Burmistrz Londynu Sadiq Khan chce drugiego referendum w sprawie Brexitu

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Wielka Brytania przygotowuje się do wyjścia z Unii Europejskiej, kierując się wynikiem referendum, które odbyło się w 2016 roku. Społeczeństwo pozostaje w tej kwestii mocno podzielone, a przeciwnicy tzw. Brexitu chcą drugiego głosowania z nadzieją, że tym razem większość opowie się za pozostaniem kraju w strukturach UE. Jednym z przeciwników Brexitu jest burmistrz Londynu, Sadiq Khan.

 

W artykule opublikowanym w tygodniku „The Observer”, Sadiq Khan twierdzi, że obywatele powinni otrzymać drugą możliwość wypowiedzenia się w sprawie wyjścia z Unii. Burmistrz Londynu o pakistańskich korzeniach uważa, że na przestrzeni miesięcy wyszło na jaw, iż Brexit może wyrządzić Wielkiej Brytanii większe szkody, niż wcześniej przypuszczano.

Sadiq Khan twierdzi również, że brytyjski rząd pozostawał głuchy na wszelkie rady i obecnie pozostały tylko dwa wyjścia – albo Wielka Brytania wynegocjuje złą umowę z Unią Europejską, albo nie wynegocjuje jej wcale. Dlatego Khan opowiada się za drugim referendum, aby obywatele mogli jeszcze raz podjąć decyzję.

Jak wynika z ostatnich ankiet, coraz więcej mieszkańców popiera pozostanie Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej. Trudno powiedzieć, czy rosnący sprzeciw wobec Brexitu jest spontaniczny, czy też jest efektem działalności słynnego „filantropa” George'a Sorosa, który przeznaczył ogromne sumy pieniędzy na ruchy promujące zatrzymanie Brexitu. Czy w tej sytuacji można powiedzieć, że burmistrz Londynu także siedzi w kieszeni Sorosa?

 

Zorganizowanie drugiego referendum w tej samej sprawie oznaczałoby, że Wielka Brytania ma problemy z demokracją. Rząd musiałby zignorować głos większości, aby dogodzić mniejszości, która żąda drugiego głosowania z nadzieją, że tym razem, po licznych prounijnych kampaniach, stanie się większością. Brexit oficjalnie powinien nastąpić 29 marca 2019 roku – królowa Elżbieta II podpisała już w tej sprawie stosowny akt, ale jak sami widzimy, w tej kwestii nadal wszystko jest możliwe.

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Nicco

Brak poszanowania dla

Brak poszanowania dla demokracji o której tyle pieją. Nie dość, że jej nie szanują żądając kolejnych referendów, to bardziej liczy się dla nich walka o prawa dla mniejszości.

Portret użytkownika Conan

W UK polki stare czy młode na

W UK polki stare czy młode na ulicy patrzą na polakow ze złością czy obrzydzeniem. tak wynika z moich obserwacji, według mnie jest to chore tym bardziej ze puszczają sie z ciapolami i arabami. I nie nie jestem patologią młody wysportowany chłopak bez nałogów. 

Portret użytkownika &

Nie nudzi wam sie te

Nie nudzi wam sie te wsiurskie słówko d...l pochodzące na dotatek z hiszpani? Polak to nawet bluzgi ukradnie.

Jak chcą niech wracają do UE i będą niszczeni jak wszyscy. Niby się wyłamali a unijny model polityki imigracyjnej cały czas działa.

Portret użytkownika euklides

Kradniesz to ty jełopie,

Kradniesz to ty jełopie, poprzez system podatkowy, który jest absurdalnie bezczelną kradzieżą na masową skalę. Bez tych ukradzionych pieniędzy zdechnąłbyś z głodu, co byłoby naturalnym stanem rzeczy. Dzięki terrorowi niestety trzeba czytać twoje wypociny.

