Buda dla psa przebita meteorytem wystawiona na aukcję

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Niedawno w słynnym na całym świecie domu aukcyjnym Christie's wystawiono na licytację psią budę z osiemnastocentymetrowym otworem w dachu. 23 kwietnia 2019 roku w budę uderzył meteoryt. Na szczęście obiekt nie trafił owczarka niemieckiego Rocky'ego, który w tym czasie przebywał poza swoim „domem”.

Dom aukcyjny informuje, że meteoryt jest cenny zarówno w kontekście niesamowitej historii Rocky'ego, jak i sam w sobie. Zawiera „dziesiątki tysięcy prebiotyków, w tym aminokwasy”, a także cząsteczki dwa razy starsze niż Układ Słoneczny. Schronienie, w którym Rocky powinien spać w noc, w której spadł meteoryt, nazywana jest wyjątkowym miejscem w Christie's, „którego współrzędne na zawsze stały się częścią literatury naukowej”.

 

W tej chwili buda Rocky'ego jest oferowana w cenie 1600 dolarów, ale Christie's jest przekonana, że cena wkrótce wzrośnie do wartości komiksowych. Będzie wahać się od 200 tys. do 300 tys. dolarów. W budce na sprzedaż wszystko pozostało takie samo jak przed „nocą meteorytową”. Uszkodzona została jedynie podłoga, którą trzeba było wymienić.

 

Owczarek Rocky miał dużo szczęścia. Psu udało się przeżyć upadek meteorytu bez konsekwencji. W historii odnotowano jednak jeden przypadek, kiedy spotkanie z meteorytem zakończyło się źle dla zwierzęcia. Krowa z Wenezueli, w którą uderzył meteoryt w 1972 roku, nie miała tyle szczęścia.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Drejk Szradel

Od razu widac że to fejk,

Od razu widac że to fejk, wyjebało dziurę w blasze i nawet blachy nie zagieło ani budy nie rozwaliło. Tę dziure ktoś wycioł czymś, a nie żaden meteoryt. Bzdury i majaki. Ostatecznie może trafi się jakiś fanatyk kosmosu i kupi psią budę z dziurą w dachu. Takie newsy fajnie działają na wyobraźnię domowych fizyków teoretycznych wzmacniając ich wyobraźnię. Kamyczki spadające z nieba, a może z samolotu.

Portret użytkownika Q

Meteoryt to nie kamień

Meteoryt to nie kamień podrzucony ręką do góry , to bardzo szybko lecący pocisk często szybciej niż ten karabinowy . Odpowiedz zatem na taką zagadkę , co się stanie gdy pocisk armatni (taki dawny kulisty) trafi w piracką flagę na maszcie ? Owinie się w "szmatkę" czy wytnie w niej dziurę i poleci dalej ? Podpowiedź : blacha na daszku jest "nieco" sztywniejsza.

Portret użytkownika axell69

Naszą atrakcję słynną   

Naszą atrakcję słynną    internetowo  )podobno(    znów poniosło   , tym razem  o budzie dla psa - Stallin   , kundlu  durny  - daj se  chopie  spokuj z tym  wyimaginowanym pisaniem , nawet kopijuj i wklej potrafisz spierdolić 

„Są dwa rodzaje historii światowej: pierwsza, oficjalna, zakłamana, przeznaczona do nauki w szkołach, i druga – historia tajna, skrywająca prawdziwe przyczyny wydarzeń” – Honore de Balzac – pisarz, wolnomularz-mason.