Burze słoneczne z marca zbombardowały Ziemię wielką ilością energii

Kategorie: 

wired.com

Ostatnie gwałtowne wzbudzenie Słońca obfitujące w wiele erupcji z jego powierzchni wyzwoliło ogromną ilość energii zmierzającą w stronę Ziemi. Była to największa porcja energii, jaką nasza planeta otrzymała w ciągu ostatnich 7 lat.

 

Burze słoneczne mające miejsce od 8 do 10 marca wyemitowały w naszą stronę taką ilość energii, która wystarczyłaby do zaspokojenia potrzeb w zakresie prądu elektrycznego dla Nowego Jorku na dwa lata.

 

Energia słoneczna wywarła wpływ na satelity znajdujące się na niskich orbitach oraz wywołała pewną ilość zakłóceń infrastruktury elektronicznej i energetycznej, dokładnie tak jak przewidywano. Były też wizualne efekty wzmożenia aktywności w postaci pięknych zórz polarnych obserwowanych nawet na niższych szerokościach geograficznych.

 

Naukowcy z NASA nie ukrywają, że były to znaczące wydarzenia wskazujące nam jak bardzo działalność Słońca może wpłynąć na naszą planetę. Koronalne wyrzuty masy towarzyszące rozbłyskom słonecznym falami bombardowały plazmą nasze pole magnetyczne.

 

W ciągu trzech dni wyższa partia atmosfery zwana termosferą zaabsorbowała energię o równowartości 28 miliardów kilowatogodzin. Dzięki istnieniu warstwy dwutlenku węgla i tlenku azotu, dwóch najefektywniejszych schładzaczy w termosferze, nasza powłoka odbiła 95% tej energii z powrotem w przestrzeń kosmiczną.

 

Naukowcy ostrzegają, że to, co widzieliśmy to była zwykła przygrywka a wzmożenie cyklu słonecznego jest dopiero przed nami i szczyt jest spodziewany na przełomie 2012 i 2013.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika góral24

juz te rozbłyski do czego

juz te rozbłyski do czego doprowadziły wiele wulkanów wybucha ,rybki umierają a to mozliwe ze durzo metanu dostaje się z podwodnych wulkanów ,a niech walnie w yellowstone to epoka lodowcowa będzie.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

posrały, a nie

posrały, a nie zbombardowały...kit dla debili... Komórka mi odbiera bez żadnych zakłóceń, internet też i radio w samochodzie również... Co to za pie... lenie dla lemingów?

Portret użytkownika vitt

Warto by tu nadmienic,ze

Warto by tu nadmienic,ze światko sloneczne jest ...zimne !!! ogrzewa sie dopiero przechodzac przez nasza atmosferę....nie ucza tego niestety w szkolach,lecz wciskaja ludziom kolejne klamstwa ,ze jest odwrotnie.A przeciez w póżni kosmicznej jest...lodowato zimno ,czyż nie ???  hehe

Strony

Skomentuj