Portret użytkownika Pawel

Prosze jaka wyzsza klasa

Prosze jaka wyzsza klasa polaczka sie wypowiada.Mieszakam w UK 14 lat i znam pelno takich panow jak ty co im sie w glowie poprzewracalo.Patologia jest wszedzie wiec nie kategoryzuj i nie wrzucaj wszystkich do jednego wora.Ja jestem dumny ze swojej polskosci,kazdy Angol by cie sprzedal za funta,kazdy narod ma swoje plusy i minusy a ty sie wstydzisz swojego narodu.Podam dla przykladu jedna rzecz....nigdy w PL nie spotkalem kogos kto nie umie pisac lub czytac a tu jest ich pelno i oni uwazaja sie za pempek Europy,kabluja na siebie nawzajem za byle co a ty zawsze bedziesz dla nich czlowiekiem drugiej kategorii.Jak ci tak wadzi polskosc to jestem bardzo zdziwiony ze jeszcze czytasz i piszesz po polsku.

Portret użytkownika euklides

Komunie zawdzięczamy

Komunie zawdzięczamy wyprzedaż polskiego majątku i likwidację przemysłu. Likwidacja miała trzy etapy:

- Po wojnie. Wywłaszczenie prawdziwych, utalentowanych twórców polskich przedsiębiorstw poprzez "nacjonalizację" i przekazanie ich w ręce państwa PRLowskiego - komunistycznej organizacji, gdzie w zarządzie Polaków z krwi i kości w ogóle nie było.

- Okres PRL. Doprowadzenie do spadku konkurencyjności przedsiębiorstw poprzez kiepskie zarządzanie i całkowity brak kompetencji PRLowskich kadr.

- Okres UE. Państwowe kadry zaczynają rozumieć, że nie są w stanie konkurować z zagranicznymi firmami, gdyż nie posiadają talentu. Wyprzedają zatem majątek niepolskim podmiotom w procesie "prywatyzacji".

Jeśli nie zdarzy się cud to będzie koniec i Polska znowu utraci niepodległość, a Polacy dostaną kopa w d..., bo ten naród gardzi mądrością, a na piedestale stawia szubrawców i świnie.

Portret użytkownika еuklidеs

Jakiego polskiego majątku,

Jakiego polskiego majątku, jak przeciętny Polak kompletnie nic z tego nie miał. To majątek czerwonej elity, która z Polską miała tyle wspólnego co Hans Frank. Część komuchów (Kuroń, Kaczyński, Michnik) czuła się pokrzywdzona, że została odstawiona od koryta i dlatego po awanturach z udziałem robotników, których wykorzystano jak mięso armatnie, doszło do kompromisu zwanego Okrągłym Stołem. Oni wyprzedali już SWÓJ majątek, który wcześniej ukradli. Jakby ten majątek był Polaków to Polacy by decydowali o wyprzedaży!!! To własciciel wyprzedaje swój majątek, a Polacy od czasów powojennych nie byli właścicielami i dlatego nie mieli nic do gadania. Polacy robią jak chłopi pańszczyźniani na cudzym, a zidiocieli do tego stopnia, że na państwowe mówią "nasze". No tak k... wasze, tylko dlaczego nie dostajecie z tego zysków ani nie możecie tego sprzedać, ale za to ci co "służą narodowi" mogą! Robią was jak tępe, tępe, tępe bydło.

Portret użytkownika dziiadek ze wsi

Chyba cie całkiem pogięło, a

Chyba cie całkiem pogięło, a ten twój rudy kot nasrał ci na klawiaturę z zemsty że go nie karmisz tylko całymi dniami trolujesz. Wielka wyprzedaż zaczęła się od upadku ''komuny'' pierwsze na rozwałkę poszły PGR-y i jedyny Polski zakład który produkował nasze szczepionki. Likwidacja polskiego przemysłu świadczy o tym że jednak mógłby konkurować z tym zachodnim. Gdyby był taki denny jak piszesz to by nie było potrzeby go rujnować i wyprzedawać. A paragraf 1 w twojej wypowiedzi to już kwalifikuje cię tylko do Tworek. Przetrzyj okularki tymi paluszkami z kupą i ić wyprowadź kota, przestań choć na chwile pisać te głupoty bo już nawet dzieci się na te twoje teksty nie nabierają. Widziałem w internecie dziś twój kolega z PIS się na ciebie skarżył żeś oszalał i porównał cię do żyrynowskiego.

Strony

Skomentuj