Na brzegu jeziora w Stanach Zjednoczonych odkryto zwłoki dziwnego stworzenia

Kategorie: 

Źródlo: Internet

Na brzegu jeziora, w amerykańskim stanie Kolorado został znaleziony martwy osobnik niezwykłego gatunku. Stwór przypomina rybę z nogami. Internauci zachodzą w głowę, co to może być za stworzenie. Niektórzy uważają, że autor zdjęcia był w stanie zrobić uchwycić rzadki przypadek mutacji.

 

Fotografia dziwne stworzenia przypominającego zarówno rybę jak i jaszczurkę, została umieszczona na jednym z forów internetowych, przez Amerykanina, Bobby'ego Kenta. Eksperci z zakresu botaniki szybko jednak zidentyfikowali niezwykłe stworzenie. Sfotografowane zwierze to ambystoma meksykańska zwana też aksolotlem meksykańskim. Jest to rodzaj płaza spokrewnionego z salamandrami. Ze względu na swój niezwykły wygląd bywa też znany jako meksykańska spacerująca ryba.

Źródło: wikipedia

Zwierzęta te chyba najbardziej z wszystkich przypominają formę pośrednią między rybami i gadami. Aksolotle to gatunek endemiczny, który występuje w Meksyku. Ze względu na swój niezwykły wygląd bywa on też wybierany do hodowli w akwaterrarium i z tego powodu są często trzymane przez prywatnych kolekcjonerów egzotycznych zwierząt. Ten egzemplarz mógł pochodzić z takiego właśnie źródła.

 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Lesq

mój boże

mój boże Biggrin

to jest Axelot.. aftykański albo indyjski. 

świetne stworzenie.. mięsożerne z przyjemnością bym wpuścił takie coś większe zmodyfikowane genetycznie to parlamentu Unijnego.. zaprzedali swą własną rasę.. nie domagam się kary...a sprawiedliwości... resztki moralności ludzkiej która na pewno jest w ludziach.

Portret użytkownika Sajgoniarz

Najpierw się człowiek w

Najpierw się człowiek w szkole nie uczy, a potem jak taki zobaczy jakieś zwierze, to dla ruska to Czupakabra, a Hamerykanie znajdują coraz to nowe gatunki, bądź mutanty. Adminie, zacznij postować jakieś ciekawe informacje, bo zaczynam tu zaglądać coraz rzadziej, a za każdym razem widzę tylko coraz więcej śmieciowych informacji, pomału więcej niż w Fakcie...

Portret użytkownika Natenczas Wojski

Jakieś zagmatwane to

Jakieś zagmatwane to wezystko. Po pierwsze - botanika jako żywo nigdy nie zajmowała się rybami, płazami i innymi zwierzakami, tylko ROŚLINAMI. Po drugie - ten aksolotl to raczej chyba forma pośrednia między rybami i PŁAZAMI, a nie gadami.

Portret użytkownika Takitam

3/4 powierzchni ziemi to

3/4 powierzchni ziemi to morza i oceany. Tak naprawdę to bardzo mało wiemy na temat morskiej fauny i flory. Druga sprawa, to bardzo często nawet znane gatunki w daleko posuniętym stanie rozkładu mogą przybierać dośc dziwne formy. Widywałem ludzkie zwłoki wyglądajęce jak zwłoki upiornych zwierząt - tak bardzo rozkład ciała potrafi zmienić formę i wygląd.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Skomentuj