Bunt elektorów w USA coraz bardziej prawdopodobny. Czy to odwróci wynik wyborów?

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Do tej pory jeszcze nigdy w historii nie doszło do tego, aby w Stanach Zjednoczonych, elektorzy, którzy buntowali się przeciwko wyborowi na prezydenta, dokonanemu przez obywateli, byli w stanie wpłynąć na wynik wyborów. Teraz jednak mamy inne czasy i może się znaleźć wystarczająco dużo wiarołomnych elektorów, którzy nie potwierdzą 19 grudnia, wyboru Donalda Trumpa na 45 prezydenta Stanów Zjednoczonych.


 

Trzeba pamiętać, że USA nie jest demokracją tylko republiką. Aby uchronić kraj przed demokracją, która nieuchronnie prowadzi do tyranii łatwej do manipulowania większości, ustanowiono system elektorski, który obecnie tak bardzo nie pasuje rozpaczającej po przegranie swojej kandydatki amerykańskiej lewicy. Aby jakoś przeciwdziałać wyborom politycznym Amerykanów postanowiono, że jest jeszcze szansa, aby odsunąć Trumpa i zapewnić wygraną komukolwiek byle nie jemu. Ma to zapewnić pozyskanie przewagi w kolegium elektorskim, celem przeforsowania innych rozstrzygnięć wyborczych od tych wskazanych 8 listopada.

 

Do formalnego głosowania, które powinno potwierdzić wybór Donalda Trumpa na 45 prezydenta USA, ma dojść 19 grudnia. Jednak nie jest wiadome na 100%, że do takiego wyboru dojdzie. Aby jakoś temu przeciwdziałać, niektórzy nie umiejąc poradzić sobie z przegraną, zaczęli poszukiwać rozwiązań dodatkowych. Twarz inicjatywie zwanej górnolotnie "Hamilton electors", od nazwiska pierwszego ministra finansów USA, Alexandra Hamiltona, dają dwaj elektorzy z Partii Demokratycznej: Michael Baca z Colorado i Bret Chiafalo ze stanu Waszyngton.

Hamilton był jednym z orędowników systemu elektorskiego, w którym upatrywał szansę na to, aby urząd prezydenta Stanów Zjednoczonych nie wpadł w ręce niepowołanej osoby. Amerykańscy lewacy rozumują zatem, że skoro nie wygrała ich kandydatka, to zwycięzca jest osoba oczywiście nieodpowiednią i w związku z tym należy nie pozwolić na formalizację tego wyboru. Aby ten swoisty ustrojowy pucz się powiódł konieczne jest nakłonienie aż 37 republikańskich elektorów, aby głosowali inaczej niż chcieli ich wyborcy. Tak duża liczba wiarołomnych elektorów byłaby czymś zupełnie niezwykłym, ponieważ nie było w historii Stanów Zjednoczonych wyborów prezydenckich, w których doszłoby do tak wielu aktów nieposłuszeństwa elektorów względem obywateli.


Zawiązywana obecnie intryga zakłada, że zamiast na Trumpa, demokratyczni i republikańscy elektorzy będą próbowali przeforsować innego kandydata, gubernatora Ohio, Johna Kasicha. W dotychczasowej ponad 200 letniej historii USA było tylko 157 wiarołomnych elektorów. Na skutek ich działania, wiele stanów przyjęło specjalne legislacje penalizujące takie zachowania. Bez względu na wynik tych "dworskich intryg", to co stanie się 19 grudnia podczas kolegium elektorskiego, zdeterminuje przyszłość świata.

