Budowa elektrowni wodnych w Mongolii może zniszczyć Jezioro Bajkał

Kategorie: 

Jezioro Bajkał - Źródło: wikipedia.org

Rosyjskie władze obawiają się, że budowa trzech dużych elektrowni wodnych na rzece Selenga i jej dopływach, zaplanowana w Mongolii, będzie miała nieodwracalny negatywny wpływ na ekosystemy jeziora Bajkał.

Trwają poszukiwania dróg ratunku dla największego na świecie zbiornika słodkowodnego. Jedną z opcji jest dostarczenie potrzebnego prądu z rosyjskich elektrowni atomowych, ale Mongolia dąży do jak największej samowystarczalności energetycznej. Poza tym szaleństwo walki z emisją gazów cieplarnianych, powoduje, że rządy państw chętnie inwestują w odnawialne źródła energii. Jak widać w tym przypadku, bez względu na koszty tych inwestycji dla środowiska.

Obecnie odbywają się międzypaństwowe negocjacje. Strona rosyjska zwróciła uwagę na konieczność przeprowadzenia kompleksowej oceny środowiskowej, społecznej i ekonomicznej realizacji hydrotechnicznych projektów energetycznych w Mongolii i ich wpływ na rzekę Selenga, a w konsekwencji i na jezioro. Bajkał to najgłębsze jezioro na świecie. W jego obrębie jest tam bardzo dużo gatunków endemicznych, czyli występujących na świecie tylko tam. W 1996 roku Bajkał został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jest to też największy naturalny przechowywania słodkowodnych. 336 rzeki płyną do jeziora, a następuje tylko jeden - Angara.

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika dziadek ze wsi

Żydów w Mongolia zostało już

Żydów w Mongolia zostało już tylko kilku - reszta wyjechała 800 lat temu do Europy.

Dowód: https://thechosenites.files.wordpress.com/2014/03/j2_660_122512075406.jpg

To są tylko pogłoski, że wrócili do domu. Sprzedali kobyły łuki i zrabowanie skarby by zamieszkać nad Wisłą i w tzw niemczech oraz na upadlinie tworząc fundamenty pod późniejszą morderczo-barbarzyńską mieszankę wybuchową. https://pl.wikipedia.org/wiki/I_najazd_mongolski_na_Polskę

Kilka wieków później to właśnie ich potomkowie wymyślili, że to właśnie akurat wtedy przyjechali tu nad Wisłę jacyś ''''Słowianie'''' a wcześniej nic tu nie było tylko lasy i jakieś 3 chaty poukrywanie w krzakach zamieszkałe przez małpy człekokształtne. Przypominam, że Słowianie to byli niewolnicy mongolskich żydów. Piszą o tym dosadnie w kronikach Greckich i tych z Bizancjum. Nawet piszą z detalami jak wyglądał wtedy ten Słowianin jednak nie przytoczę tego opisu bo komentarz zostanie zapewne usunięty. A fakt, że dawną Polskę zamieszkiwali Panowie Ariowie biała rasa królewska bez grzechu z prawdziwego Izraela został wam skutecznie wybity z głowy i wymazany z podręczników. Obecnie jedynie o czym marzycie to o tym by ponownie zostać jedynie Słowianinem czyli niewolnikiem mongolskiego żyda... (Slaves) Żyda, który jedynie podszywa się pod spuściznę dawnej rasy Aryjskiej jednak nią nie jest i nie będzie bo jest przeklęty. Dokładnie to macie zapisanie w świętej księdze, ale widocznie czytać nie umiecie bo od 1000 lat żadne z was nie raczyło przeczytać tego nienawistnego bełkotu. Wcale się wam nie dziwę Polacy - od czytania Biblii i Talmudu można oszaleć toż to nienawistny bełkot.

Skomentuj