Bunt Romów w Rosji

Kategorie: 

youtube.com

W miejscowości Plechanowo doszło do buntu Romów. Jak do tego doszło? – pisze MK. Do zdarzenia doszło w wiosce oddalonej kilka kilometrów od miasta Tuła.

 

Początkowo ścierali się tam Cyganie i przedstawiciele agencji ochrony, ponieważ początkowo policja nie chciał podjąć interwencji. W roli protestujących wystąpili lokalni Romowie, którzy stanowią liczącą się grupę w Plechanowie, choć mieszkają tam nie całkiem legalnie.

 

We wsi żyje około 5 tys. osób. Spośród nich około jedna trzecia - to Romowie. Pozostali skarżą się, że nie mają dostępu do gazu i prądu za sprawą Cyganów, którzy przybyli do Plechanowki taborami kilka lat temu i założyli wielkie obozowisko. Przybysze pobudowali domy, choć nie mieli praw do ziemi i za darmo zaczęli korzystać z mediów.

 

Lokalne władze podjęły ostatnio konkretne działania i odcięły przybyszom prąd. Romowie nielegalnie wpięli się też do gazociągu kosztem innych mieszkańców. Paliwo zasilało tylko ich domy i sklepy. Do akcji wkroczyła policja, aby uporządkować stosunki miedzy ludźmi, ale ta interwencja wywołała regularną bitwę. Bunt udało się zdławić, ale na razie nie wiadomo na jak długo.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Komentarze

Portret użytkownika n..

"Wiadomość ważna", bo wielu

"Wiadomość ważna", bo wielu Polaków bardzo nie lubi Romów, zwłaszcza z powodu opini, jaką Romowie sobie niestety wyrobili. Jednak chyba wszyscy też wiedzą, że wielu Polaków postępuje, mówiąc delikatnie, wcale nie lepiej (a przecież lista podłości jest bardzo długa).
Aby być człowiekiem uczciwym, trzeba mieć mocny kręgosłup moralny. Niestety, mnóstwo osób poświęca więcej czasu na kreowanie własnego stylu ubierania się niż na myślenie o swoich zasadach moralnych. W rezultacie są gotowi usprawiedliwić taki stopień nieuczciwości, jaki w danej sytuacji umożliwi im osiągnięcie własnych celów, więc oszukują w takim zakresie, jaki pozwala im dalej uważać się za w miarę uczciwego człowieka. Jednak miliony ludzi na całym świecie przekonało się, że istnieje doskonały wzorzec uczciwości - Biblia. Zawiera ona niezrównany kodeks moralny (Psalm 19:7). Na jej wskazówkach dotyczących życia rodzinnego, pracy, moralności czy spraw duchowych naprawdę można polegać. Księga ta przetrwała próbę czasu. A jej prawa i zasady przynoszą pożytek ludziom z każdego narodu, rasy czy plemienia. Dzięki poznawaniu Biblii, rozmyślaniu nad jej treścią i stosowaniu jej rad możemy pielęgnować w sercu uczciwość i prostolinijność. Żyjemy w świecie zepsutym pod względem moralnym, dlatego pamiętajmy, że mądrość Boża zawsze góruje nad mądrością ludzką! W Biblii słusznie napisano, że "w każdym narodzie są ludzie godni upodobania Bożego" (podobnie jak w każdym są ludzie godni jedynie przekleństwa) Pozdrawiam zatem serdecznie moich braci, Romów, którzy są wiernymi Świadkami Jehowy, ludzi naprawdę szlachetnych i uczciwych (i uwierzcie mi, że znam takich osobiście).
„Ufamy, że mamy uczciwe sumienie, bo we wszystkim pragniemy postępować uczciwie” (Hebrajczyków 13:18).

Portret użytkownika lill

Istotnie  Zwełąszacz biblia

Istotnie 
Zwełąszacz biblia traktowana wybiórczo moze byc wspaniałym drogowskazem moralnym
Jak choćby to gdy Bóg "daje" żydom zemię świętą - która okazuje sie byc zamieszkana przez palestyńczyków.
Ciekawi mnie bardzo dlaczego tan sam Bóg do tąd nie rozwiązał knfliktu trawającego tam od paru tysiecy lat ?
A mioze włąsnie go rozwiązuje - przesiedlając arabów do Europy - tylko dlaczego nie poinformował europejczyków że mają sie sunąc i zrobić miejsce dla arabów, bo jemu tak sie zachciałao. 

Portret użytkownika CRUSADERS

Darwinizm społeczny mówi

Darwinizm społeczny mówi jasno, że rasa silniejsza, płodniejsza, ekspansywna, z jakąś wiarą i z jakimiś zasadami podbija, kolonizuje , wypiera z terytorium i ujarzmia rasę słabszą, zdegenerowaną, zabijającą własne dzieci, bez zasad i bez wiary, wyznające chore lewackie ideologie.
To dzieje się na naszych oczach!

Strony

Skomentuj