Burza śnieżna na Saharze - po raz pierwszy od niemal 40 lat

Kategorie: 

Źródło: Facebook/Zineddine Hashas Hashas

Rzadkie zjawisko wystąpiło na początku tego tygodnia w Algierii. W pobliżu miasta Ain Sefra w północnej części Sahary odnotowano burzę śnieżną. Niecodzienne zjawisko atmosferyczne w tym regionie zostało uwiecznione przez lokalnego fotografa.

 

Opady śniegu to coś niezwykłego dla Sahary. Ostatnie takie zdarzenie odnotowano 37 lat temu. Mieszkańcy z pewnością byli zaskoczeni, gdy dostrzeli spadający z niega śnieg.

Źródło: Facebook/Zineddine Hashas Hashas

Biały puch pokrył nie tylko szczyty największego w całej Afryce pasma górskiego Atlas, ale także czerwone wydmy pustyni. Do opadów śniegu doszło w poniedziałek 19 grudnia, ale stopił się w ciągu 24 godzin.

Źródło: Facebook/Zineddine Hashas Hashas

Sahara to jedno z najgorętszych miejsc na Ziemi, gdzie temperatury mogą osiągnąć nawet 47 stopni Celsjusza. Lecz w 1979 roku, 30-minutowe opady śniegu doprowadziły do paraliżu komunikacyjnego. Podobne zjawiska, lecz mniej intensywne, wystąpiły w 2005 i 2012 roku.

Źródło: Facebook/Zineddine Hashas Hashas

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Skomentuj