Burza w Australii wywołała tysiące ataków astmy - zginęły cztery osoby

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Silna burza wywołała na początku tego tygodnia nieprawdopodobną serię wydarzeń w Australii, powodując liczne ataki astmy. Śmierć poniosły co najmniej cztery osoby, a szpitale zalała fala poszkodowanych.

 

Burza miała miejsce w poniedziałek 21 listopada w Melbourne. Uważa się, że intensywne opady zawierały powodujące alergię pyłki żyta. Drobinki dostawały się do dróg oddechowych ludzi i wywoływały ataki astmy wraz z innymi trudnościami w oddychaniu.

"Jeśli pyłek żyta łączy się z wodą, rozpada się na wiele małych kawałków, które mogą łatwo przedostać się do płuc. Zwykle pyłek ten zatrzymuje się w kanale nosowym." – Powiedział Robin Ould z fundacji zajmującej się leczeniem astmy – "Gdy pyłek dostaje się do płuc, alergeny mogą spowodować silny atak astmy, przez który człowiek nie jest w stanie oddychać".

Burza powodująca astmę jest zjawiskiem udokumentowanym w kilku badaniach naukowych. Jest to rzadkie zjawisko, które w Melbourne miało już co najmniej trzy inne przypadki w ciągu ostatnich kilku dekad. Przyczyną zjawiska jest duża ilość żyta uprawiana na polach otaczających miasto, służby ratownicze otrzymały prawie 2 tysiące telefonów alarmowych w ciągu pięciu godzin. Cztery osoby zginęły, a trzech pacjentów szpitali znajduje się w stanie krytycznym. Większość poszkodowanych to osoby, u których już wcześniej stwierdzono astmę lub katar sienny.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika Radek.are

Witam. Nie jestem naukowcem

Witam. Nie jestem naukowcem ani lekarzem, zastanawiam się jednak czy nie jest to skutek modyfikacji roślin - tzw. "GMO". Byc może to, że te pyłki lub substancje zawarte w pyłkach tak działają na ludzkie organizmy (i pewnie nie tylko ludzkie) to właśnie skutek modyfikacji genetycznej roślin.... 

Portret użytkownika Samiec_Alfa

Pisałem o tym na fb, że

Pisałem o tym na fb, że kiedyś będziemy się licytować w ilościach zgonu :). A jak ktoś powie że jutro np nie będzie zamachów, to reszta na to że bredzi. A jak się sprawdzi to chyba jakiś propet

Portret użytkownika Taki

44 jezeli posiadasz Taka MOC

44 jezeli posiadasz Taka MOC To zrob To zeby wreszcie oczyscic POLSKE!!!!! 

Trzymam kciuki i jezeli bede mogl POMOGE.....zeby talmud i lichwa Zginela z Polskiej Ziemi.

Mamy tyle Zlota,wegla,Miedzi ze mozemy Zyc jak w Norwegii ,dostatnio i w dobrobycie jak przystalo na Dzieci Krolow LECHII .......

Portret użytkownika Mojeimię44

Wiecie ja normalnie

Wiecie ja normalnie nienawidze tego kraju. Jak ja go ku.....wa nie nawidze. Tej calej patologi i tych wszystkich mutantow w rzadzie jak ja ku......a nie cierpie tego zajebanego kleru wypierdalac mi z mojego kraju skur...y i zlodzieje. Wypier....c luftchanzs i won. Juz. Pod rynne h....e garbate. Won. Zlodzieje zaje....e bedtie pierdolo...e. Ku...wy rzadowe i prostytu...ki. Nierzadnice rozpustnicy i ku....y wcielone. Won piz...y nie myte rzadowe kalic wam wszystko bede wszystko. 12.12.2016r. Zobaczycie ku...y rzadzace. To sie ku...a doigraliscie.

No i do elit swiatowych zeby nie bylo, ze nie mowilem. Wybraliście antychrysta na przewodce waszego wiec nie szuka niech nikt we mnie pomocy i nie wazy sie atskowac juz tej upadliny kolejnej. Nie ma sensu. Ekonomicznie was zjedza. Antychryst z kra krowa jest przy wladzy. Przykro mi. Ja ide w cien. Nie pomoge a jedynie jeszcze od siebie skale. Mieliscie szanse. Wszyscy. Dawalem wam szanse. Nie przychodzcie bo nikogo juz z soba nie biore. Brudne nasienie na ludxi mowi w radiu dzis slyszalem, ze jestescie 4 sortem ich doskonalosci talmudczej chociaz sami sa kopia kopi. Je....e mnie to odjebcie sie odemnie i nie szukajcie pomocy u mnie. Aha grozi wam bunt maszyn. Sami zobaczycie. Zwlaszcza taka niebieska zabawka warta miliony jest skazona prometeuszem. W kat ja lepiej wrzuccie. Won ode mnie zlodxieje z mojego rzadu won.  

Portret użytkownika Szkarłatny Leon

kiedyś nawet dało się Ciebie

kiedyś nawet dało się Ciebie poczytać 44, teraz już jesteś nie do ogarnięcia, wydaje mi się że powinieneś odstawić wszystko chłopie bo się wykończysz. Mam przyjaciela który doprowadził się do podobnego stanu w złotych czasach białego ścierwa, miał spiski i trzaski w bani, pewnego dnia poszedł na grób bliskiej osoby która była jego Autorytetem ,wyryczał się nad grobem wylewając swoje wszystkie lęki i smutki, po czym zaczał chodzić z wędką na rybki, i zwalczył to co go niszczyło. Po czasie powiedział mi pewną prawdę , że widział jak się o niego martwię i próbuję go wyciągnąć z tego bagna ale nikt niebył w stanie wtedy mu pomóc, musiał się upodlić by móc wstać o własnych siłach. Nie próbuję Ci pomagać chcę Cię uświadomić jak daleko zaszedłeś i że czas obudzić w sobie te siły które dają nam wolę walki o siebie

 

Chcesz uratować czyjeś życie? Nie pozwól by mengelowcy "leczyli" go substancją zwaną Remdesevir/ Veklury.

 

Strony

Skomentuj