Burmistrz chińskiego miasta chce zatrudnić ludzi do lokalizowania zanieczyszczeń poprzez węch

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Ministerstwo Ochrony Środowiska Chińskiej Republiki Ludowej złożyło apelację do administracji 20 miast z wnioskiem o połączenie sił w walce ze smogiem. Planowana redukcja poziomu zanieczyszczenia powinna pozwolić na osiągnięcie średniego rocznego stężenia niebezpiecznych cząsteczek w Pekinie do 60 mikrogramów ma metr sześcienny, w porównaniu z obecną liczbą – 73 mikrogramów.

 

Głównymi źródłami niebezpiecznych cząstek stałych w chińskim powietrzu są transport drogowy oraz elektrownie węglowe. Smog przenika do płuc oraz układu krwionośnego człowieka, w dużych dawkach powodując zapalenie naczyń krwionośnych oraz niedrożność tętnicy. Z tego powodu Pekin przyjął w 2013 roku plan reagowania na wypadek poważnych zanieczyszczeń powietrza, który reguluje działalność służb miejskich oraz przedsiębiorstw, zgodnie z czterema poziomami zanieczyszczenia.

 

Niemniej, sytuacja smogu w Chinach wciąż pozostaje godna pożałowania. Przedstawiciel biura burmistrza miasta Shijiazhuang twierdzi, że pomimo postępów w technologii, potrzeba dużo czasu na zidentyfikowanie wszystkich źródeł zanieczyszczeń powietrza. W tym celu Chińczycy postanowili wynająć pracowników z dobrym powonieniem, którzy mieliby „testować” powietrze i określać jego zapach.

Po rekrutacji pracownicy mają zostać poddani specjalnym szkoleniom. Podczas godzin pracy mają mieć zabronione spożywanie potraw z dodatkiem jakichkolwiek przypraw, używania makijażu, perfum oraz palenia, co ma zapewnić im bezbłędny węch i lokalizowanie źródeł zanieczyszczeń.

 

Ocena: 

Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Skomentuj