Brytyjski premier Boris Johnson zaraził się koronawirusem

Kategorie: 

Źródło: gov.uk

Brytyjski premier Boris Johnson poinformował, że został zakażony koronawirusem SARS-CoV-2. Rozwinęły się tez u niego objawy choroby Covid-19 w postaci kaszlu i wysokiej gorączki. Mimo to zamierza nadal pracować tylko zdalnie, jak duża część brytyjskiego społeczeństwa.

Nie dalej jak wczoraj brytyjskie media informowały o zakażeniu koronawirusem formalnego następcy tronu, księcia Karola. Nie wiadomo jak zaraził się członek rodziny królewskiej, ale w ostatnim czasie książę Karol uczestniczył m.in. w obiedzie z księciem Albertem II z Monako, u którego także wykryto koronawirusa. Biorąc pod uwagę wiek, 72 lata, książe znajduje się w grupie ryzyka i nie wiadomo jakiego przebiegu infekcji można się spodziewać.

 

Jeśli chodzi o Borisa Johnsona to jest on pierwszym premierem z Europy, który został zdiagnozowany na koronawirusa. Wiadomo, że odczuwa symptomy typowe dla choroby COVID-19, ale na tym etapie jego stan nadal jest dobry i mimo kaszlu jest w stanie wykonywać swoje obowiązki. Wcześniej Johnson sugerował, żeby zignorować koronawirusa, zarazić nim całą populację i zyskać odporność stadną. Potem jednak zmienił zdanie obawiając się paraliżu brytyjskiej służby zdrowia.

 

Koronawirus w wielkiej Brytanii zainfekował już 15 543 osoby o których wiadomo. Wzrost w stosunku do wczoraj to 2885 zarażonych. Zmarło do tej pory 759 osób. Epidemia jest wyraźnie w fazie wzrostowej i codziennie rośnie liczba zakażonych.

 

Brytyjski premier jest krytykowany przez swoich przeciwników jako ktoś kto zachorował na własne życzenie. Wypomina mu się jego zachowanie z 3 marca gdy odwiedzając w szpitalu zakażonych koronawirusem witał się z nimi uściskiem ręki i potem chwalił się jeszcze tym, że jego zdaniem  trzeba kontynuować normalne powitanie. Rzeczywistość jednak okazała się inna i Borys Johnson zaczął chorować. Nie wiadomo ilu członków rządu zostało przez niego zarażonych. Odpowiedza na to badania, które sa obecnie wykonywane.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin3
Portret użytkownika admin3

Założyciel i redaktor naczelny portalu zmianynaziemi.pl

loading...


Komentarze

Portret użytkownika JWK_2012

Może być i tak, że niby

Może być i tak, że niby zachorowali a następnie zostali wyleczeni jakąś wspaniałą szczepionką, no i wtedy przymusowe szczepienia, a ludziska w popłochu i tak sami będą szczepić się na potęgę. Ludzka głupota nie ma granic.

Portret użytkownika baca

po rosyjsku ja nie panimaju

po rosyjsku ja nie panimaju ale panimaju po kaczyńsku - dziś w nocy jak wszyscy spali kurdupel zmienił sobie kodeks wyborczy i teraz już tylko na niego będzie można głosować...

można? można.

tylko patrzeć jak się weźmie za bary z innymi kodeksami.... jak się ściemni usiądzie znowu sam w pustym sejmie i zmeini kodeks medyczny że każdy już będzie zdolny do pracy zwłaszcza inwalidzi III grupy , a potem drogowy, że nikt nie może nigdzie niż do pracy jeździć, tylko po ścieżkach rowerowych i najlepiej na hulajnodze, kodeks pracy w którym bedzie że tylko na prezesa wolno legalnie pracować, kodeks wykroczeń że nie dawanie na rydzyka będzie karane dożywociem, kodeks etyczny w sensie że na dzieci Marty Kaczyńskiej wpłacane kwoty bedą zwolnione z podatku no i kodeks postępowania administracyjnego - każdemu kto jest wyższy niż prezes będą administracyjnie przycinane na wymiar nogi...

Maliniak i Krzywousty wpadli w popłoch i już wsiedli w chińskie samoloty...

muszą zdążyć przed świtem...

 

Portret użytkownika Max 1983

A do kogo to piszesz??Połowa

A do kogo to piszesz??Połowa tych debili z tego forum i tak na kaczora zagłosuje!!Ci debile nawet niezauważyli że sie ustrój zmienił i mamy dyktature::)Będą pluć na Rosję i Putina, to samo Korea Północna w sytuacji gdy u nas już jest to samo.Teoretycznie wybory będa nielegalne, więc sąd najwyższy który decyduje o wazności wyborów uzna je za nieważne...ale to będzie tylko opinia sądu::)A kogo opinie obchodzą??Na pewno nie Kaczyńskiego.A ludzie??Nikt na ulice nie wyjdzie, bo po pierwsze wirus po drugie około 60% narodu to debile nadający się do utylizacji, a reszta się poddała i woli żyć swoim życiem i uciekac od polityki.

Trwam na tej planecie tylko dlatego że wierzę iż zobacze jej koniec .To będzie ostatnia i zarazem najpiękniejsza rzecz jaką zobaczę.

Strony

Skomentuj