Burze słoneczne mogą powodować szaleństwo wielorybów i delfinów

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Eksperci z dziedziny oceanografii, od dawna zastanawiają co jest przyczyną tajemniczej śmierci wielorybów i delfinów, które masowo popełniają samobójstwa wypływając stadami na plaże. Naukowcy z NASA mają nadzieję pomóc w zrozumieniu tego tragicznego trendu. Planuje się sprawdzenie jeden z najbardziej powszechnych teorii na temat negatywnego wpływu burz słonecznych na zachowanie tych ssaków. 

 

Według statystyk, najczęściej tragiczne zdarzenia, gdzie wieloryby, delfiny i morświny popełniają samobójstwa na plażach, mają miejsce na wybrzeżu Nowej Zelandii i Australii. Naukowcy od dawna poszukują jakiejś korelacji tych incydentów z jakimikolwiek zjawiskami, na przykład burzami słonecznymi, czyli ogromnymi emisjami naładowanych cząstek docierających do Ziemi ze Słońca. 

Gdy taki natłok cząstek zetknie się z ziemską atmosferą, nie tylko są w stanie wpłynąć na funkcjonowanie sieci energetycznych i urządzeń elektronicznych, ale także na zachowanie mieszkańców lądów i mórz. Aby dowieść tej hipotezy, NASA rozpoczęła w tym kierunku badania na dużą skalę, które potrwają do września. Wtedy najwcześniej możemy się dowiedzieć, czy burze słoneczne są rzeczywiście główną przyczyną samobójstw wielorybów i delfinów 

 

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika syriues

Moze to manifestacja ssakow

Moze to manifestacja ssakow inteligentnych,ktore chca nam powiedziec to:Czlowiek spasl sie niczym swinia.pozera juz nawet wnetrza ziemi,szuka wszystkiego by sie wzbogacic.Wzbogacaja sie na naiwnosci innych ludzi izeruja na smierci ipo smierci tez.

Potrafia jedni oszukiwac drugich tysiace lat,po to tylko by oszukiwac samych siebie.

Maja malo czasu panowie bogaci.Malo.Ja bym sie na ich miejscu bal maczac palce  w konfliktach atakach kryzysach itp.Pewnego dnia wiekszosc ludzi w koncu zaskoczy ze sa jakos manipulowani przez nich.I beda musieli uciekac do swoich bunkrow pod ziemia,ale ja ich juz tam znajde,a moze o nich zapomne.Ciekawe co bedzie dla nich lepsze.

Portret użytkownika normalny ?!

Cyt. : "Pewnego dnia

Cyt. : "Pewnego dnia wiekszosc ludzi w koncu zaskoczy ze sa jakos manipulowani ..." ... i stąd wzięło się powiedzenie : "Nadzieja matką GŁUPICH" !!! Język

Większość ludzi to niestety przysłowiowi IDIOCI i większość z nich nigdy nie zaskoczy nawet na tyle,by zadać sobie pytanie : "I co ja robię tu,uu,co ja tutaj robię?" ;) 

Pozdrawiam myślących LOGICZNIE !!! 

Portret użytkownika dziadek ze wsi

Merkel kupiła duże ilości

Merkel kupiła duże ilości ziemi w Paragwaju, już wszyscy tam kupił ziemię w 2016. Bushowie, Rotschildowie, Rokefelerowie, Morganowie, nawet Tusk i Schulc. Piszą o tym solidni niemieccy ''spiskowcy'' to raczej nie są bajeczki. Tak tak, pod ziemię uciekać będą tylko szaleńcy tylko po to by tam zwariować.

Portret użytkownika Robaczkowa

To bardzo dziwne, bo było

To bardzo dziwne, bo było dużo plotek, że Hitlerowi udało się przeżyć wojnę i widziano go właśnie w Paragwaju. Zachowały się nawet jego zdjęcia z tego okresu. Potem podobno z Paragwaju wyjechał do Brazylii. Może w tym Paragwaju mają od lat jakąś swoją bazę dla tych, którzy wspierali paskudne poczynania najważniejszych - rzeczywiście kierujących światem ścisłych elit.  Merkel idzie w ślady ,,tatusia"?

Skomentuj