 


Źródła:

http://wgospodarce.pl/informacje/31507-trump-nie-zostanie-prezydentem-usa-trwa-bunt-czesci-elektorow

http://forsal.pl/artykuly/999588,wybory-prezydenckie-w-usa-rewolta-przeciwko-trumpowi-kolegium-elektorow.html


 


 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (5 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika sebastianmax

Mam pytanie do ciebie chłopie

Mam pytanie do ciebie chłopie.Ja nie mówię ,że nie masz racji ,pewnie faktycznie ta Fukushima to syf o jakim się nam nie śniło ,ale ile kużwa można::)Piszesz ciągle o tym samym na tym samym forum!!Czyli wszyscy ktorzy mieli już się z tym zagrożeniem zapoznać już się 150 razy zapoznali ,a ci ktorzy żyją w błogiej nieświadomości już i tak w takim stanie pozostaną.A tak na marginesie to powiedz mi kiedy ten świat się skończy?(czy życie ludzkie na ziemi)bo musze przyznać ,że męczy mnie już ten burdel .Niby można skoczyć z mostu czy innego budynku ,ale to wbrew pozorą nie takie łatwe, to może natura sama mnie wyręczy ..ale kiedy ??.

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika Eva11

a co to wypowoadasz sie za

a co to wypowiadasz sie za innych rowniez? 

objales tu jakas funkcje ? 

niby co jak sie nie chce mowic o wojnie to juz sie jest wrogiem i lewakiem ?

zwaz sobie co piszesz ,bo ja Cie nie oskarzam o nic choc potrafisz wmawiac wszystko co sie dzieje wydarzeniom w fukochimie !

i zapamietaj sobie nie powielaj bredni ,bo ten blog to nie keri lub ci co maja okreslone cele i misje do wykonania ...

nie potrafisz byc uczciwy ,wiec nie wypowiadaj sie o innych !!!!!!!

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika Sebastianmax

Czytam was od lat ,ale nigdy

Czytam was od lat ,ale nigdy nie zabierałem zdania ale pod tym artykułem muszę bo poziom głupoty przekroczył dopuszczalne normy.Dotyczy to zarowno komentujących jak i autora artykułu.Moi drodzy wiem ,że nie nawidzicie lewaków ,brzydzicie się tym słowem ,mogę to zrozumieć ,ale to nie może odbierac zdrowego rozsądku.Gdy wybory wygrał prawicowy PIS ,wspierany przez kosciół(chyba nie lewacki przynajmniej w Polsce!!!)i prawicowe gazety i media to nagle okazało się ,że waszym zdaniem to ...lewacy bo nie robią tego co wy byście chcieli ,żeby robili.To tak nie działa!!Możecie mówić ,że was oszukali zwiedli(jeśli na nich głosowaliście)ale to wasza ukochana prawica rządzi.A teraz co do artykułu ,znowu piszecie o lewakach ktorzy nie moga pogodzić się z wynikiem wyborów.Umiecie czytac ze zrozumieniem??Żeby Trump nie został prezydentem to cała masa elektorow republikańskich musi mu wsadzić nóż w plecy....a republikanie to już tez lewacy??(No ale skoro nawet papieża nazywacie lewakiem to co się dziwić).Kolejna rzecz mówicie ,że to oszustwo bo narod wybrał innaczej....narod to wybral Clinton, która dostała ponad 2 miliony głosów więcej ,więc nie powołujcie się proszę na argument narodu!!Sprawa ostatnia system elektorski jest elementem calego systemu wyborczego w USA ktory by można nazwac dwustopniowym.Pierwszy stopień to głosują ludzie i teoretycznie wygrać może ten ktory uzyska mniej"zwykłych"głosów.Tak się właśnie stało i każdy także "lewak"musi uznać ten wybór bo takie były zasady gry i nikt nie ma prawa tego podważać!!.Jest tez drugi etap to elektorzy którzy oddają swoje głosy i teoretycznie moga wybrac kogo innego jak narod i to tez element zasad !!Nikt tych zasad nie łamie i żaden tym razem "prawak"nie ma prawa mówic ,że to jakieś oszustwo!!!.Można uznac ten system za idiotyczny ,niesprawiedliwy itp ,ale taki jest każdy o tym wiedzial już przed wyborami bo istnieje on w USA od lat ,więc skoro zasady gry nie są łamane to o co wam chodzi.A tak poza tym to wielka burza w szklance wody bo elektorzy nie uniewaznia wyboru.

