Brzmi niesamowicie, ale to wielki postęp - po raz pierwszy ludzkie mięśnie urosły na zarodkach świń

Kategorie: 

Źródło: tg

Nowo opracowane chimery ludzkie i świńskie mogą wywołać rewolucję w medycynie. Utrata objętości mięśni odnosi się do przypadków, w których tkanka mięśni szkieletowych została tak uszkodzona, że przez długi czas nie było skutecznego leczenia.

 

University of Minnesota opracowuje ludzkie i świńskie chimery (organizmy, które mają dwa lub więcej różnych zestawów DNA), które pozwalają ludzkim mięśniom rosnąć w zarodkach świń. To osiągnięcie przy użyciu CRISPR może zrewolucjonizować opiekę zdrowotną.

„Utrata mięśni jest często wynikiem wypadków lub chirurgicznej resekcji dużych guzów” - powiedziała Mary Harry, adiunkt medycyny na Wydziale Układu Sercowo - Naczyniowego Uniwersytetu Minnesota.

Nie ma odpowiedniej terapii, więc często oznacza to utratę kończyn i / lub trwającą całe życie kalectwo z powodu utraty funkcji mięśni. Rozwój mięśni szkieletowych u świń jest bardzo obiecujący dla chirurgicznego przywrócenia utraconej funkcji mięśni.

 

Czym różni się ten postęp? Zamiast hodować ludzkie organy w chimerach, naukowcy stworzyli ludzką tkankę mięśniową, którą można by wykorzystać do naprawy obszarów utraty mięśni u świń.

 

Eksperyment rodzi jednak pytania o możliwość stworzenia świadomych świń z ludzką świadomością.

„Należy zauważyć, że wykazaliśmy, że ludzkie komórki dawców znajdują się tylko tam, gdzie kiedyś były mięśnie szkieletowe świń (obecnie usunięte genetycznie). Ludzkie komórki dawców nie migrują do mózgu świni ani do komórek rozrodczych ”- wyjaśniła Harry. „Te informacje pomagają rozwiązać ważne kwestie etyczne związane z produkcją chimer” - dodała.

Harry planuje teraz rozpocząć próby kliniczne przeszczepów narządów i tkanek w ciągu najbliższych trzech lub pięciu lat.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Wizard

Na tę wiadomość już ręce

Na tę wiadomość już ręce zacierają wszelkiej maści pakerzy , którzy ze sterydów przerzucą się właśnie na tą "rewelacyjną" świńską terapię. Trzeba tu również dodać, że w pewien sposób historia zatoczy koło , bo w peerelu wśród atletów popularną odżywką był "provit" przeznaczymy właśnie dla świń.

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Skomentuj