Brytyjski polityk ostrzega, że Putin jest zagrożeniem dla obecnego globalnego porządku

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com

Rosyjska interwencja wojskowa na Bliskim Wschodzie oraz "transformacja globalnego statusu" tego państwa zadziwiła Zachód. Rory Stewart, brytyjski minister Departamentu Rozwoju Międzynarodowego twierdzi, że "wywyższanie się" Władimira Putina powoduje iż światowy porządek zaczyna wymykać się spod kontroli.

 

Polityk z Wielkiej Brytanii powiedział, że podczas gdy świat płonie w konfliktach, Stany Zjednoczone nie wiedzą jakie działania należy podjąć aby je rozwiązać. Zachód zmaga się z wieloma problemami, podczas gdy Rosja rośnie w siłę i dokonała transformacji w ciągu trzech ostatnich lat.

"Świat wymyka się spod kontroli. Spójrzcie na cały łuk wydarzeń, jakie mają miejsce w północnej Nigerii, w Mali, Czadzie; na to co w dalszym ciągu dzieje się w Libii, na problemy które utrzymują się w Somalii, nie wspominając o tym co dzieje się w Darfurze, Południowym Sudanie, Jemenie, Ukrainie, w Iraku, w Syrii. Obserwujecie prawdziwy upadek wielostronnego systemu w czasie gdy Stany Zjednoczone mają coraz większe wątpliwości co do działań, które należy podjąć, aby rozwiązać te problemy." - powiedział Rory Stewart.

Zdaniem brytyjskiego ministra, jeszcze kilka lat temu to byłoby nie do pomyślenia, aby Rosja zagrażała globalnemu porządkowi operując na Ukrainie oraz stwarzając zagrożenie dla państw bałtyckich i w Syrii. Z drugiej strony, Barack Obama kończy swoją kadencję a jego administracja nie może już zdziałać zbyt wiele.

 

W obecnej sytuacji wydaje się, że wybór nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych będzie mieć istotny wpływ na dalsze wydarzenia na świecie. Hillary Clinton to zdecydowana zwolenniczka wojny z Rosją, zaś Donald Trump nawołuje do naprawy stosunków z tym państwem, przez co jest często nazywany "agentem Putina". W najbliższych miesiącach przekonamy się jaki kurs obierze nowy rząd w USA.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (3 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika ekstragoon

Paradoksalie jet gwarantem

Paradoksalie jet gwarantem pokoju.

Jest w 100% biznesmenem w specyficznej sferze pokoju (lub wojny) światowego. Wszysko co robi to negocjacje o więksże korzyści / wpływy. Światem rządi pieniądz i sex, nie wiem pod co Jego podpiąć lecz to jest oczywista oczywistość (cytując klasyka). To jest teatr. a sceną jest świat, raz Aleppo a raz Donbas. Obawiam się tego co będzie o nim....

Historia Rosji oczami Łotyszy film: The Soviet Story Polskie spojrzenie: Transformacja Od Lenina do Putina.

 

Portret użytkownika kordian

to nie putin jest zagrozeniem

to nie putin jest zagrozeniem dla swiatowego pokoju lecz chciwi pseudoamerykanie  a raczej amerykanscy i nie tylko amerykanscy syjonisci....ameryka chce zresetowac swoj przeogromny dlug wobec wielu panstw...w tym chin...zgadnijcie kto na tym...jak zwykle skorzysta?...no wlasnie....

Portret użytkownika Mag Chaosu

Dla porządku światowego to

Dla porządku światowego to największym zagrożeniem są USA. A będą jeszcze większym jak Wilileaks opublikuje nowe dokumenty. Do końca roku na światło dzienne ma wyjść 1000000 nowych nowinek o ubogacaniu świata "przymusową demokracją". Może na reszcie wyjdzie na jaw jakie plany odnośnie losów świata rodzą się w głowach hipokrytów. W dalszym porządku Putin także jest zagrożeniem dla świata, bo jak można nie być, skoro ma się takie zabawki jak Topol-M, RS24 Jars, Buława, Kalibr, oręty Jasień i 2000 głowic atomowych (nie wspominając konwencjonalnym sprzęcie). Świat zwariował i mamy tego pecha, że widzimy to na żywo. Chińskie przekleństwo brzmi: Obyś żył w ciekawych czasach.