Portret użytkownika Сигмор

Chciałbym się zapytać o jedną

Chciałbym się zapytać o jedną rzecz pod jakim względem pis jest partią prawicową?

Czy 500+ o tym świadczy?

a może rosnące podatki?

Prawicowy zawsze kojarzyłem z wolnością i jak najmniejszą biurokracją, jak najmniejszymi i możliwe prostymi podatkami, a nie z rozdawnictwem i dalszym zadłużaniem kraju.

To że w telewizji, radiu, internecie piszą, mówią że pis to prawica to nie znaczy że tak jest w rzeczywistości.

Portret użytkownika Logika

Prawicowy pis? Od kiedy ci

Prawicowy pis? Od kiedy ci socjaliści są prawicowi? To że media głównego ścieku kreują ich na partię prawicową jest kłamstwem i manipulacją. PiS jak i PO są jedną żmiją tylko że głowy ma dwie. Obie partię podążają narzuconą, jedną doktryną: przyjęcie GMO, uprzywilejowanie korporacji, podpisanie TTIP(ACTA), niekończąca się podwyżka podatków, bratnia pomoc z rozkazu 1066, cyrk z komunistycznym tworem jakim jest TK (tak dokładnie, PO robiło to co samo z trybunałem tak jak teraz robi to PiS), itd

Portret użytkownika inzynier magister

W USA i w kalifackim UE trwa

W USA i w kalifackim UE trwa bitwa duchowa pomiędzy tymi którzy oczekują na Abaddona a wyznawcami Jezusa ! W Polsce właśnie na szczęście i dzięki Bogu ustanowiliśmy Chrystusa Królem, niestety nie Polski ale świata, dlatego należy powtórzyć intronizację tak jak tego sobie życzył Jezus !!!

Elity oczekuja na Abaddona - dochodzenie Toma Horna i Josha Pecka

https://www.youtube.com/watch?v=XkWMcYEjdhc

Niestety rząd PiS jest zmuszany do wprowadzania wytycznych NWO !!! "Program prac legislacyjnych nie przewiduje obecnie przygotowania procedury wypowiedzenia tzw. konwencji przemocowej – poinformował minister Adam Lipiński, pełnomocnik rządu ds. społeczeństwa obywatelskiego. To dość zaskakująca deklaracja, bo PiS wcześniej głośno zapowiadało uchylenie tego dokumentu.Konwencję antyprzemocową przeforsował rząd Ewy Kopacz i prezydent Bronisław Komorowski. Wówczas PiS zapowiadało jej uchylenie. Tak się nie stało, za to lewicowe ugrupowania Parlamentu Europejskiego podjęły starania, by konwencja uderzająca w tradycyjną rodzinę stała się powszechnie obowiązującym w UE prawem.W czasach rządów PO-PSL przeciwko konwencji protestowała m.in. minister Beata Kempa, obecna szef Kancelarii Premiera. Oceniała ją w kategoriach „potworka legislacyjnego” spełniającego – pod płaszczykiem przemocy domowej i przemocy wobec kobiet – postulaty środowisk LGBT." http://www.pch24.pl/konwencja-antyprzemocowa-zostaje--rzad-nie-robi-nic-w-kierunku-jej-wypowiedzenia,47905,i.html#ixzz4SEJxLRoN

Ciekawe czy TVP ujawni niszczenie polskich rodzin ?! Pewni nikt oprócz TV Trwam i Radia Maryja w żadnej telewizji nie powie prawdy bo telewizje są rządzone przez iluminatów ! Jesteśmy zdani tylko na ONR, Ruch Narodowy, Kukiza i Korwina bo PiS jest wykonawcą masońskich rozkazów Lucyfera ! Módlmy się do Jezusa bo to kara za nie uznanie Go Królem Polski !

http://3obieg.pl/500-plus-tecza

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Strony

Skomentuj