupcja władzy. A polacy gadają głupoty że to putin albo tusk za tym stoi, a tu jednak zostało naukowo udowodnione że jest inaczej.

Portret użytkownika Aleks Sławoj

Proszę państwa, wiadomo że

Proszę państwa, wiadomo że istnieje potrzeba aby głupkom wcisnąć jakiś kolejny kit, będą wymyślane najróżniejsze bzdury aby tylko nikt nie nawet pomyślał, że zgony mogą być wywołane no tym szprycuneczkiem. Ostatnio "naukowcy" wymyślili nową jednostkę chorobową nie wiem dokładnie jak to się nazywa ale chodzi o te nagłe zgony młodych ludzi. A tu proszę buże słoneczne , kto by pomyślał.

Strony

Skomentuj