Portret użytkownika Mojeimię44

Widze, ze pojawilo sie tu

Widze, ze pojawilo sie tu sporo osob ktore nie wiedza co to Kult u RA (Rzadzacych Archekracja)? Wiec moze najpierw sie blizej poznamy zanim od dowcipow przejdziemy do slownej agresji? Na przywitanie piosenka pokazujaca co to kult u RA dla 44?

 https://youtu.be/M8SQqkVIb24

A teraz jak juz co nie co wiemy o sobie oraz naszej wzajemnej swiadomosci i inteligencji napisze, krotko. Witamy! Czego wilki w owczej skorze tu szukaja? Co pewnie ktos musi wreszcie powstrzymac ta strone a ludzi na niej zniechecic do dzialania? Nie wiecie o tym, ze nie takim geniuszom tu robilismy pranie mozgu? Swiadomosc tych ludzi mocno sie zmienila po tygodniu tu a po miesiacu zaczeli kasac swojego dotychczasowego Pana. Wiec uwazaj jeden z drugim bo ta strona jest tylko dla ludzi o mocnych nerwach. Co zdziwieni?

https://youtu.be/ltdbxe2YKZ8

Podczas gdy zapadacie sie pod ziemie my niesiemy swiatlo RAJu. Wiec uwazajcie z kim gracie.

 https://youtu.be/Rwtx4imhCJU

Co prawda dzis witam was w formie RAPu ( Rzeczpospolita Archekratycznej Polski) ale zapewniam was, ze kult u RA to nie tylko RAP i mamy macki wszedzie a najwieksze w RAJu (IV Rzeczpospolitej Archekratycznej Jednosci) i w IV wymiarze. Dobranoc. Milych snow.

​​​​​​

 

 

 

Portret użytkownika Dobry.

Zanim dojdzie tu do

Zanim dojdzie tu do zanieczyszczenia portalu: pomyślcie wszyscy o czymś przyjemnym.... Ile tej przyjemności i zadowolenia z życia mamy. Zanim ktoś odpowie--- Nie bądź pesymistą---- zastanów się dobrze i podtrzymaj tę myśl choc przez 10 sekund Smile  ????? A teraz zerknijcie na ten cały bajzel dookoła i choc raz w swojej świadomości wyryjcie sobie prawdę, że ten Świat nigdy bez oczyszczenia Go z szarańczy nie będzie wolny. Wszelkie działania dookoła, a widaqc to wyraźnie,   wplatane są  w naszą świadomośc przy pomocy medialnych sztuczek, następnie wprowadzane w życie często bez naszej zgody i protestu....Czasami jak coś nie wypaliło  to i tak jakoś to zakrywali nie ponosząc za swój czyn żadnej kary. Przecież każdy to wie, gdyż żadna to tajemnica:) no dziwna to  taka  zmowa między nimi.  

 A teraz najważniejsze...... Jeżeli wiele informacji, które spływają innymi źródłami niż tv jest prawdą, a przecież nawet nie ma co się sprzeczac, z tym że Europa zachodnia nazbierała żołnieży do rozszarpywania jej od wewnątrz. Ostatecznie pewnie ma to i tak kierunek w Słowian..... Jeśli się mylę to poprawcie. no ale wcześniej solidnie się zastanówcie..... Ale gdybym był strategiem i chciał zaatakowac Słowian ( jak to już nie raz miało miejsce)  to otoczyłbym ich z każdej strony. Bo każdy wie że wtedy wróg nie ucieknie. Najlepiej zrobic to szybko, w dużych ilościach i najlepiej by sie wróg nie kapnął:) a kolejnych jeszcze gorszych zapaleńców trzymamc w worku Smile którym na mapie jest Turcja:) jak przyjdzie czas a wcześniejk troche wszystkich poirytujemy dośc dużym kryzysem.i wzbudzaniem agresji i retoryki wojennej,  to wtedy wypuścimy to co mamy w worku. niech mi kto powie że nie widział filmów jak ta szarańcza potrafi w stadach zamiatac okolice. 

Można by jeszcze wiele na ten temat napisac.  Większośc  z Was zapewne domyśla się że to jest wysoce prawdopodobne. większośc z Was czuje zagrożenie i odbiera zło które jest na świecie.  W myślach zacznijcie rozwiązywac ten problem.  Wszyscy!!!! zobaczycie dopiero co to znaczy energia łączonego myślenia. 

nie ma już zbyt wiele czasu więc trzeba zrobic wszystko by zapobiec temu co sie planuje. niech każdy z Was zacznie myślec pozytywnie. i świadomie. otwórzcie sie wreszcie na to co jest dobre!!!!

Portret użytkownika Aqua

Ważne że potrafisz widzieć

"Ważne, że potrafisz widzieć Dobro
Ważne, że doceniasz jego ogrom
To tworzy twój światopogląd.
To musi wyjść, musi.
...
Ważne, gdy patrzysz z nadzieją
Że ta niedziela nie będzie ostatnią niedzielą.
Że jak sobie pościelą ludzie, tak się wyśpią.
Jaką postawę przyjmą, taką ujrzą przyszłość.
Dla tych wszystkich POZDROWIENIA!
Mamy sporo do zrobienia, by świat pozmieniać"
Smile

 

Strony

Skomentuj