Brytyjskie władze lokalne sugerowały zaopatrzenie się w plecaki ucieczkowe

Kategorie: 

Źródło: twitter.com

Obserwując rozwój wypadków na świecie można dojść do wniosku, że prepersi, czyli ludzie, którzy przygotowują się na nadejście upadku cywilizacji jaką znamy - mieli rację i trzeba się tego spodziewać. Chyba właśnie w związku z tym rada dzielnicy Wandsworth z południowego Londynu, wywołała spore zamieszanie sugerując potrzebę stworzenia plecaka ucieczkowego, który można założyć i oddalić się jak najszybciej.

Rada dzielnicy Wandsworth stała się sławna po tym gdy doradziła mieszkańcom  w mediach społecznościowych, aby przygotowali plecak ratunkowy „na wypadek konieczności natychmiastowej ucieczki z domu”. Setki użytkowników mediów społecznościowych zszokował ten przekaz i domagali się wyjaśnienia istoty tego ostrzeżenia.

 

Zamieszanie zrobiło się tak duże, że rada Wandsworth przeprosiła za ten komunikat. Jednocześnie poinformowano, że wpis był częścią ogólnopolskiej kampanii „Miesiąc Gotowości”, a Wandsworth bierze udział w akcji, której celem jest „budowanie gotowości i odporności gospodarstw domowych i społeczności”.

 

Stwierdzono, że w kampanii brały udział dziesiątki brytyjskich jednostek samorządowych, a niektóre z nich opublikowały na Twitterze podobne porady. Jednak to polecenia londyńskiej Rady dzielnicy Wandsworth wzbudziły najwięcej zamieszania. O co zatem poszło?

 

Samorządowcy zalecili spakowanie torby lub plecaka typu „bierz i wyjdź”. Zaproponowali, aby znajdowała się w nim apteczka, baterie, gwizdek i latarka. Wpisowi towarzyszyło zdjęcie plecaka z napisem „Emergency”. Użytkownicy mediów społecznościowych często oznaczali tweet jako „nieodpowiedzialny”, powodując niepotrzebny „alarm” i „niepokój”.

 

Niektórzy krytycy twierdzili, że to ostrzeżenie jakby groziła nam apokalipsa zombie. Inni uznawali, że jakkolwiek jest to dobry pomysł, to forma w jakiej go przedstawiono budzi wątpliwości, bo powoduje niepotrzebne emocje.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Quark

Problem w tym ,że w naszym

Problem w tym ,że w naszym świecie nie ma już dokąd uciekać jakby co .. Wyobraźcie sobie sytuację ,że ktoś ogłasza jakiś alarm i zarządza ewakuację np. jesienią podczas deszczu i co , gdzie ci ludzie z miast i wsi mieliby pójść ? Wylegną na zakorkowane ulice setki, tysiące ,całe chordy - tłumy zdezorientowanych i wystraszonych ludzi i co dalej - staną się jedynie łatwym celem czy to dla wroga czy sił natury !  Każdy film katastroficzny pokazuje jak to wygląda w praktyce .. Jest nas zdecydowanie za dużo ,przeludnienie to nie jest pusty frazes (!) , ludzie tłoczą się w wielopięrowych blokowiskach nie dlatego ,że im tak wygodniej tylko z braku miejsca i przestrzeni . Im wyższe zagęszczenie tym większe i szybsze straty podczas podczas epidemii zarazy ,działań wojennych czy kataklizmu naturalnego - matematyki się nie da oszukać ! Gęstość zaludnienia kraju nigdy nie powinna przekraczać 1 osoby/km2 , wtedy dałoby to gwarancję przetrwania każdej sytuacji kryzysowej a także zabezpieczyłoby odnawialność zasobów naturalnych i dostępność surowców kopalnych na setki pokoleń , nie mówiąc już o uniknięciu konfliktów społecznych,sąsiedzkich i wojen o zasoby. Ludzkość MUSI przestać zachowywać się jak WIRUS !

Portret użytkownika Arya

1 osoby/km2

1 osoby/km2

Czyli na całej Ziemi tylko max 149 milionów ludzi. Zakładasz jeszcze większą depopulację niż ta znana z niektórych teorii. 

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Portret użytkownika inzynier magister

W Ministerstwie Zdrowia

W Ministerstwie Zdrowia trwają intensywne analizy dotyczące Wszystkich Świętych i ogłoszenia ewentualnych obostrzeń w związku z tak zwaną pandemią koronawirusa. – W tej chwili nie ma żadnych decyzji, jeśli chodzi o Wszystkich Świętych. Być może trzeba będzie ograniczyć przemieszczanie się – poinformował wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.Wiceszef MZ był pytany na konferencji prasowej o ewentualne zalecenia na 1 listopada, kiedy to Polacy tłumnie odwiedzają cmentarze i groby swoich bliskich.– Rzeczywiście za miesiąc będzie Wszystkich Świętych, kiedy Polacy gremialnie przemieszczają się po całym kraju, odwiedzają groby swoich najbliższych. Być może trzeba będzie ten ruch przemieszczania ograniczyć, ale to jeszcze jest przed dnami. Musimy to na bieżąco analizować, w jaki sposób do tej kwestii podejść – powiedział Kraska.Wiceminister zdrowia dodał, że kontakty międzyludzkie w tym okresie mogą skutkować zakażeniem. – To jest jeszcze do dyskusji, w tej chwili nie ma żadnych decyzji, jeśli chodzi o Dzień Wszystkich Świętych – zaznaczył Kraska.Warto przypomnieć, że na przełomie marca i kwietnia rządzący wprowadzili zakaz wstępu na cmentarze, a policja bardzo często karała mandatami tych, którzy go złamali, ponieważ w Wielkim Tygodniu bądź oktawie Wielkiej Nocy postanowili pójść na groby swoich bliskich zmarłych.

Marsz Niepodległości celem nr 1 w listopadzie. Potem Boże Narodzenie i Wielkanoc itd wkoło. Kaczyński ma się dobrze. IDA NA CALEGO KACZYNSKI MORAWIECKI STALINIZM MASONOW A W PLANIE WIELKI GLOD JAK NA UKRAINIE A KTO WTEDY BRAL DOBRA ROLNIKOW ANO USA. Zabraniają odwiedzać żywych a teraz też umarłych! Zamkną kościoły na Boże Narodzenie! A wszystko w imię nowej religii covida! Za chwilę zabronią oddychać! A my co, jak te barany na rzeź prowadzone....

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Szkarłatny Leon

ten tweet dotyczy programu w

ten tweet dotyczy programu w jakim brały brytyjskie gminy zagrożone powodzią, by mieszkańcy byli przygotowani do szybkiej ucieczki w razie powodzi, tweet został wysłany ale bez sprostowania że chodzi o potencjalne zagrożenie powodziowe ponieważ do uk nadciągają ulewne deszcze, ot zagadka rozwiązana.

 

Chcesz uratować czyjeś życie? Nie pozwól by mengelowcy "leczyli" go substancją zwaną Remdesevir/ Veklury.

 

Portret użytkownika angie

To stanowczo za mało. Póki

To stanowczo za mało. Póki czas należy na różnego typu nieużytkach i w "swoim" lesie sadzić dużo roślin owocowych i niektórych warzyw. Np. leszczyny, orzechy włoskie i czarne, kasztany jadalne, porzeczki, jabłonie, grusze, śliwy, a z warzyw np topinambur, dzikie marchewki, pietruszki itp.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Skomentuj