Brytyjski rząd chce walczyć z terroryzmem zwiększając kontrolę nad internetem

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Ostatni atak terrorystyczny w Londynie został przeprowadzony przez trzy osoby. Służby podały, że dwóch zamachowców posiadało zagraniczne pochodzenie. Dla Wielkiej Brytanii nie robi to absolutnie żadnej różnicy czy morderstwa są popełniane przez białych Brytyjczyków i chrześcijan, czy wyznawców islamu o zagranicznym pochodzeniu. Dla tamtejszej władzy liczy się przede wszystkim to, aby wielokulturowe społeczeństwo było zjednoczone, dlatego proponuje się zastosować odpowiedzialność zbiorową.

 

Theresa May, premier Wielkiej Brytanii wyszła z propozycją, aby zwalczać terroryzm poprzez zwiększenie kontroli nad siecią internetową. Jej zdaniem koniecznie należy "uregulować cyberprzestrzeń" w wyniku międzynarodowego porozumienia, ponieważ ekstremiści posiadają swobodną przestrzeń w sieci i korzystają z niej komunikując się między sobą, organizując zamachy, rekrutując kolejnych ochotników i rozprzestrzeniając swoją ideologię.

 

Oczywiście działanie to zostałoby wymierzone nie tylko w potencjalnych dżihadystów, lecz we wszystich użytkowników internetu, dlatego mowa jest o odpowiedzialności zbiorowej. Istnieje zatem realne zagrożenie, że większa kontrolna nad siecią uderzy przede wszystkim w naszą prywatność. Internet pozostaje ostatnim miejscem gdzie wolność słowa jako tako jeszcze funkcjonuje.

Jest to doskonały przykład tego w jaki sposób rządy tworzą zagrożenie, aby następnie je rozwiązać i osiągnąć postawione przed sobą cele. Wielka Brytania, podobnie jak wiele innych państw, nie wahała się przyjmować islamskich uchodźców, choć miała świadomość, że wśród nich są potencjalni terroryści. Tzw. Państwo Islamskie samo przyznało się, że zamachowcy będą przybywać do Europy w przebraniu uchodźców.

 

Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że Unia Europejska i poszczególne państwa członkowskie popełniły ogromną głupotę. Niestety w tym działaniu jest pewien sens - UE zdołała już zaostrzyć kontrolę nad nabywaniem i posiadaniem broni palnej. Ta ponadnarodowa organizacja wykorzystuje terroryzm, aby przekształcić się w pełnoprawne państwo z własnymi siłami zbrojnymi. Kolejnym krokiem może być zatem zaostrzona kontrola nad internetem - wszystko rzekomo dla naszego dobra i bezpieczeństwa.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika aratron

Jak można zrozumieć sytuację

Jak można zrozumieć sytuację w jakiej znalazła sie Europa? Chodzi o przywódców marionety. Otóż trzeba się cofnąć w czasie. Rosja po drugiej wojnie światowej. Po zesłaniach w głąb Rosji, pozostała ogromna ilość sierot z całej europy. Te mało zdolne pozostały w sierocińcach i rodzinach zastępczych zapomniane. Te najbardziej zdolne przeszkolono w NKWD, później KGB. To, co przeszli i przeżyli wie tylko Rosja, a my wiemy co przeszli nasi rodzice, którzy komunie się sprzeciwiali. Po cichu odeszli w zapomnieniu. I tak się kształtuje Stalinizm w Europie i jej cała wymiana etniczna

Pamiętaj Chemiku młody. Jak chcesz mieć dużo hałasu, wlej sobie wodę do kwasu...

Portret użytkownika aratron

Zwiększą CENZURE. Noo to mamy

Zwiększą CENZURE. Noo to mamy działanie typowe NKWD. Anglia, w latach osiemdziesiątych, podczas Zimnej Wojny była najbardziej dotykana i to boleśnie przez Agentury z całego świata. Tam działy się Dantejskie sceny. A świat Arabski mści się na swoich oprawcach Kolonistach

Pamiętaj Chemiku młody. Jak chcesz mieć dużo hałasu, wlej sobie wodę do kwasu...

Portret użytkownika Ractaros96

Pani premier Wielkiej

Pani premier Wielkiej Brytanii nie zrobi absolutnie nic, to było czysto populistyczne gadanie, aby uspokoić społeczeństwo. Oni zawsze muszą coś powiedzieć po tych zamachach, a realnych pomysłów nie mają żadnych.

"Trudności materialne nigdy nie powinny być przeszkodą na drodze rozwoju człowieka" - Moje własne słowa

Portret użytkownika Ostatni Sprawiedliwy

To też jest metoda, ale to

To też jest metoda, ale to nie wszystko. nie ma co sie oszukiwać, że wielu terrorystów po prostu omawa sprawy i umawia się przez internet. Ale, co z tego? Dlaczego po takim ataku nie wjadą na muzułmańską dzilenicę wozami bojowymi? Czemu nie wieszają terrorystów na świńskich hakach w ubjoniach?

Strony

Skomentuj